FilipGOLF FilipGOLF komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Neskutečná kniha, posledních cca 50 stránek mě z ní mrazilo jako jeětě z žádné jiné knihy. Chtěl jsem O´Briena pohřbít za živa, a vůbec všechny členy Strany. Takové vymývání mozků a to všechno lidksé utrpení. Pan Orwell měl vskutku geniální nadání k tomu, aby psal taková neskutečně mrazivá díla jako Farma zvířat a 1984. Bravo

22.07.2011 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha skvělaá, je v ni mnoho pravd víc než si člověk myslí. Je zde neuvěřitelně popsán režim minulých let a na každé stránce vidíme ohavnost chování minulých let.

04.07.2011 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Někdo říká že je nudná, nezáživná, já říkám že tomu tak není, je v ní hodně pravdy a hrdinství, kdy člověk by chtěl být na té lodi s ním.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Národní poklad, četl jsem několikrát :-)

14.06.2012 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velice čtivá kniha, jako kdyby byl Čapek nějakým prorokem a tato událost se mohla skutečně stát. Bravurní kousek!

14.06.2012 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Kniha byla velice absurdní až legrační, velice vtipné dialogy. Po čase z toho člověku dokáže hrábnout.

07.02.2012 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Moje nejoblíbenější kniha ze všech knih. Je to velice rozsáhlý a dokonale poskládaný životních příběh obyvatel Anglie a ty příběhy jsou silné lidské osudy. Velice zajímavá a čtivá kniha, kvůli ní mě zase čtení začalo bavit.

12.09.2012 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato kniha pobaví jak mladší tak i starší čtenáře, je prostě nadčasová :-)

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Perfektní kniha, člověk jen pozoruje jak se z příjemného chlápka pana Kopfrkingla stává bestie, co vyvraždí skoro celou rodinu kvůli nějaké ideologii. Hrůza

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zajímavá kniha, málo postav, ale řekne mnoho o lidech jací jsou.

14.06.2012

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Toto dílo od Erbena patří k velkolepému dílu. Zaslouží si být v povinné literatuře nejen pro školy, ale povinně přečíst by si ji měl každý.

08.03.2012 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Kniha je velice zajímavá, byl to člověk, který se nebál říct své nálady a pocity formou písní. Byl to hrdina

28.01.2012 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Ač poezii moc nečtu, tato sbírka se mi zdá jako nejlepší sbírkou vůbec. Velice dojemná a krásně napsaná.

18.11.2011 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Druhý díl, zároveň poslední a nádherné zakončení od bravúrního mistra. Knihu jsem četl s radostí a patří mezi mé nejoblíbenější společně s Pilíři :-)

12.09.2012 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha nebyla pro mně moc zajímavá, celkově mě nudila. Ale průměrné body dostane.

24.05.2012 3 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha je místy chaotická, ale na závěr ji nechybí spád a až po čase si člověk vlastně uvědomí, kolik v ní je pravdy.

08.02.2012 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Kniha se mi líbila, střídaly se tam pasáže nudné s napjatými, celkový dojem byl průměrný, avšak kniha mě určitě určitým způsobem obohatila.

28.11.2011 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Kniha se mi moc nelíbila, tyto Shakespearovi knihy jsou psány formou divadla, často se střídá mluva a nebylo to moc přehledné, moc postav. Nebyl to můj šálek čaje.

19.09.2011 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Byla to zajímavá kniha, typický příklad jak je jednoduchá ovlivnitelnost člověka v té zlé době před cca 50 lety ať už se jedná o jakoukoliv ideologii, např. nacismus...

07.08.2011 4 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Kniha se mi nečetla velice dobře, jelikož jsem měl půjčený překlad od pana Vrchlického, kde bylo mnoho archaismů. Báseň to ale není špatná, zvláště mě zaujaly kontrasty jako bílá Pallas Athéna a černý krkavec, nebo světlo v místnosti a venku v bouři hustá tma.

22.07.2011 3 z 5