fis.rena fis.rena komentáře u knih

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Mno,asi takhle...kniha mě hodně bavila,je to psychologický thriller,četla se sama,ale tak nějak jsem čekala jiný závěr. Takový "normálnější"? :D Nevím,zda je to,čeho se v knize dočtete možné,ale je to skutečně šokující a překvapující a "wau efekt" tato kniha skutečně nepostrádá.

25.11.2017 4 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Prosté vyprávění skromného a vděčného člověka,od jeho samotného dětství až po úplný konec jeho života v době holocaustu,mi učarovalo. Je to jiné čtení,nebo na mě to alespoň tak působilo...pohled malého chlapce je velice dojemný. Šest let utrpení,které přežila téměř celá Leonova rodina díky panu Schindlerovi. Věta,která mi utkvěla a lépe nemůže být ani řečena,je :" Hrdina je obyčejná lidská bytost,která dělá tu nejlepší věc v té nejhorší době."

29.07.2017 5 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Vždy,když čtu další novou knihu na téma holocaust,dozvím se něco nového. "Svědkové" nejsou vyjímkou. Je pravda,že jsem četla knihu,kde vše po svém popisuje Schlomo Venezia a i další publikace o lidech,kteří byli v knize zmíněni,ale to jí samotné na ničem neubírá. Naopak jsem nahlédla do dění z vícero pohledů. Doporučila bych knihu těm,kteří začínají se čtením na toto téma,jelikož je zde všechno pěkně vysvětleno. Jsou tu k dispozici seznamy vězňů sonderkommanda (kdo,co,kde dělal),seznam SS nasazených v krematoriích a následky "jejich práce" po válce,fotografie i mapy,poznámky autorů a mně osobně se líbilo vyjádření manželek dvou přeživších vězňů ze zvláštního komanda. Neváhejte,přečtěte si tuto publikaci,stojí to za to a poté se pusťte do čtení "V pekle plynových komor",kde vše popisuje již zmíněný Schlomo Venezia a nebo "Útěk z tábora smrti",kde je vše z pohledu Ericha Kulky.

31.05.2017 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Tahle kniha je jiná oproti sérii R&I, ale je prostě a jednoduše skvělá.
Nádherný příběh lásky a hudby za času války a prvních deportací do vyhlazovacích táborů.
Na straně druhé milovnice hudby,starý notový zápis zakoupený v Římě a rozkrývání jeho hrůzostrašného původu.
Napínavý a silný příběh.

01.11.2016 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Spokojenost...jak jinak u Tess,že jo :)
Obdivuji,jak dokáže zapojit do děje zlo,démona,prostě TO něco,v co nevěří každý a nakonec je to uvěřitelné absolutně pro všechny od věřících po nevěřící.

16.10.2016 5 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Brilantní práce...víc není třeba dodávat. Skvěle napsané,napínavé a do pár desítek posledních stran jsem stále nevěděla co teda a kdo, sakra! :D velice osvěžující jsou probíhající slyšení,kde je podáván skvělý výkon z právnického hlediska.
Tleskám,paráda a budu se k ní vracet.

05.08.2016 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Opětovně skvělý zážitek,napětí po celou dobu čtení. Líbilo se mi prostředí Evensongu a "krize" u Rizzoliových byla osvěžující,jelikož i detektivové mají soukromý život a nejen klub,pivo a uzavřené případy.
Tess prostě umí,je to moje TOP spisovatelka.

02.06.2016 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Syrové,drsné,brutální,strhující a špičkové čtení,kde je vše podáno absolutně přímo a bez obalu,bez servítek a zbytečné omáčky odvádějící pozornost. Konec mohl být tedy mnohem propracovanější,což je mínus,ale jinak absolutní spokojenost a čtení dle mého gusta.

10.04.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Já,Poutník je PAN THRILLER. Ještě jsem nečetla nic tak propracovaného,čtivého i přesto,že tak obsáhlého. Je to velice aktuální téma,tak reálné,až obludné a hrůzu budící. Jsem unešená,vyděšená a spokojená s husí kůží...tohle je skutečně thriller,který si musíte přečíst.

13.12.2015 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Strhující,brilantní,úžasný thriller,který mi vzal dech.

03.10.2015 5 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Caitlin a její práce v krematoriu. Pro někoho práce velmi netradiční,ovšem opak je pravdou. Pohřbívání je staré jak lidstvo samo. Pikantnosti související s přípravou nebožtíka a celý proces kremace byly fascinující,a mohlo jich být zcela určitě mnohem více,ale velmi se mi líbila filozofická linka...zamyšlení nad chápáním a přijetím smrti lidmi obecně,jelikož pro velkou většinu z nás je toto téma doslova tabu. S každým novým životem přeci vzniká i nová smrt a je to kapitola,kterou projdeme všichni bez rozdílu. "Tichost smrti a hřbitova není trest,ale odměna za dobře prožitý život."

