Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

4 povídky 4 povídky Adéla Rosípalová

Další skvělá povídková sbírka od nakladatelství YA čtu. Poslední příběh byl za mě trochu slabší, ale i tak se mi knížečka velmi líbila a krásně jsem si u čtení oddechla od školní rutiny.

21.11.2023 4 z 5

Emily v Paříži Emily v Paříži Catherine Kalengula

Já osobně bych asi ocenila, když by se autorky daleko víc rozepsala. Někdy jsem si věci musela hodně domýšlet, protože seriál na Netflixu jsem ještě neviděla. Velmi se mi ale líbil popis Paříže a na seriál se musím co nejdřív podívat :-).

19.11.2023 4 z 5

Hořící měsíc Hořící měsíc Jo Watson

Další super oddechovka, ale na Svatbu naoko od autorky to nemá :-). I tak jsem se ale velmi pobavila, užila jsem si čtivý styl a humor Jo Watsonové a hlavně jsem se při čtení ocitla v krásném prostředí Thajska. Nebýt čtenářské výzvy z minulého roku, tak bych se k autorce vůbec nedostala, a to by byla vážně velká škoda.

19.11.2023 4 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Krásně napsaný příběh s úžasnou atmosférou, jen škoda, že tam není více akce. Já jsem si vlastně celou 1. polovinu říkala, kdy se konečně dozvím i něco jiného, než to, co jsem se dočetla v anotaci. Co ale musím vyzdvihnout, je grafické zpracování celého díla. Nejen že má kniha nádhernou obálku a ořízku, ale i uvnitř je plná kreseb a deníkových záznamů, takže příběh mi velmi rychle utíkal pod rukama.

14.11.2023 4 z 5

Fotograf z Mauthausenu Fotograf z Mauthausenu Salva Rubio

Velmi silný příběh plný zvěrstev 2. světové války. Občas mi ze čtení bylo až špatně, ale to, jak je příběh barevně zpracován, je úžasné.

13.11.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel od Karin Lednické je kniha, která obletěla český knižní svět. Příběh je rozdělen na čtyři části, přičemž v každé z nich je hlavní postavou někdo jiný, ale osudy postav se vzájemně prolínají. Hned první dvě části mě nadchly a já se od čtení nemohla odtrhnout. Poté mi ale přišlo, že děj začal lehce pokulhávat a už jsem do knihy nebyla tak zažraná. Při čtení jsem ale nejvíc obdivovala autorčino zpracování historie. To mě fascinovalo a už se těším, až budu pokračovat s dalšími díly. Osobně jsem o této části naší historie netušila skoro nic a jsem vážně velmi zvědavá, jak bude autorka pokračovat.

12.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Mrtvá holka, dobrá holka – část druhá Holly Jackson

Skvělé zakončení série. Autorka si bravurně pohrála s faktem, že svět není černobílý. 2. část je neskutečně čtivá a hlavně velmi napínavá, takže já se od čtení nemohla odtrhnout. Celkově je 2. část díky svému ději prostě geniální a já co nejdřív potřebuji další autorčina díla.

05.11.2023 4 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Návod na vraždu je výborná série, ale u 1. části posledního dílu jsem měla trochu problém se ze začátku zorientovat kdo je kdo. Příběh je jinak velmi čtivý a atmosférický, pátrání je skvělé, ale já jsem teda pachatele odhadla a nepřišlo mi to ani nijak náročné. Autorka výborně napsala závěr 1. části a já jsem hned musela sáhnout pro tu 2.

03.11.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Lepší oddechovku jsem si snad ani nemohla přát :-D. Dohodnuté sňatky v knihách zbožňuju a když k tomu přidáte ještě italské mafiány, tak jsem absolutně polapená a prostě si to musím přečíst. Prvních cca 30 stran jsem si říkala, že styl psaní se neliší od Wattpadu, byla jsem naprosto zděšená a knihu jsem odložila. Ale potom... Potom jsem knihu dočetla během odpoledne. Hned jak se v knize objevila Elissa jsem se nemohla od čtení odtrhnout a prostě jsem potřebovala vědět, jak se příběh vyvine. Naprosto jsem si zamilovala hlavní postavy, to jiskření mezi nimi a jejich zábavné dialogy. Za zmínku ale stojí i úžasné vedlejší postavy. Líbilo se mi i pojetí erotické linky v knize, ale občas bych trochu ubrala sprostých slov.
Podtrženo sečteno, Konflikt je výborná kniha ve svém žánru a já se těším na další autorčina díla.

28.10.2023 4 z 5

Můj první polibek Můj první polibek * antologie

Většina povídek byla takový průměr a některé mi absolutně nesedly a já knihu odkládala. Všehovšudy jsem si přečetla 3 vážně dobré povídky, u kterých jsem si přála, aby byly daleko delší. Co mi ale na celé sbírce vadilo nejvíc, byla častá přítomnost alkoholu a drog. Název Můj první polibek ve mně totiž vyvolává takové to dětské nezkušené vnímání světa, a proto mě pojetí alkoholu a drog v některých povídkách prostě strašně vytáčelo. Celkový dojem ze sbírky naštěstí zachránily povídky z historie.

