Fizulka71 Fizulka71 komentáře u knih

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Tenhle díl se mi taky líbil, i když jsem upřímně pochybovala, že by to šlo v mafii takhle hladce. Nejvíc mě bavily slovní přestřelky Roberta a Johnyho, s těmi si autorka opravdu vyhrála.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tato kniha mě velmi mile překvapila. Česká autorka se s tímto tématem poprala velmi dobře, podařilo se jí udržet děj v příjemné kombinaci napětí, akce a romantiky. Přiznávám se, na konci jsem si nefalšovaně pobrečela. Takže za mě - čtěte :-)!

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Milá knížka, bezva oddechovka na dovču nebo dlouhou cestu vlakem. Evelyn je sympaťačka, trochu vyplašená, což se jí nedivim, zato Davida bych s chutí kopla pod koleno, aspoň po velkou část knihy. Ale na konci si to trochu vyžehlil.

Temná krev Temná krev Laurell K. Hamilton

Tenhle díl mi trošku zvedl náladu, hlavně proto, že jsme mohli víc poznat Jasona, který mě moc baví. Podobný díl bych uvítala s Nathanielem. Zápletka s bratrancem byla zajímavá, ale opět si myslím, že z toho mohla autorka vytlouct víc, jako to dokázala v prvních dílech série. Ale nedokážu tuto sérii jen tak opustit a totálně ji zavrhnout, postavy jsem si velmi oblíbila, čekám na každý další díl s napětím, jak se budou jejich osudy vyvíjet a jestli se jim konečně splní jejich tužby a sny.

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Tak nějak nechápu, jak mohl tenhle díl nasbírat 85% hodnocení. Nápad s Harlekýny byl dobrý, ale autorka ho podle mě totálně zabila a opět jsme se museli prokousat spoustou metafyzických ani nevím čeho, spousta zbytečně popsaných stran. Začínám se stydět, že tuto sérii ještě čtu.

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Hmmmm, tak už vážně nevím. Z možného Anitina těhotenství udělala autorka v podstatě jedinou zápletku celé knihy a to je na tolik popsaných stran setsakra málo. Hodně jsem se musela přemlouvat, abych to dočetla.

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Na tenhle díl jsem se moc těšila právě kvůli Micahovi, zatím jsme se o něm v sérii moc nedozvěděli. Díl byl lepší než předchozí dva, ale zdaleka nedosahoval kvalit prvních deseti dílů, možná tak z poloviny.

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Tak tenhle díl mne hooodně zklamal, sex, kecy, kecy, sex, akce nula, napětí mínus jedna.

Blankytné hříchy Blankytné hříchy Laurell K. Hamilton

Chybí mi oživování a práce pro MOST, začínaji přibývat ty metafyzické sr...y, jak to nazvala Anita, a mocenské bojůvky. A taky sexuální scény, bohužel na úkor děje minulých dílů. Snad budou další díly lepší a zase si užijeme honby za maniakálními čarodějnicemi a šílenými vraždícími upíry.

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Narcis mě teda dostal, prostě nezapomenutelná figurka, škoda, že v dalších dílech nedostal víc prostoru. Skvělý děj, má spád, přibývá erotiky až porna, ale nechybí akce a napětí. Víc prostoru dostávají leopardi, kteří podle mne zatím jen hráli druhé housle. Podle mě asi zatím nejlepší díl (a taky nejdelší). Takže hurá do něj!

Obsidiánový motýl Obsidiánový motýl Laurell K. Hamilton

Tomuhle dílu je nemohla napoprvé přijít na chuť, zaujal mě až na podruhé a pak na potřetí. A nelituji. Nahlédneme do Edwardova soukromí, budeme valit oči a říkat si, sakra, co je tohle za chlápka a kam zakopal Edwarda. Ale jeho pravé já opět vypluje na povrch, když dojde k ohrožení jeho nové skoro rodiny. Z Olafa jsem měla mrazení a během čtení scén s ním jsem měla nutkání se pořád ohlízet za sebe. Opět doporučuji přečíst, zas je to kousek temnější, akčnější, napínavější a krvavější.

Modrý měsíc Modrý měsíc Laurell K. Hamilton

V tomhle díle se opět ukázalo, že Anita má větší koule než Richard :-) v něčem teda určitě. Díl byl zase o kousek temnější, když byla unesená Richardova máma a jeho brácha. Dál nebudu napovídat, čtěte!

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

Další díl plný akce, s novými postavami. Z některých scén mi šel vážně mráz po zádech, Lauren zas namíchala skvělý koktejl akce, napětí a romantiky. Nejlepší je Anitina hláška, že nejkratší cesta k mužskému srdci vede skrz žebra šesti palcovou čepelí. Já dodávám, že u některých slabších kusů stačí i čtyř palcová :-)

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Edward opět na scéně, teď naštěstí na straně Anity. Mít ho za nepřítele...radši ne. Moc mě baví jejich rozhovory a Anitiny postřehy ohledně Edwarda a jejich společné zálibě ve zbraních. Děj je jinak opět plný akce a napětí, dozvíme se víc o praktikách ve vlčí smečce. I když se Jean-Claude hezounek a miláček, vlkodlaky mám stejně radši, jsou takovi přítulnější :-)

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Tenhle díl je taky super, legenda o Krvavém kolenu je tu pěkně využitá, takové strašidlo by mně vážně strašilo ještě v šedesáti. Larry je borec, aspoň že už se nekácí při pohledu na každou kapku krve :-). Jean-Claude je miláček, i když jeho praktiky co se Anity a Richarda nejsou zrovna čisté, ale je to upír, tak co bychom chtěli. Za mě jednoznačně hodno přečtení, aspoň pro ty, co tomuhle žánru fandí.

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Dějově další skvělý díl, ale také mě mrzí, že si překladatel nenastudocal překlady minulých dílů a změnil některá jména a názvy (Oživovatelé - Animators apod.). Ale opět doporučuji přečíst, kniha je znovu plná akce, napětí, sem tam trošku romantiky, což by s Richardem na scéně ani jinak nešlo.

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Zase super, Richard je úža a Jean-Claude řádná vtěrka :-) ale k pomilování jsou oba. Děj má opět spád, autorka mě nezklamala, udivuje mě, jak si dovede pohrat s detaily.

Rozesmátá mrtvola Rozesmátá mrtvola Laurell K. Hamilton

Další skvělý díl. Z Domingy mi šel mráz po zádech, to její monstrum bylo teda děsný :-) ale dost nápověd, přečtěte si to!

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Na to, kdy byla kniha napsaná, je to velmi dobré. Když jsem ji dostala před pár lety do ruky, při některých vypjatých scénách jsem si říkala, proč krucinál ta Anita nepoužije mobil! A pak mi došlo, že v té době byl mobil ještě hudbou budoucnosti. Viva la pager :-) kdo miluje paranormální romanci mírně říznutou kriminálkou, přijde si na své. Já četla uz třikrát a asi se zase vrátím.

Dotek mrtvých Dotek mrtvých Charlaine Harris

Pokud jste dali celou sérii, doporučuji přečíst i tento doplněk, několik věcí vám to objasní, jiné doplní. Taky mi bylo smutno, že celá série skončila, podle mě je velmi zdařilá a autorce se do každého dílu podařilo vnést tu správnou dávku romantiky, napětí i něčeho navíc. Díky, Charlaine, bude se mi stýskat.