FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Třetí zákon 3 a 4 Třetí zákon 3 a 4 Xavier Dorison

Tak tu máme závěrečné části Třetího zákona a ty mě nechali na pochybách, asi jsem čekal od tohoto komiksu něco víc. Příběh mi přišel takový nemastný neslaný, po minulých dvou kapitolách jsem čekal posun dopředu, bohužel jsem ho nedostal. Co se mi celkově na třetím zákoně líbí je kresba, konkrétně kresba architektury, ta je opravdu skvělá.
Na závěr můžu říci, že se jedná o docela průměrnou jednohubku, kterou ani nevím zda doporučit. Hodnotím 3*

28.10.2017 3 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Smekám, na to že toto byla autorská prvotina, tak velice, ale velice nadprůměrná. Do knihy jsem se poměrně rychle začetl, celkově byla velmi dobře napsaná, a tím pádem čtivá.
Většinu postav jsem se velmi rychle oblíbil, ale na výjimky. Nejvíc mě bavil Wrael a Saerlina, ale třeba Acrel byla taky super. Líbilo se mi, že žádná postava není v podstatě černobílá, což je veliké plus.
Svět jako takový vypadá dost slibně, samozřejmě jsem mohl ochutnat pouze kousíček, a věřím, že je velice pestrý. Proto mě taky bavilo vyprávění Laeny o historii jednotlivých postav: například Dva meče.
Finále nebylo nikterak megalomanské, zato velmi svižné a napínavé, což by měly takovéto díly fantasy ság být, a ne že děj skončí nějako omáčkou.
Akorát mě mrzí hate určitých lidí a některá hodnocení, protože já jsem nadšen a těším se na další díly, protože tato sága má velmi našlápnuto. Takže klobouk dolů!
Proto musím dát 4,5*.

24.10.2017 5 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Na začátek musím napsat, že jak je psáno v anotaci je možné na tohle pohlížet jako na Kytici 2, plus ještě když člověk četl komiksovou Kytici tak ten pocit je ještě větší.
Každopádně při čtení se člověk nemůže zbavit pocitu osamění a deprese. Celková atmosféra je opravdu sklíčující. A některé vývěvy jsou plné hnusu, za který by se i sám velký HPL nemusel stydět. Líbí se mi i jakoby konce s vlastním domyšlením.
Každopádně palec nahoru za tuto výpravu do depresivna! Určitě bych tuto knihu nedoporučoval číst lidem, kteří prožívají nějaké těžké období, protože by s mohlo stát, že jejich úzkost bude více prohloubena.

22.10.2017 4 z 5

The Brave and the Bold: Vládci štěstí The Brave and the Bold: Vládci štěstí Mark Waid

Zápletka tohoto příběhu není vůbec špatná, ale to zpracování scénáře už pokulhává. Co se mi nejvíc líbí na tomto komiksu je jeho kresba, která je opravdu ale opravdu detailní a jednotlivé stránky jsou plné.
Nejvíc se mi líbilo zpracování oněch Vládců štěstí.

Bonusový retro komiks my přišel poměrně fajn i když z velmi podivnými a vtipnými momenty.

Celkově hodnotím lehce nadprůměrně 3,5*

21.10.2017 3 z 5

Disney: Zlatá klasika Don Rosa Disney: Zlatá klasika Don Rosa Walt Disney

Kdo vyrůstal na kresleném seriálu, který dávali brzo ráno, pro něj je tato kniha povinnost. Příběhy jsou bohužel nevyvážené. Nejvíc mě bavila Mytologická menažerie a Loulané štěstí.
Hodnotím 3,5*

18.10.2017 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Musím říct, že mě Karika velmi překvapil. Dobře se to četlo a kniha odsejpala. Celkově se mi líbil nápad s malými dětmi, protože ty jsou přece nejděsivější! Plus je opravdu dobře vykreslená depresivní atmosféra.
A samotný závěr jsem si představoval trošku jinačí, ale o to mě tento více překvapil.
Na závěr knihu doporučuji všem kdo mají rádi horory a hodlám si přečíst další Karikovu knihu, konkrétně Trhlinu.
Celkové hodnocení 75%

10.10.2017 4 z 5

JLA: Země 2 JLA: Země 2 Grant Morrison

Musím říct, že mě tento příběh tolik nebavil. Má dobré nápady jako zrcadlové obrazy hrdinů Supermana, Batmana a spol, kteří jsou zlí a mají jinčí jména. Ale docela jsem se nudil. Kresba není vůbec špatná, ale je spíše taková tuctová.
Bonusový retro komiks mě velmi potěšil. Nazval bych ho "O tom jak Flash převibroval do jiného světa".
Celkově hodnotím tuto knihu 3,5*.

