Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Velice emotivní sbírka moderní poezie. Většina básní mě zaujala svou myšlenkou a těším se na další autorčinu tvorbu :-).

29.01.2023 4 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Skvělý nápad, úžasné vizuální zpracování a originální příběhy. Co mě ale hodně mrzelo byla délka povídek, protože někdy byly zbytečně rychle ukončené a já bych neměla nic proti tomu, kdyby byly delší :-).
Nejvíc se mi líbila povídka Rozplétání (Natalie Haynes) a Vražedné typy (Karen M. McManus).

22.01.2023 4 z 5

Místo, kde bydlím Místo, kde bydlím Brenda Rufener

Neobvyklé téma bezdomovectví u mladistvích, ale bohužel to zpracování bylo fakt příšerné. Autorčin styl psaní mi přišel hrozně jednoduchý, postavy se chovaly nelogicky a ten konec byl jak z béčkového filmu...
Mrzí mě, že se autorka daleko víc nevěnovala samotnému tématu bezdomovectví. Do čtení jsem se musela nutit, absolutně mě to nebavilo a dočetla jsem to jenom proto, že jsem chtěla vědět jak se to vlastně všechno provalí.

16.01.2023 2 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Originální fantasy svět, skvělý překlad a hlavně silná hlavní hrdinka, která používá mozek :-D. Občas mi ale přišlo, že autorka hodně skáče a zbytečně příběh urychluje, takže já jsem se prostě někdy tak trochu ztratila... Vraha jsem odhadla a konec mi přišel hodně uspěchaný. Co mě ale neskutečně bavilo byla romantická linka a moc se mi líbilo to, jak autorka popisovala Itálii, jídlo a oblečení :-).
Do dalších dílů se pustím jsem i celkem zvědavá.

14.01.2023 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Tato kniha mě rozhodně neuchvátila tak moc jak jsem očekávala. Autorka má neskutečný talent pro vývoj psychiky postav, o tom žádná. Čtenář má pocit, že hrdiny z jejích knih skutečně někde žijí a máte pocit, že je doopravdy znáte z titulků bulvárních časopisů. Já bych ale potřebovala trochu víc akce, protože jsem vlastně neměla vůbec žádný problém knihu odložit.

10.01.2023 3 z 5

Střet králů. Svazek třetí Střet králů. Svazek třetí Landry Q. Walker

Pro mě zatím nejslabší díl z této série grafický románů. Špatně jsem se orientovala v postavách a 1. polovina knihy mě moc nebavila.

08.01.2023 3 z 5

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Kresba opět skvělá, ale docela často jsem se ztrácela v rozložení textu, takže jsem se několikrát musela vracet. Některé linky mě bavily víc, některé míň...

02.01.2023 4 z 5

Střet králů. Svazek první Střet králů. Svazek první Landry Q. Walker

Kresba se mi v tomto pokračování líbí víc, ale občas jsem se ztrácela v rozložení textu. Přiznám se, že mě absolutně nebavila linka Stannise, to pro mně bylo vždycky utrpení...

31.12.2022 4 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Druhý díl mě nebavil tolik jako 1. díl, víceméně jsem neměla problém knihu odložit... Rozhodně jsem ale byla nadšená z druhé poloviny a konce knihy, to se autorce opravdu povedlo a já se posledních 100 stran uculovala jako měsíční na hnoji. Už jsem zvědavá na další díly :-).

30.12.2022 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Bohužel pro mě celkem zklamání :-(
Do knihy jsem se absolutně nemohla začíst, nic moc se tam nedělo a dokonce mě ani moc nezaujala romantická linka... Kniha mě vlastně bavila pouze tehdy, když se příběh odehrával ve škole.

27.12.2022 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Určitě to je zatím nejlepší kniha od autorky, kterou jsem četla, ale mně prostě nesedí její styl psaní. Vždycky mám problém se do jejích knih začíst a hlavně mi přijde, že v knize je skvělý zvrat a pak se tam nic moc neděje až do dalšího zvratu. Přišlo mi, že ve většině knihy chyběla i nějaká akce, neprobíhalo skoro žádné vyšetřování a k rozuzlení celého příběhu se postavy dostaly tak trochu náhodou... Konec mě ale vcelku překvapil.

