Frakira Frakira komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opět úžasné čtení! Zase z jiné doby, jinými charaktery a psychologií postav, přesto intimní a dechberoucí, hlavně tedy na konci...asi se budu opakovat, ale od přečtení Slepé mapy jsem věděla, že je to teprve začátek...tahle paní to sakra umí!

02.05.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přečtete za dva dny, a za další dva dny zapomenete, co v ní bylo. Ale jako oddychovka dobrý, hluchý místa to nemá, prosvištíte to rychle a zrelaxujete dobře :)

31.12.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

No, nebylo to tak úplně nejhorší (jak jsem čekala), ale tento spisovatel už mi nemá co nabídnout...

31.07.2018 3 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Knihy této autorky jsou skvělé z pohledu postav, jejich myšlení a uvažování, skutky které potom následují...mně se líbila více než předchozí dílo. Doporučuji!

20.06.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Pořád přemýšlím, co to je, co dělá tuhle knihu tak "líbivou". Líbí se starým, mladým, mužům i ženám, teenagerům i babičce. To se málokteré knize povede jít napříč všemi generacemi v jeden čas. Za mě série tohoto století :)

08.05.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

A mě teď teda hodně zajímá, Kdo zabil Snížka?

23.04.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Ten konec mě trochu zklamal, byl takový moc rychlý oproti celému příběhu, ale jinak jsem si to užila a dostala přesně to, co jsem čekala...

23.03.2018 4 z 5

Moc hezká poetická jednohubka a po dlouhé době kniha s krásným vizuálním zpracováním!

14.01.2018 4 z 5

Tato série mě neskutečně baví a s přibývajícími díly rozhodně neztrácí na kvalitě!

16.11.2017 5 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Fajn čtení, tak 3 a 1/2* :)

30.10.2017 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Sic bez bylinek, zato až na dřeň....

25.10.2017 4 z 5

Šílená Šílená Chloe J. Esposito

dobré letní čtení, ze začátku mi hrdinka připadala trošku jako Bukowski v sukni, celkem zajímavé zvraty - zase něco jiného, i když ten konec byl už dost šílený :o)

31.07.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už od přečtení Slepé mapy se těším na další knihy této autorky...a i když, nebo právě proto, její knihy zrovna veselé nejsou, jsou pro mě již zárukou kvality po všech stránkách, teď už tuto autorku nejde ignorovat a zaslouženě! Příběhy jejích knih jsou silné, dostanou se pod kůži a jen tak na ně nezapomenete...nejinak je tomu i tady...protože jsou to děti, co nás nutí zůstat naživu a jít dopředu...

07.06.2017 5 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Mám ráda tyto "tlusté" společenské romány, takže za mě velká spokojenost a objev :)

22.04.2017 5 z 5

Čtení z kávové sedliny Čtení z kávové sedliny Eve Makis

Příjemná oddechovka, obzvlášť pro milovníky Řecka :o)

20.03.2017 3 z 5

Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř! Mňága & Žďorp z nejhoršího jsme uvnitř! Petr Fiala

Přečetla jsem ji někdy v patnácti. Co dodat? Hlavně nepropadejte žádné naději!

13.02.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak já nevím...čtivé to je, nápad s dvojpříběhem mě taky zaujal, i když nakonec nevím který byl lepší...no, nakonec z toho pro mě vyplývá jediné: lidé spolu moc komunikují, ale málo spolu mluví.

24.01.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Dobré, čtivé, napínavé, hlavní postavy uvěřitelné a silné...jen ten konec mě trochu zklamal, ale určitě si přečtu i další díl

15.01.2017 3 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Graficky parádní a sexy vypadající kniha! Sloupky Michelle jsou výborné, vtipné a čtivé...Milošovi už se mi až tak nelíbily, přesto bezpochyby lepší průměr české blogové tvorby :)

10.01.2017

Jedinečná osobnost, jedinečný komiks!

22.04.2016 5 z 5