08.10.2017 3 z 5

300 300 Frank Miller

Už klasika od Millera, kterou jsem nejprve viděl zfilmovanou a až teď četl. Ale dost scén je úplně identických, což je velké plus. Příběh je klasika, kterou určitě každej zná. Obsahuje už legendární hlášky typu: TOHLE JE SPARTA a třeba SPARŤANÉ PŘIPRAVTE SI SNÍDANI. NAJEZTE SE DOBŘE, PROTOŽE VEČEŘET BUDEME V PEKLE.
Hodnotím 4*.

06.10.2017 4 z 5

Lex Luthor: Muž z oceli Lex Luthor: Muž z oceli Brian Azzarello

Pff zase další Supermaní komiks, ale ejhle po začtení se do knihy jsem rázem zjistil, že toto není klasický Superman plná kravin. Tady samozřejmě jak název napovídá vidíme příběh ze strany Luthora, který je napsán krásně civilně. Hlavní myšlenka je jasná, Superman a hrozba pro lidstvo, není to člověk je to mimozemšťan.
Nejlepší jsou scény, kde se Superman vznáší u oken Luthorovi kanceláře.
Jinak kresba je naprosto úžasná, hlavně správně dospělácká a temná. I Superman vypadá drsně a hrozivě, ne jako šašek jako ho většinou známe.

V bonusovém retro komiksu mě pobavila hláška Supermana kdy vyslýchá zločince, "Buď na mou otázku odpovíte, nebo vám vymlátím mozek z hlavy o támhletu stěnu". Dost drsná výhrůžka i na Supermana.

Komiks mě hodně překvapil a bavil, takže hodnotím 4,5* a považuji za další kvalitní komiks v DCKK.

04.10.2017 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

O knížce jsem si moc nezjišťoval, věděl jsem pouze, že se jedná o hodně dobrou sci-fi. A samozřejmě o to víc mě kniha bavila a měl jsem z ní super zážitek.
První třetina knihy jsem jen tápal a říkal si co se to tomu Jasonovi sakra stalo. Poté jsme se dozvěděli o co jde. Další část byla stále super, ale v jiném slova smyslu, a člověk hrdinovi fandil jak mohl.
Posledních několik desítek stránek bylo opravdu šílených. A finále a samotný konec si musí každý přebrat sám.

Takže na závěr, knihu doporučuji všem, kteří mají rádi sci-fi, ale hlavně zajímavé knihy. Určitě je dobré NEVĚDĚT O KNIZE V PODSTATĚ NIC, tím si ji užijete nejlépe.
Celkové hodnocení 100%

01.10.2017 5 z 5

Zaklínač a jeho svět Zaklínač a jeho svět Marcin Batylda

Tato kniha je jak název napovídá encyklopedie světa Zaklínače. Vypravěč nám tu popíše fungování světa, jednotlivé frakce a řády. Nechybí kapitola, která je myslím si dost oblíbená a pro zaklínače velmi důležitá a to je v podstatě bestiář. Příšery a monstra tu jsou poměrně podrobně popsány. Všem těmto kapitolám vévodí skvělé ilustrace.
Tuto knihu doporučuji hlavně fanouškům Bílého vlka, kteří se chtějí do hloubky seznámit s jeho světem. Nemůžu hodnotit jinak, než 5*.

29.09.2017 5 z 5

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Na tento vychvalovaný ikonický komiks jsem se docela těšil, ale byl jsem poměrně opatrný. Po přečtení musím říct, že mě hodně překvapil.
Díky hlavní příběhové lince, kdy Jason Todd zjistí, že jeho skutečná matka pravděpodobně žije, se komiks neodehrává pouze v Gothamu, ale cestujeme po různých lokacích ve světě. Náhodou se v těchto lokacích nachází nečekaně i šílenec Joker.
Příběh komiksu šlape jak hodinky a kniha rychle ubíhá. Kresba je na svou dobu velmi slušná.
Tato kniha se mi velmi líbila a povznesla skomírající sérii DCKK o něco výše. Hodnotím 4,5*

28.09.2017 5 z 5

Strážci z hlubin času Strážci z hlubin času Howard Phillips Lovecraft

Na další porci lovecraftovského hororu jsem se velmi těšil a dostal jsem velice slušné povídky.
Výběr těch co mě nejvíc zaujaly:
Pozůstalý
Peabodyho dědictví
Zabedněný pokoj
Temné bratrstvo - pro mě nej povídka této knihy

Celkové hodnocení 75% a doporučuji všem milovníkům H.P.L.

