FilipGOLF FilipGOLF komentáře u knih

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Druhý díl, zároveň poslední a nádherné zakončení od bravúrního mistra. Knihu jsem četl s radostí a patří mezi mé nejoblíbenější společně s Pilíři :-)

12.09.2012 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Moje nejoblíbenější kniha ze všech knih. Je to velice rozsáhlý a dokonale poskládaný životních příběh obyvatel Anglie a ty příběhy jsou silné lidské osudy. Velice zajímavá a čtivá kniha, kvůli ní mě zase čtení začalo bavit.

12.09.2012 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato kniha pobaví jak mladší tak i starší čtenáře, je prostě nadčasová :-)

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Celkem slušná kniha, avšak film mě zaujal trochu více. Asi jsem od toho moc očekával, slušný průměr.

14.06.2012 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Někdo říká že je nudná, nezáživná, já říkám že tomu tak není, je v ní hodně pravdy a hrdinství, kdy člověk by chtěl být na té lodi s ním.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Perfektní kniha, člověk jen pozoruje jak se z příjemného chlápka pana Kopfrkingla stává bestie, co vyvraždí skoro celou rodinu kvůli nějaké ideologii. Hrůza

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Národní poklad, četl jsem několikrát :-)

14.06.2012 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zajímavá kniha, málo postav, ale řekne mnoho o lidech jací jsou.

14.06.2012

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Velice čtivá kniha, jako kdyby byl Čapek nějakým prorokem a tato událost se mohla skutečně stát. Bravurní kousek!

14.06.2012 5 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Kniha nebyla pro mně moc zajímavá, celkově mě nudila. Ale průměrné body dostane.

24.05.2012 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha se mi velice líbila, humoru bylo vskutku nadbytečné množství a mnohokrát jsem se upřímně od srdce zasmál. Ale do mého TOP žebříčku nepatří.

04.04.2012 4 z 5

Byl to velice napínavý příběh, autor tyto příběhy popisuje vskutku mrazivě.

30.03.2012 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Toto dílo od Erbena patří k velkolepému dílu. Zaslouží si být v povinné literatuře nejen pro školy, ale povinně přečíst by si ji měl každý.

08.03.2012 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Kniha je místy chaotická, ale na závěr ji nechybí spád a až po čase si člověk vlastně uvědomí, kolik v ní je pravdy.

08.02.2012 3 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Kniha byla velice absurdní až legrační, velice vtipné dialogy. Po čase z toho člověku dokáže hrábnout.

07.02.2012 3 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Kniha je velice zajímavá, byl to člověk, který se nebál říct své nálady a pocity formou písní. Byl to hrdina

28.01.2012 5 z 5

Morový sloup Morový sloup Jaroslav Seifert

Kniha je celkem náročná na pochopení, ale je napsána pravdivě a právem si Seifert zaslouží titul Nobelovy ceny za literaturu.

28.01.2012 4 z 5

Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV.: Vlastní životopis Karel IV. Lucemburský

Kniha se mi nečetla příliš dobře, byly tam zvláštní vazby, I když pochopitelně, je to původem nejstarší kniha co jsem četl. Je v ní ale poutavě popsán život Karla IV. a vážím si na knize také to, že ji napsal právě on a že je to pro mne čest.

13.12.2011 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha poukazuje na typické maloměšťáctví, zesměšňuje jej. Je zde zajímavě ukázané, jak člověk může lpět na penězích a díky tomu zapomenout na své nejbližší.

29.11.2011 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Kniha se mi líbila, střídaly se tam pasáže nudné s napjatými, celkový dojem byl průměrný, avšak kniha mě určitě určitým způsobem obohatila.

28.11.2011 3 z 5