25.05.2022 5 z 5

Snadno & rychle 3 - Jednoduché recepty pro každý den Snadno & rychle 3 - Jednoduché recepty pro každý den Roman Vaněk

Čokoládová pěna,vepřová panenka po mlynářsku a citronový dip ke grilovanému masu mám odzkoušené a pecka. Hele,jestli někdy bude "Snadno&rychle 16",já to budu mít. Doma už ani jiné kuchařky,kromě pár kousků od Zdendy Pohlreicha, nemám.

14.03.2021 5 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Velmi obsáhlá kuchařka tradičních receptů našich babiček,která by měla být vyvažována zlatem. Prvních 100 stran je "Procházka krajinou",což mě hodně zaujalo a považuji to za skvělý nápad,jelikož já sama ráda nakupuju u lokálních farmářů,na trhu apod. Není tu jídlo,které bych vypíchla,protože jsou všechny boží.

26.05.2020 5 z 5

Jednoduše a dokonale - Kuře Jednoduše a dokonale - Kuře Roman Vaněk

Kuře jak si vzpomeneš...BBQ,na medu,s citrónem,teriyaki,na smetaně,s chřestem,zepředu,zezadu, ze strany,na bok :D no luxus bonbónky,co budu povídat,teď mám naložené kuře v pivním těstíčku a zbytek Budvárku jdu dopít...holt se tomu vaření musí člověk i obětovat :D

25.05.2020 5 z 5

Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Lidské tělo - zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Kniha je skvělá,ihned zaujme a vše krásně vysvětlí,s dětmi se u ní zasmějete...viz. "hovínkobarvič", továrna prdopachu, spínač tichého říhání (to se u nás ihned vysvětlovalo mužskému osazenstvu :D). Je tu úplná anatomie člověka i fungování nemocnice. Perfektní, tleskám!

16.03.2020 5 z 5

Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Zvířata - Zábavná anatomie pro děti Nikola Kucharska

Kniha je úchvatná! Zvířata jsou rozdělena podle jejich nejčastějšího výskytu a poté podrobně popsána od zimování,přes zbarvení,tukovou tkáň...obrázky jsou úžasné,"otevřená" anatomie je báječná. Dcera ke knize ihned po vybalení zasedla a už měla spoustu otázek. Tahle kniha je perfektní,protože velice zajímavě dětem podsouvá užitečné informace,které děti ve škole většinou strašně obtěžujou,že jo. Fakt bomba!

16.03.2020 5 z 5

Království Království Amanda Stevens

Příjemné, mysticky temné čtení pro ty,kteří se zajímají o duchovno,"druhou stranu" a to něco,čemu často říkáme "mezi nebem a zemí". Pokud by tu byl někdo,kdo přemýšlí o přečtení a nevěří nebo se nezajímá o tato témata,tak rovnou říkám... nečti to. To je jak kdybych já šla číst sci-fi...to by moc hvězd nezářilo u těchto dílek :D
Zpátky ke Království...první díl jsem nečetla a nelituji toho,tato kniha mi zodpověděla všechno,na co bych se popřípadě ptala. Další díly číst asi nebudu,Království se mi líbí jako samostatná kniha a prostě nechám Amelii žít její život s Angusem v Charlestonu. Možná :D nikdy neříkej nikdy,že jo.
Nejlepší nebo největší nadšení a mrazení jsem při čtení měla,když se v kotvišti objevovala zahalená mlhou a koukala...víc neprozradím :P
Pěkný čtení, doporučím.

27.01.2019 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Líbila se mi povídka "Předčasný pohřeb" a "Černý kocour". Jinak jsem se u čtení poměrně dost nudila a přiznám se,že jsem i místy přeskakovala věty i odstavce. Ilustrace jsou tedy taky pecka :D já nevím,no...není to pro mě umění. Kdejaké dítě v MŠ maluje podstatně lépe, dává to hlavu a patu. Této sféře konkrétní malby evidentně nerozumím.

03.03.2018 2 z 5

Znám tajemství Znám tajemství Tess Gerritsen

Tleskám,3x nazdar Jane a Mauře,ale hlavně jejich autorce,že jo. Není tajemstvím,že Tess je dokonalá spisovatelka a samozřejmě moje TOP knihařská droga,které se nehodlám vzdát,i kdyby žáby naznak padaly. Příběh je opět skvělý,promyšlený a těžko se od něj odtrhnout,i když je tu ožehavý případ s "Jablůňkou". Líbí se mi,že i přesto,že někteří čtou sérii na přeskáčku a neví souvislosti,které jsou v knize zmíněny,je vše srozumitelné a vysvětlené v pár větách,takže to "nově příchozí" chápe a nás,co máme sérii najetou,to nijak neobtěžuje opakovaným vysvětlováním a vracením se zpět k případům minulým.
Šmarja panno podsrpenská,ať píše Tess pořád dál a dál a nikdy tato série neskončí :D

23.02.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jako samostatná jednotka je tato kniha taková nijaká,i když v souboru povídek působí určitě zcela jinak. Vadí mi nedotažený konec a celkově mám pocit,že je to dílko "šité rychlou jehlou". Ovšem pro knihu jako celek to má ohromný potenciál a brala bych ji k ostatním knihám,co doma od Gill mám,všemi deseti. Škoda...
Přečetla jsem to na jeden zátah k odpolední kávě.

23.01.2018 2 z 5