Kdo mě zabil?

Gabriel Wells, úspěšný spisovatel, vynálezce a milovník spirituálních záhad, se jednoho rána probudí… mrtvý. Nechce se mu však věřit, že by zemřel přirozenou smrtí. Tato domněnka se mu velmi rychle potvrdí, a protože ho zvědavost jemu vlastní neopouští ani po smrti, rozhodne se přijít na to, kdo ho zabil. Společně s Lucy Filipini, mladičkým médiem, se pokoušejí objasnit tajemství Gabrielovy smrti – ona v hmotném světě a on v tom neviditelném....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391548/kdo-me-zabil-ZXE-391548.jpg 2.412
Literatura světová, Detektivky, Fantasy
Vydáno, XYZ (ČR)

Kniha Kdo mě zabil?

SBH
29.09.2019

Jak zkazit neotřelou zápletku? Nechte postavy dlouhosáhle vyprávět cimrmanovským stylem: "To bylo tak..." Porušte mnoho základních pravidel detektivních příběhů včetně použití prvku deus ex machina způsobem, za něž by se i starověcí Řekové styděli. Nejvyšší moc je v autorových představách machiavelistické hnutí Greenpeace. No prostě tragédie. Na druhou stranu to bylo napsáno překvapivě čtivě se sympatickými postavami. Ale víckrát rozhodně ne.

alzbeta4340
28.05.2019

Je dobré vědět, že v žádném případě nejde o humornou detektivku, jak je uvedeno na přebale. Já bych tento román zařadila do "šuplíku" trochu legrační a trochu divná fantasy :-).

iveta3689
22.01.2019

Vtipne. Ne tak, ze se clovek smeje nahlas, ale ma to takovy mily a vesely nadech. Nadprirozeno je zpracovano nenasilne, jako normalni soucast sveta. Detektivnich prvku by mohl byt i vic, ale i tak se mi tato linka hodne libila. Konec je trochu filozoficky, ale neublizi. Celkove je to urcite zajimava a ctiva kniha.

Gaara1
23.12.2018

Kniha byla pro mě zklamáním, čekal jsem víc. Autor tam zamotal moc věcí dohromady, některé ani pořádně nedokončil a závěr se mi zdál úplně odbytý. Jediné, co bylo na knize opravdu zajímavé, byly výňatky z Encyklopedie relativního a absolutního vědění.
Průměr.

mikika
13.11.2018

podle anotace jsem čekala velkou švandu, která se tak docela nekonala. francouzsky rozvláčné a lehce podivné, ale číst se dalo. ovšem jako úplně jiná kniha, než jakou jste očekávali...

Druhý hrob nalevo
Druhý hrob nalevo