24.09.2017 4 z 5

Vargr Vargr Warren Ellis

Akční jízda jak řemen, touto větou se dá zhodnotit tento komiks. Málo řečí a hodně akce. Líbí se mi, že Bond je takový Punisher, s nikým se nesere a kosí vše živé. Kill scény jsou hodně drsné - půlky hlav, střeva venku.
Hodně dobře se to "četlo" a uteklo to fakt rychle. Jak komentuje DennisMoore v příběhu není vlastně žádná Bondgirl, což mě zrovna vůbec nevadilo, protože si myslím, že by to ubralo na akčnosti.
Jak je psáno na konci, těším se na pokračování s názvem Fantom.
Tato kniha mě hodně překvapila a proto ji hodnotím 4,5* a doporučuji nejen fandům Bonda, ale hlavně těm kdo chtějí akční jízdu.

24.09.2017 5 z 5

Superman: Muž z oceli Superman: Muž z oceli John Byrne

Další Superman v DCKK, a zase jeho origin, akorát z let osmdesátých. Poměrně nezajímavý příběh, který mě moc nebavil. Retro kresba byla super. Bohužel nejvíc mě na tomto čísle kompletu bavil ten bonusový komiks Action comics 1. Neuvěřitelně jsem se nasmál, protože byl plný skvělých hlášek. Nej: "Vytřásl pasažéry z auta, a auto samotné rozmlátil na kusy!"

Hodnotím podprůměrně: 2,5*

22.09.2017 2 z 5

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Pátá kniha z Lovecraftových spisů za mnou a musím říct pouze, "úžasná práce mistře"! Jsem velice rád, že jsem si tyto knihy pořídil a přečetl, protože do té doby jsem nevěděl o co přicházím, a jakože o hodně!
Takže obvyklý výčet nej:

V horách šílenství - dobrodružná novela, kdy se expedice miskatonické univerzity vydá na Antarktidu a objeví něco mimo lidské chápání. Kdo má rád dobrodružné příběhy, tak tohle si zamiluje. Kultovní záležitost.

Stín nad Innsmouthem - další velmi oblíbená povídka o městečku, ve kterém žijí obyvatelé, kteří mají velmi rádi vodní prostředí.

Věc na prahu - tato povídka má skvělý konec!

Stín z času - aneb jak mimozemšťané vyměňují své vědomí

Hodnocení 5* a ještě jednou klobouk dolů!

19.09.2017 5 z 5

Volání Cthulhu 2 Volání Cthulhu 2 Howard Phillips Lovecraft

WoW, a bravo! Tato kniha obsahuje tří zásadní povídky.

Barva kosmu - aneb jak poklidný kraj a rodina v něm žijící zpustne!

Hrůza v Dunwichi - klasika spadající do Mýtu Cthulhu

Šepot v temnotách - povídka o tom jak si dva lidé dopisovali dopisy, která má úžasné finále. Jedná se skoro spíše než klasicky horor, mix sci-fi a hororu.

18.09.2017 5 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Po třetí knize jsem plně mistrem a jeho světem pohlcen. Nejzajímavější počiny jsou pro mě:

Volání Cthulhu - zásadní záležitost, kde je nám představen v plné kráse

Pickmanův model - úžasná věc o neskutečném malíři a jeho šílených obrazech

Snové putování k neznámému Kadathu - jak název napovídá, jedná se o snové dobrodružství ve velice zajímavém světě, který nám mistr vykreslil

Skvělé! Hodnotím 4,5*

17.09.2017 5 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Tento komiks i přesto, že se v něm nachází Ciri uplně nechytl. Postupně jak příběh utíkal, mě začal dost bavit. Klasická Yennefer a její výtky vůči čemukoliv.
Kresby se chopil jiný chlapík. Bohužel se mi tolik nesedla. Avšak, některé stránky jsou hodně pěkné.
Dokonce je v této knize i pasáž ala Babicovy dobroty, kde se naučíme vařit výborný gulášek.
Pro fandy Geralta povinnost. Hodnotím 3,5*

17.09.2017 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Liščí děti bohužel vykrádají část knihy Bouřková sezóna, což pro mě bylo veliké zklamání. Příběh jsem si bohužel neužil, jak bych si přál. Kresba opět v rukou Joe Querio je pěkná.
Knihu určitě doporučuji fandům Zaklínače. I když poměrně zklamání po Skleněném domu.
Hodnotím 3*

17.09.2017 3 z 5