Fortuna Fortuna komentáře u knih

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Je to už nějaký čas, co jsem Skylark četla, ale komentář napsat musím.

Tahle kniha mne naprosto odrovnala! Nevím proč jsem se v Lindě tak hodně viděla, když s jejím charakterem nemám vlastně ani nic moc společného, ale budiž. Začátek by poměrně zmatený. A pak mě to strhlo. Málo dialogů, dlouhé odstavce a hlavně ze začátku pomalu se vyvíjející se příběh mi nevadil. Právě naopak. Orena jsem si oblíbila od první chvíle, kdy se objevil. Vůbec jsem neměla tušení, jak by mohl konec probíhat, a stejně se mi to líbilo. Obzvlášť mne překvapilo Orenovo tajemství.

Možná mne Skylark okouzlil proto, že je mou první knihou s dystopickým námětem, možná je v tom něco jiného, ale ať tak nebo tak, Ptačí zpěv je mou nejoblíbenější. :)

28.11.2014 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

Od druhého dílu jsem přeci jen čekala něco trochu jiného.. A taky více AKCE. Ta mi tam chybí.
Spousta pasáží mě nebavila, prvních pár desítek stran jsem umírala a opravdu nechápu co spousta spisovatelů vidí na milostných trojúhelnících...
Nejvíce jsem si oblíbila asi Kenjiho; Juliette je potrhlá, Adam až moc dokonalý (ale mám ho ráda) a Warner nehorázný šílenec. No, budiž...

28.11.2014 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Jednoznačně nejhorší díl celé série.

10.09.2014 2 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Myslím, že není co dodat. Vřele doporučuji. Se Stmíváním nelze srovnávat. Nové pojetí světa se mi líbilo, nápad moc pěkný.

10.09.2014 5 z 5

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Irena Petříková

Víte, k tomuto vážně není co dodat...

02.08.2014 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Film mě nezaujal, a tak jsem do knížky šla spíše ze zvědavosti kvůli většímu počtu kladných hodnocení než u filmu. Moc mě mrzí, že jsem jako první viděla film, protože ten je v porovnání s knihou opravdu hodně slabý.. Už ze začátku jsem byla překvapena způsobem psaní, který se mi zamlouval. Příběh sám o sobě nikterak zajímavým není, ale jako nějakým kouzlem mě kniha pohltila. Začala jsem číst po škole, abrakadabra a vynořila se až pozdě večer. Úkolem knihy je vtáhnout čtenáře do děje i přes jeho chyby a Meyerová je další spisovatel, kterému se to povedlo. Čtivá kniha. Jsem nepřítelem všech upířích námětů, ale tady mi to kupodivu nevadilo. Musím dám 4* za to, jak se kniha hezky četla a jak dokáže vtáhnout do děje. :)

15.06.2014 4 z 5

Pomsta a přátelství Pomsta a přátelství Diane Karlstrom

Nejdřív se mi do knížky vůbec nechtělo, ale po pár stránkách jsem jí četla jedním dechem. Krásná knížka.

12.07.2013 4 z 5

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Robinsonku jsem si vybrala do čtenářského deníku. Zezačátku se mi moc nelíbila, ale pak jsem si jí docela oblíbila. Je hezká i jako film. :)

Měsíční kruh Měsíční kruh Eleanor Jones

Tato knížka je opravdu pěkná. Je napínavá plná dobrodružství. Doporučuji. :)

26.05.2013 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Komentář píši cca po třech letech od přečtení.
Už si ani nevzpomínám, jak jsem se ke knize dostala, nejspíše jsem na ni narazila v knihovně. Co si však pamatuji velmi jasně, jsou pocity, které ve mně příběh zanechal..
Pro mě osobně se stala srdeční záležitostí. Ormu, Luciana a Abda jsem si velmi oblíbila. Taktéž se mi líbil svět, ve kterém Fína žije a kde se musí ukrývat.
Knížka není žádným veledílem, avšak myslím, že své zpřízněné duše určitě v někom najde. :)

10.08.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

A pak toho jednoho dne přišla kamarádka a vrazila mi tuhle knihu s nezajímavou obálkou a ještě podivnějším názvem do ruky a řekla čti, je to boží. A moje první myšlenka byla - šmarjá, co si to ta holka zas našla? Obrátím zvláštní úlovek v rukou a přečtu si anotaci.. A tak se to stalo.. Budoucnost? Kriminální podsvětí? JASNOVIDEC? Už jsem neváhala a začala louskat první stránky..

