Frakira Frakira komentáře u knih

Přiznávám, že jsem tuhle knížku nikdy nedočetla, vždy jsem se někde zasekla...nicméně Waltariho "Čtyři západy slunce", které jsou s Egypťanem úzce spojeny, naprosto zbožňuji a doporučuji!

28.04.2011

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak to byl celkem fofr, ani nevím jak, mám přečteno za odpoledne. S touhle knižní sérií jsem vážně spokojena a jako celek ji řadím vysoko! Rozhodně doporučuji

26.04.2011 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Po slabém druhém dílu jsem nic moc ani nečekala, ale zřejmě mě očarovala nějaká runa, nebo co, a začetla jsem se i do trojky...a ejhle, asi nejlepší ze všech tří knih Nástrojů smrti, řekla bych...Pozn k překladu: vážně mi přijde trochu divný, proč některá jména jsou tak infantilně přeložena (mám na mysli zejména Krasomila - co je špatného na Magnusovi?), když většina z nich zůstala věrna originálu...

08.04.2011 3 z 5

Rocková kniha mrtvých Rocková kniha mrtvých David Comfort

Asi to ve většině případů nepřichází s ničím zas až tak převratným, i když také jsem se dozvěděa nové věci, ale je to napsáno dobře. Pro příznivce magické "sedmadvacítky" rozhodně doporučuji

01.04.2011 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Určitě lepší než první díl, velmi čtivá "knížka na jedno odpoledne"...jak to asi autorka hodlá zakončit ? ;)

28.03.2011 3 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Musím říct, že jsem se těšila...bohužel kniha je pro mě zklamáním. Nejlepší na ní byly ty obrázky! Film jsem sice neviděla, ale po přečtení už po tom ani netoužím, nicméně věřím, že si své příznivce najde...PS: možná jsem divná, ale používat v dětské knížce slova jako "bordel" se mi prostě nelíbí

21.03.2011 3 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Burroughs má bezpochyby své místo v literatuře...hodnotit už je to těžší...tohle jsem četla někdy v sedmnácti po cestě vlakem...zajímavý rozhodně, ale podruhý už bych to nedala ;)

07.03.2011

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Přesné, trefné, výstižné - bohužel pravdivé! Po přečtení knihy se mi udělalo jasno ve spoustě - nejen mých - "zdravotních" problémů...doporučuji !

07.03.2011 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak jako si Larssona klidně přečtu znovu a kdykoliv si vzpomenu na Lisbeth běhá mi mráz po zádech...Naproti tomu, tohle ve mně nic nezanechalo, první půlka byla sice výborně čtivá, pak se ale děj rozpliznul a už ani nevím co se tam dělo...pro mě spíš zklamání

22.02.2011 3 z 5

Náměsíčná Náměsíčná Robert Lawrence Stine

Jojo, Stopy hrůzy, to už je nostalgie :O)

11.02.2011 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Namísto upírů andělé, místy trochu horor, místy detektivní thriller...přečetla jsem to sice za jeden den, ale nic to ve mně nezanechalo...ale obálka je povedená :)

04.02.2011 2 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Ta genetika je vážně zajímavá, a tahle kniha jakbysmet :) Určitě stojí za přečtení

31.01.2011 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dlouho jsem odolávala tomuhle masově propagovanému a vychvalovanému titulu...pořád jsem čekala, kdy už vyjde záporná kritika až nakonec jsem si řekla, že to teda musím zhodnotit sama...Teď už chápu a rozhodně nelituju! Naprosto mě to pohltilo a už se chystám na další díly!

Bordeaux - Vášeň až do dna Bordeaux - Vášeň až do dna Paul Torday

U tohohle musí dostat chuť na víno i abstinent :O))

30.11.-0001 3 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Jooo, to byly časy, na základní škole to byl hit mezi spolužačkami! Nostalgie :)

30.11.-0001

Básně Básně J. H. Krchovský (p)

Co že jsem říkal? Nevím už...
asi že bude dobře zase...
Co jsem to hledal? Aha, nůž...
Co jsem to chtěl? Jo, podřezat se...

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Já bych tohleto porno raději nehodnotila, nezavrhuji, ale nehodnotím...pokud to vůbec napsal Oscar :o)

Hruškadóttir Hruškadóttir Jana Šrámková

To mě zase jednou něco dostalo!

Smrtí život začíná Smrtí život začíná Gabriela (Gauri) Chrastilová

Slupla jsem to za jedno odpoledne a docela jsem se u toho pobavila :O) Příjemná oddychovka české autorky, pro všechny odpůrce i milovníky upířích témat :)

30.11.-0001 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nadčasová a krásně moudrá kniha...