27.10.2023 2 z 5

Lampička Lampička Annet Schaap

Moc hezky zpracovaný dětský příběh plný dobrodružství, odvahy a přátelství. Líbilo se mi koukat na svět zase jednou dětskýma očima jako hlavní hrdinka Lampička. Kniha je nádherně zpracovaná, a to nejen díky ilustracím, ale i díky krásnému českému překladu. Příběh je plný emocí a má dokonalou atmosféru.

25.10.2023 4 z 5

Případ růžového vějíře Případ růžového vějíře Nancy Springer

Tato série je úžasná díky své jednoduchosti a logičnosti pátrání, ale zároveň i díky nápaditým detektivním případům. Neskutečně se mi líbilo zapojení Enoliných bratrů do případů a spousta šifer. Co mě ale naštvalo, byla anotace. Proč sakra odhalí více než polovinu děje knihy a hlavně důležité součástí vyšetřování? Doufám, že se co nejdřív dostanu k dalšímu dílu.

25.10.2023 4 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Už jenom to, že jsem se mohla vrátit do světa Smrtky bylo úžasné. Ale nečekala jsem, že se mi povídky budou líbit až tak moc. Samozřejmě všechny nebyly stejně dobré, ale našly se i naprosté skvosty. Každý příběh je z úplně jiné perspektivy, z jiné posmrtné doby, a to se mi neskutečně líbilo. Autoři objasnily některé události, ale hlavně přidaly i úplně nové informace. Pokud milujete Smrtku, tak tohle je prostě povinnost.

22.10.2023 4 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Až na lehce uspěchaný konec jsem vlastně velmi překvapená, jak moc mě Divoká říše bavila. Kniha mě oslovila díky prostředí dystopické Budapešti a hlavně poměrně neobvyklou romantickou linkou. Vztah mezi Brexley a Warwickem totiž podle anotace může působit jako totálně klišoidní hate to love v YA fantasy, ale opak je pravdou :-). Tady je totiž hlavně ta nenávist, ale zároveň z toho cítíte i zajímavé jiskření. No a konec tu romantickou linku udělal ještě zapeklitější, takže jsem velmi zvědavá na pokračování. Za zmínku stojí i zajímavý magický systém a skvělé vedlejší postavy.

12.10.2023 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Další povedená kniha z této série. Čekanka vypráví a Penelope, která mě upřímně nikdy moc nebavila, ale nakonec jsem ráda, že jsem jí díky této knize dala šanci :-). Na celé knize je nejlepší psychologický vývoj postav a samozřejmě romantická linka. Colin je úžasný a líbilo se mi jeho realistické chování, i když vždycky nebylo zrovna sympatické. Druhá polovina knihy je daleko záživnější než ta první a já se těším, až si zase někdy odpočinku u čtení dalšího dílu.

08.10.2023 4 z 5

Šepot kouzel Šepot kouzel Elise Kova

Upřímně, této knihy jsem se docela bála. Z HumbookTipů jsem poslední dobou nebyla zrovna nadšená a když Čarodějku přirovnávají ke Kouzlům rodu Thornů, tak už jsem nadšená nebyla vůbec. Ale já si tuto knihu vážně oblíbila. Ano, může to působit jako totální vykrádačka všeho možného, ale mně to vůbec nevadilo :-D.
Hlavní hrdinka Eira byla skvělá, po dlouhé době jsem četla YA knihu se zajímavou, ale přitom normální hlavní hrdinkou. Vývoj romantického trojúhelníku jsem sice odhadla, ale jinak se mi líbil. Velkým plusem knihy jsou za mě i vedlejší postavy. Akce a zvratů bylo tak akorát a já jsem opravdu velmi zvědavá na pokračování.

01.10.2023 4 z 5

Mycroftova nebezpečná hra (komiks) Mycroftova nebezpečná hra (komiks) Mickey George

Skvělé zpracování, suprový příběh, jen škoda, že je to tak krátké :-). Moc se mi líbilo barevné zpracování komiksu.

30.09.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Na Svatbu naoko to rozhodně nemá, ale jinak jsem se celkem pobavila nad autorčiným (lehce absurdním) humorem. Velmi oceňuji i to, že to není jenom naivní romantická komedie, ale že se kniha věnuje i velmi důležitým společenským tématům. Kniha mi příjemně ubíhala pod rukama a velmi se mi líbilo zapojení dopisů do knihy. No a romantická linka (linky :-)) v knize je opravdu povedená.

26.09.2023 4 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Úžasná kniha plná krásných myšlenek a přenádherných ilustrací. Cesta je knížečka, kterou máte prolistovanou během cca hodinky, ale nechá ve vás něco klidně i na celý život.

25.09.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Velmi napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Ze začátku se mi pletly životní osudy obou sester, ale za chvilku jsem se už zorientovala. Kniha má poměrně krátké kapitoly, takže mi čtení neskutečně utíkalo. Celou dobu jsem byla velmi napjatá a říkala jsem si, jak tohle sakra skončí. A myslím, že autorce se konec vážně povedl. Psychologická linka knihy je úžasná a musím zmínit i skvěle zpracovanou atmosféru tropického opuštěného ostrova. Musím se podívat i na další autorčiny knihy :-).

25.09.2023 4 z 5