Tahle kniha mě prostě rozsekala! Jeden z nejoriginálnějších nápadů, jaký jsem kdy četla, skvělé charaktery postav, čtivá, stránky mi pod rukama skoro běžely... A Paige a Arcturus? Bylo už z anotace jasné, že Strážce nebude jen tak obyčejný.. Celou dobu jsem čekala, jakým směrem se jejich vztah vlastně vydá. I přestože jsem to tušila (nebo asi spíš doufala), bylo to příjemné..
Určitě je tu spoustu věcí, které by chtělo více propracovat, ale myslím, že na autorčinu prvotinu je to naprosto úžasné! Kostičas jednou z nejzajímavějších a nejoblíbenějších knih, co jsem četla. :)

21.09.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Musím říct, že obálka je fakt bomba! A právě díky ní v kombinaci s velice zajímavým názvem, jsem Selekci nemohla jen tak nechat ležet na polici v knihovně...
Jak jsem už psala - obálka zaujala. Pak je tu ovšem to, na co je i obálka krátká - obsah. Nejdřív mi přišlo divné, číst něco o princeznách. Začátek mě nijak nezaujal, z čehož jsem byla pochopitelně zklamaná. Ale když se začalo jednat o TU Selekci, byla jsem nadšená. Jednoduchý, sice předvídatelný děj, zato ale roztomilý jak jen to jde. Mírně tvrdohlavá hlavní postava, která se pomalu zamilovává do dokonalého prince.
Příběh nevyvolává žádné emoce (ani není z čeho), ale když jdete do knihy s očekáváním, že si jdete oddechnout od školy, že se budete jen uculovat nad sladkými scénami bez toho, aniž byste museli nad něčím přemýšlet, pak je to dobrá volba.

08.06.2015 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Smečka byla mou první vlčí knihou. Narazila jsem na ní v knihovně a nevěděla co čekat. A jak psala ladyfromskye, možná proto, že jsem nečekala nic extra, se mi Smečka docela líbila. Každopádně mě opravdu štval milostný trojúhelník... Proč..? Jinak příjemné počtení. :)
Pozn.: Překvapilo mne, že po proměně nevypadají jako mutanti.. :D

28.11.2014 4 z 5

Hněv Pána ohně Hněv Pána ohně Michaela Burdová

K této tetralogii mne přivedla Míšina první trilogie Poselství Jednorožců. Ta se mi moc líbila (byly to moje první "opravdové" knihy), tak jsem si řekla, že zkusím její další dílo. Musím říct, že mě překvapila i zklamala zároveň.
- Stejný námět jako u Jednorožců - PJ je sice pěkná kniha, ale ,,dvakrát" ji číst nemusím.
- Kniha je celkově naivní.
- Není propracovaná, tak jak by mohla být.
- Styl psaní už není tak zajímavý jako u Poselství.
- Hlavní postavy jsou přehnaně spárované.
+ Elnesa mi přijde jako docela zajímavý charakter.
+ Mně osobně se kniha líbila, i přes mínusy. Avšak jsou to maličkosti. :)
+ Oblíbila jsem si skoro všechny hl. postavy (hlavně R´Tila)

Kniha má své nedostatky, ale pokud nečteš dlouho nebo ti nevadí nenáročná četba, tak mohu doporučit. Ale sto lidí, sto chutí, takže mně se líbila. :). Já jsem v době čtení byla z knihy nadšená, ale KM jsou jedny z těch knih, na které po zavření reaguji "sakra, jak se mi tohle mohlo líbit?!". :)

28.07.2014 5 z 5

Velká kniha o koních Velká kniha o koních Elwyn Hartley Edwards

Moje nejoblíbenější encyklopedie o koních. Jsou v ní užitečné informace jak pro začátečníky tak pro pokročilé.

04.02.2014 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Tuhle knížku mi mamka četla už od narození i později v dětství. Naposledy jsem ji četla asi ve druhé třídě. Fascinovaly mě akvarelové ilustrace i samotný příběh.

03.02.2014 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

K této tetralogii mne přivedla Míšina první trilogie Poselství Jednorožců. Ta se mi moc líbila (byly to moje první "opravdové" knihy), tak jsem si řekla, že zkusím další její dílo. Musím říct, že mě překvapila i zklamala zároveň.
- Stejný námět jako u Jednorožců - PJ je sice pěkná kniha, ale "dvakrát" ji číst nemusím.
- Neilin - někdy bych jí moc ráda za její chování nafackovala.
- Lejiny části mě nebavily a vůbec nevím proč. :/
- Kniha není propracovaná, tak jak by mohla být.
- Styl psaní už není tak zajímavý jako u Poselství.
- Hlavní postavy jsou přehnaně spárované.
+ Mně osobně se kniha líbila, i přes větší počet mínusů. Avšak jsou to maličkosti. :)
+ Oblíbila jsem si skoro všechny hl. postavy (hlavně R´Tila)

Kniha má své nedostatky, ale pokud nečteš dlouho nebo ti nevadí nenáročná četba, tak mohu doporučit. Já jsem v době čtení byla z knihy nadšená, ale KM jsou jedny z těch knih, na které po zavření zareaguji "sakra, jak se mi tohle mohlo líbit?!". :) Toť asi vše. :)

03.02.2014 5 z 5

Osudové přátelství Osudové přátelství Malin Maria Stehn

Tuto knížku jsem četla, když jsem byla menší a moc se mi líbila.

Hříbě je na světě Hříbě je na světě Elin M. Ellingsen

Autorka vypráví příběh a zároveň nás učí jak si poradit s hříbětem. :)

Dračí posel Dračí posel Rachel Hartman

Po dlouhé době jsem se vrátila do děje mého vysněného světa. První díl je pro mě srdeční záležitostí, příběhem, který mě poznamenal.
U druhého dílu tomu není jinak, děkuji.
Jediné, co mě velmi zklamalo, je bod, na kterém se zasekl Serafínin a Lucianův vztah..

09.08.2018 5 z 5