Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Opačno Opačno Hannah Mathewson

Podle anotace jsem asi čekala něco trochu jiného, ale i tak mě čtení celkem bavilo. Celkový dojem ale strašně kazí gramatické chyby v knize, kterých bylo vážně nespočet. Autorka vymyslela originální svět, jehož poznávání mě neskutečně bavilo, i když jsem si trochu pletla magické frakce. Děj už tak originální nebyl a já bych ocenila daleko víc scén přímo z patrání, které dodávaly knize akci. Když totiž hlavní hrdinka zrovna nevyšetřovala, tak vedla poměrně nudné monology, které mě celkem iritovaly. Romantická linka mi přišla hodně chtěná, ale vedlejší postavy to naštěstí dost kompenzovaly.
Pro mě taková průměrná YA fantasy, která ale vyniká originalním fantasy světem.

17.07.2023 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Pro mě taková detektivní krvavá jednohubka, která se dobře četla, ale nijak zvlášť mě neohromila. Kniha je vyprávěná ze dvou úhlů pohledu, a to z pohledu samotných účastníků únikové hry a z pohledu policistů, kteří případ vyšetřují. Mě osobně daleko víc vyhovovala linka vyšetřování, protože mi přišla lépe napsaná. Oproti tomu styl psaní v kapitolách z únikové místnosti mi přišel strašně kostrbatý a lehce zmatený. Postavy mi přišly zajímavé a myslím, že autor skvěle zvládl jejich psychický vývoj. Rozuzlení příběhu jsem nečekala a jsem z něj mile překvapena.

11.07.2023 3 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Přesně tohle jsem potřebovala. Letní romantická oddechovka ze zajímavého prostředí vědy a s neskutečně zábavnými a sympatickými hrdiny. Příběh i postavy se mohou zdát lehce klišoidní, ale Hypotéza lásky je tak skvěle napsaná, že mi to bylo vlastně úplně jedno a čtení jsem si neskutečně užila. Hodně mě bavily i vedlejší postavy, ale mrzout Adam samozřejmě vede :-).
Jestli hledáte nenáročnou oddechovku, tak tohle je přesně pro vás.

10.07.2023 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Pro mě šíleně akční, lehce neuvěřitelná ale vlastně zábavná audioknižní oddechovka. Hlavní hrdina sice byl taková nesmrtelná Mary Sue, ale rozhodně jsem mu fandila. Zakončení knihy mi teda přišlo už trochu přehnané a absurdní, ale co už no, vždyť jsem to čekala a u poslechu jsem se vážně moc bavila. Audiokniha je skvěle zpracovaná a já se těším na další díly :-).

05.07.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pro mě taková průměrná romantická oddechovka se zajímavými postavami a úžasným prostředím Kodaně. Námět knihy mi přišel velice zajímavý, ale podle mě nebyl úplně naplno využit. Kavárna v Kodani má neskutečnou atmosféru a já mám chuť sbalit si kufry a odjet do Dánska :-). Při čtení jsem se několikrát zasmála a přemýšlím, že se pustím i do dalších knih od autorky.

04.07.2023 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Úžasné ilustrace, zajímavý příběh a krásný styl psaní. Takové klasické dílo Tima Burtona :-).

27.06.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Pro mě celkem velké zklamání.
1. cca 50 stran jsem si říkala, že to je vážně dobré. Zajímavé postavy, skvělý nápad a zábavné dialogy. Jenže to bylo jenom na začátku, protože skoro celý zbytek knihy mi přišlo, že děj se nijak neposouval a do čtení jsem se musela šíleně nutit... No a ke konci sice přišel celkem zajímavý zvrat, ale zase jsem si říkala, že to není (oproti ostatním knihám Colleen Hoover) moc originální.