20.12.2022 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Celkem originální vánoční romantický příběh, ale už jsem četla i lepší. Cením si ale toho, že kniha je na knihu s vánoční tématikou docela dlouhá a že se zde řeší i závažnější témata, která jsou i (poměrně) logicky vyřešená. Na konci bych ale určitě ještě ocenila epilog, ten mi opravdu chyběl :-).

19.12.2022 3 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

První novela mě bavila daleko víc než ta druhá. Hlavně jsem se tam dozvěděla podrobnosti o dětství mých oblíbených postav. Opravdu hodně ráda jsem se vrátila do propracovaného světa Fennbirnu a doufám, že autorka napíše nějakou další fantasy sérii :-).

13.12.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Panebože, já nemá slov, tohle bylo neskutečné! U konce jsem prodělala asi tak 6x zástavu srdce, ale stálo to za to, protože ta poslední strana?! Wow, Maas je prostě YA královna a je jedna z mála autorek, která má vždycky lepší 2. díl ze série.

Já jsem z 1. dílu série nebyla úplně odvařená, ale tímto pokračováním mě autorka opravdu dostala. Stránky mi mizely pod rukama, absolutně jsem si zamilovala nové postavy a jejich osudy, no a všechny ty romantické linky byly třešničkou na dortu. Neskutečně se mi líbilo zapojení Daniky do příběhu a celkově to pátrání v knize je úžasné. No a o těch zvratech se snad ani nemusím zmiňovat, prostě pecka!

Nutně potřebuju pokračování, doufám, že se ho dočkáme co nejdřív :-).

10.12.2022 5 z 5

Tak z tohohle jsem nadšená, opravdu! Zjistila jsem, jak může být národní obrození zajímavé, a to mě to ve škole i celkem bavilo :-). Autorka má neskutečně dobře sepsané souvislosti, kniha se čte úplně sama a vizuální stránka je taky skvělá.
Doporučuji, doufám, že se dočkáme dalšího dílu :-).

30.11.2022 5 z 5

Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda (navíc 2 povídky) Robert Louis Stevenson

Originální klasika s dobře popsanou atmosférou a čtivou zápletkou. Úplný top to pro mě ale není, konec mi přišel lehce zmatený a mohl by být klidně delší :-).

28.11.2022 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Četlo se to pomalu ale stálo to za to. Autorka vystavěla opravdu neskutečně propracovaný svět a já jsem ráda, že jsem sérii po 1. díle, kde jsem byla hodně zmatená, nevzdala. První polovina mě moc nebavila, ale ta druhá byla vážně skvělá. Úžasná zápletka, hodně mě bavila hlavní hrdinka a celkově má autorka skvěle zpracované postavy. Za zmínku rozhodně stojí i atmosféra Londýna.
Pokračováním jsem opravdu příjemně překvapená a těším se na další díly.

25.11.2022 4 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Taková hodně průměrná YA fantasy, která mě nalákala svou anotací. Přišlo mi, že tady vlastně nebylo nic moc originálního, a to jak z fantasy světa tak v postavách. To, že v knize bude víceméně chybět romantický vývoj jsem věděla, ale že až tak... Když už jsem u romantické linky, tak mě docela pobavilo, že autorka v zmiňuje některou ze svých kamarádek, která knihu označila za ,,vlhkou". Ehh... To fakt asi ne.
Beru na vědomí, že to je autorčina prvotina a na to, to vlastně není tak špatné.

17.11.2022 3 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Nádherné zakončení neskutečně povedené série. Úžasné prostředí, zábavné postavy a roztomilé romantické linky. Autorka si obzvlášt skvělé poradila u romantické linky mladší sestry hlavní hrdinky, Ember. Konec se mi moc líbil a dopadlo to vlastně přesně tak, jak jsem si myslela a jak jsem chtěla :-).
Celou sérii moc doporučuji, úplně nejlepší byl 1. díl.

13.11.2022 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Skvělé pokračování už tak úžasné série. Postavy jsem si oblíbila snad ještě víc a hodně mě bavila linka Lýdie. Někdy jsem byla malinko zmatená, když byl příběh z pohledu někoho jiného, ale to je spíš můj problém :-). Hned jdu rozečíst poslední díl.

12.11.2022 5 z 5