Volání Cthulhu 2

Druhá část třetího svazku lovecraftovských spisů Volání Cthulhu přináší vedle všemi již jistě napjatě očekávaného dokončení novely Případ Charlese Dextera Warda další povídky a příběhy z let 1927 - 1930. V dubnu 1926 se Lovecraft vrací z nemilovaného New Yorku zpět do rodné Providence a s novou tvůrčí energií píše jedny ze svých nejpůsobivější a čtenářsky nejpřitažlivější příběhů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/129585/volani-cthulhu-2-YgX-129585.jpg 4.6207

Sebrané spisy Howarda Phillipse Lovecrafta 4.

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno, Plus

Kniha Volání Cthulhu 2

danny_21
25.10.2019

Další z průměrných sbírek, opakujících se povídek, z nichž žádná nemá v mých očích ambice stát se nezapomenutelnou - 50 %

666Jitka
05.10.2019

Celý soubor spisů HPL je skvost. chronologicky řazené povídky svědčí o tom, jak se jeden z mistrů tohoto žánru vyvíjí. Jeho celou tvorbu mám velice ráda ...Dalším velkým + je, že knihu doprovází ilustrace Františka Štorma.

KubaHanzelin
21.07.2019

U Šepotu v temnotách jsem narovinu ztratil pojem o čase.
Čtvrtý a tedy předposlední soubor povídek se mi zatím líbil nejvíce, Případ Charlese Dextera Warda se dočkal zakončení, které stálo za to, ikdyž to bylo už dosti předvídatelné, ale Barva z kosmu, Hrůza v Dunwichi..ano prosím! To bylo počteníčko

DarthSoren
11.07.2019

Druhý díl spisu Volání Cthulhu je dle mého názoru stejně dobrý, jako ten první. Pokračování Případu Charlese Dextera Warda je opravdovým literárním skvostem a stydět se nemusí ani další povídky z tohohle svazku: Hrůza v Dunwichi, Šepot v temnotách a Barva z kosmu - ve všech bylo napětí a děs vytaženo do maxima. Přesně takové čtení jsem od Lovecrafta očekával a byl jsem absolutně spokojený. Z kratších fragmentů se mi nejvíce pozdávala Historie Necronomiconu.

radek8015
17.05.2019

Děsivé, mystické, psychologické. Lovecraft zase boduje !!!

B4LU
25.04.2019

Podobně jako u předchozích dílů povídky velmi dobře odsýpají a tentokrát téměř bez hluchých míst. Snové povídky také ubyly, což je jedině dobře.
Co mi trochu vadí, je, že odhalení ze závěrů nyní nepokrytě přepadávají do fantastiky (mimozemské invaze aj.), takže imerze trochu klesá. Tenhle dojem ale může být dán i tím, že jsem se Lovecrafta asi na čas přesytil, protože - přiznejme si - struktura jeho děl je v podstatě pořád stejná.

E.Hyde
14.04.2019

Kvalita povidek stoupa, desivost a hnus jsou temer hmatatelne.. je paradni diky teto sbirce sledovat autoruv vyvoj. Jedine, co mi ve sbirkach chybi, je povidka Ve zdech Eryxu.

lampernaqui
26.03.2019

Druhý díl Volání Cthulhu navazuje přesně tam, kde minulý skončil - v povídce Případ Charlese Dextera Warda. Povídky zde najdeme různé kvality - od těch horších po skvělé. Špatně se hodnotí fragmenty, to snad ani pořádně nejde. I pokusy o humor mě u tohoto autora míjejí. Jenže potom tu máme klasiky jako již zmíněný Případ Charlese Dextera Warda. K tomu Barva z kosmu, Hrůza v Dunwichi či Šepot ve tmě. To jsou přesně ty povídky, kvůli kterým mám Lovecrafta rád.

Noční směna
Noční směna