27.06.2023 2 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Oddechovější YA fantasy, která mě bavila hlavně díky svému modernímu stylu psaní. Námět je vcelku originální a neskutečně mě bavily hlavní hrdinky, dvojčata Rose a Wren. Celkově byly všechny postavy zábavné i když jsem občas nevěřila jejich vývoji. Romantické linky v knize se mi sice moc líbily a užívala jsem si je, ale byly vlastně absolutně nerealistické. Přišlo mi, že vznikly jakoby z ničeho nic.
Korunní princezny jsou podle mě příjemným oddechovým čtením, od kterého rozhodně neočekávajte extrémně propracovaný fantasy svět nebo velká odhalení. Jestli si ale chcete užít zábavné situace a vtipné dialogy, tak tohle je něco pro vás.

19.06.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Sedm manželů Evelyn Hugo je promyšlená, skvěle napsaná a hlavně neskutečně srdcervoucí kniha, která obletěla knižní svět. Naprosto chápu ten humbuk okolo této knihy, protože si ho vážně zaslouží. Taylor Jenkins Reid má obrovský talent pro psaní postav, protože čtenář má vždy pocit, že daná osoba přece vážně musela žít a vše prostě působí neskutečně ralisticky. Ani Evelyn Hugo není výjimka. Žena, která si celý život šla tvrdě za svým a pro svůj sen a rodinu byla schopná obětovat úplně všechno. Tím pádem mi Evelyn byla ze začátku vlastně strašně nesympatická, ale později jsem ji pochopila a řekla jsem si, že jí naprosto rozumím. Závěrečné odhalení jsem absolutně nečekala (a celkem mě i rozsekalo) a hlavně se mě neskutečně dotklo to, jak na to zjištění (a konečné odhalení) postavy reagovaly.
Já osobně knihu hodnotím 4,5, protože to prostě není můj absolutní favorit, ale rozhodně knihu mohu doporučit, protože si to vážně zaslouží.

13.06.2023 5 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Tak tohle byla vážně skvělá (tak trochu vzdělávací) jednohubka. Knihu jsem přečetla prakticky za den a neskutečně jsem si ji užila. Autorka má krásný a svižný styl psaní a hlavně dokáže nenásilnou formou zpracovávat témata z národního obrození.
Příběh má několik hlavních hrdinů, mezi nimi třeba mladý Jan Neruda, Božena Němcová a Karel Havlíček Borovský. Detektivní zápletka je sice smyšlená, ale v knize rozhodně naleznete i spoustu faktů a hlavně si užijete skvěle vystiženou atmosféru Prahy v 19. století.
Národní opruzení jsem si opravdu moc užila a já doufám, že se co nejdřív dočkáme dalších podobných knih od autorky.

10.06.2023 5 z 5

Snad jednou Snad jednou Amélie Salingerová

Hezká bonusová kniha z pohledu Jakuba. Bavily mě chaty, které si Jakub posílal se svým kamarádem, ale nejvíc bych ocenila nějakou scénu z pohledu Jakuba, kterou jsem už mohla číst z pohledu Mariny, abych se dozvěděla, co se mu honilo hlavou právě v tu chvíli.

10.06.2023 4 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Po nadšení z 1. dílu mě toto pokračování lehce zklamalo. Kniha mi moc neutíkala a občas mi přišlo, že autorka spoustu věcí úplně nedořešila a já si musela věci sama domýšlet. Detektivní případ jako takový mi přišel celkem průměrný a trochu mě mrzelo, že kniha neměla takovou atmosféru jako v 1. díle.
Velkým bonusem pro mě byla romantická linka, která mě bavila a i kvůli ní jsem zvědavá na pokračování.

07.06.2023 3 z 5

Alespoň pár kapitol navíc Alespoň pár kapitol navíc Amélie Salingerová

Roztomilá doplňková knížečka k absolutně skvělé knize Alespoň prozatím. Klidně by mohla být delší, protože já se toho příběhu prostě nemůžu nabažit. :-D

05.06.2023 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Neskutečně milá kniha, která mě pohladila po duši. U čtení jsem se nejen dojímala nad krásnými a laskavými příběhy, ale i pobaveně uculovala u popkulturních narážek. Povídky jsou seřazeny od konce a já se při čtení dojímala nad tím, jak to do sebe vše zapadá a jak i drobnost může někomu pomoct. Eliška Václavíková má nádherný styl psaní a já moc doufám, že se od ní dočkáme dalších knih.

05.06.2023 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Kvalitou psaní a celkově vývojem romantické linky a postav je tato kniha ze série rozhodně nejlepší. Ola se ve psaní NESKUTEČNĚ posunula a její knihy jsou čím dál tím víc promyšlenější a kvalitnější. Prostředí kapely se mi vážně líbilo, ale klidně by tam mohlo být ještě víc scén s kapelou a celkově s hudebním průmyslem. Harper i Trevis mi byli hned od začátku sympatičtí a já jejich vztahu neskutečně fandila. No a třešničkou na dortu pro mě byla spolubydlící Harper, Izzy.
I přes samou chválu mi tady prostě něco chybělo a mým nejoblíbenějším dílem ze série je stále Miluju tě. Já vím.

01.06.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Čtivá romantická kniha ze zajímavého prostředí, se skvělým nápadem a hlavně se zábavnými postavami. Co mi ale neskutečně vadilo byla romantická linka. Mně totiž přišlo, že mezi hrdiny nepřeskočila žádná jiskra a najednou byli zaláskovaní. Osobně bych ocenila ještě víc bodyguardských zásahů hlavní hrdinky a trochu víc informací o postavách z minulosti.
3,5/5

28.05.2023 4 z 5

Wow. Úžasná kniha plná humoru, zajímavostí z natáčení Harryho Pottera a hlavně pohledu do osobního života Toma Feltona. Kniha byla neskutečně čtivá, a to hlavně díky skvělému stylu psaní. Považuji se za velkého fanouška Harryho Pottera a toto nahlédnutí nejen do samotného procesu natáčení, ale hlavně do života herců, pro mě bylo neskutečně dojemné. Po přečtení této knihy jsem si Toma Feltona ještě víc oblíbila a těším se, až se znovu podívám na filmy a vzpomenu si na ty dokonalé historky z natáčení. Tuto autobiografii budu doporučovat úplně všem :-).

19.05.2023 5 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

Já jsem vážně neskutečně překvapená, jak moc se mi tyto povídky líbily a vlastně i dotkly. Každá povídka je originální a předává důležité poselství. Vlastně ani nedokážu říct, která byla ta top a která naopak nejslabší, já jsem prostě a jednoduše unešená.
No a samozřejmě musím vyzdvihnout i grafické zpracování knihy, které je nádherné. Nakladatelství YA čtu má své knihu neskutečně propracované a já jsem velice ráda, že obohacuje náš český knihomolský rybníček :-).

17.05.2023 5 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Za mě průměrná YA fantasy kniha s nádhernou obálkou. Anotace zněla skvěle a prvních cca 50 stran bylo vážně dobrých, ale pak se z toho stala celkem překombinovaná slátanina. Autorčin styl psaní mi nevyhovoval a zrovna jsem si nesedla s hlavní hrdinkou, která mi přišla neskutečně dětinská a naivní. Na to, že kniha má 300 stran, tak se tam toho stalo šíleně moc a autorka by se klidně mohla daleko víc rozepsat. Absolutně jsem nevěřila romantické lince a vlastně mi přišla i celkem zbytečná...

15.05.2023 3 z 5

Myšlenky pod polštář Myšlenky pod polštář Courtney Peppernell

Za mě celkem průměrná básnická sbírka. Možná mi jenom nesedla do čtecí nálady, ale já jsem trošku zklamaná. Sbírka je rozdělená na 10 částí a mně se líbily snad jen 2... Musím ale ocenit krásné ilustrace medůz :-).

12.05.2023 3 z 5