felia felia komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tuto autorku mi doporučila kamarádka. Zvládl jsem první tři knihy a padá na mě smutek. Další číst nebudu. Preferuji detektivky od autorů, kteří mají smysl pro humor (z novějších například Westlake), paní Marsons smysl pro humor postrádá a její Kim je mi protivná. Myslím, že autorčiny knihy se líbí předvším ženám, protože ženy jsou odolnější

19.03.2021 odpad!

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Mám v čtečce 10 knih od paní Marsons. První tři mi připadají stejné a navíc mi jde Kim hodně na nervy. Ten její tým je dosti neschopný. Určitě se už do žádné další knihy od Marsons nepustím a přejdu ke knihám jiných autorů

17.03.2021 odpad!

Horečka nenávisti Horečka nenávisti Val McDermid

Mám raději, když detektivové příliš nemudrují a více stříli. Kdyby autorka omezila tu přehršel citů a planého mudrování, byla by kniha útlejší a já, jako čtenář, spokojenější

31.01.2021 3 z 5

Svědectví mrtvých Svědectví mrtvých Val McDermid

Mně by vyhovovalo, kdyby autorčiny knihy obsahovaly asi třetinu slov. Nudí mě city a nerad čtu o sexuálně uchýlených lidech

31.01.2021 3 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Mám prostě rád knihy od Lee Childa. Jsem potěšen, když Jack Reacher nakonec zvítězí. Child je můj nejoblíbenější současný spisovatel

13.11.2020 5 z 5

Vrah v temnotě Vrah v temnotě Helene Tursten

Od Helene Thursten jsem přečetl svou první a současně i poslední knihu. Dokáži přečíst všechny Aristokratky od Bočka, i když jsou mi protivné, ale tato kniha, to byla síla. Snad v žádné detektivce, kterou jsem četl, nevystupovali tak hloupí detektivové. Jejich hloupost byla na hranici duševní omezenosti

13.11.2020 1 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Já jsem zřejmě úplně mimo. Aristokratky čtu, ale při četbě jsem se nikdy ani nepousmál. Čtu je proto, že čtu všechno kromě historie. Obdivuju každého, kdo marní svůj čas četbou podobně hloupých, nevtipných knih. Humorné knihy ale miluju. Třeba Amise, Woodehouse, Westlakea, snesu i Mackovy Saturniny, ale toto nikoli. Bočkovi ale jeho úspěch přeji. Stejně jako Troškovi z jeho filmů, žádný jsem neviděl a ani neuvidím

10.11.2020 1 z 5

Legenda Emöke Legenda Emöke Josef Škvorecký

Kniha,kterou jsem četl v šedesátých letech. Už jsem se k ní nevrátil, ale je v mé knihovně. Považuji ji za skvělou knihu

19.08.2020 5 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Skvělá kniha, výborný humor

19.08.2020 5 z 5

Sanatorium smrti Sanatorium smrti Věra Fojtová

Kniha se mi nelíbila

17.08.2020 odpad!

Evropské blues Evropské blues Arne Dahl (p)

Je to typický Arne Dahl. Hodně mrtvých, spletitý příběh, ale má to hlavu i patu a je to dosti čtivé. Mám ale mnohem raději jmenovce Roalda

14.07.2020 4 z 5

Šťastný Jim Šťastný Jim Kingsley Amis

Tato kniha je moje životní láska, ale na chuť jsem jí přišel až při druhém přečtení. Dnes ji čtu každý druhý rok, vždy si tak spravím chuť po těch současných krvavých thrillerech, kterých jsou plná knihkupectví. Kniha mě vždy rozesměje, i když už ji znám téměř zpaměti

29.06.2020 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Je to moje druhá kniha této autorky. Předpokládám, že se líbí ženám, kterým nevadí ta trocha krve. Nejedná se o detektivku, spíše jde o fantasy s hororovými prvky. Od paní Gerritsen je to moje druhá kniha. Do další se nepustím, i když jich mám ve čtečce aspoň 20. Dopřeji si něco humornějšího

21.06.2020 3 z 5

Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy Martin C. Putna

Kniha se mi dobře četla

18.06.2020 4 z 5

Brněnský pochod smrti Brněnský pochod smrti Jiří Kratochvil

Je to popis tragedie 20 tisíc odsouvaných, ale současně i našeho poválečného vývoje. Odsun nás poškodil ekonomicky, ale především morálně

18.06.2020 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Už je to nějaký čas, co jsem tuto knihu četl. Autorku jsem si zařadil jako mou nejlepší současnou českou spisovatelku a její další knihy mi dokazují, že jsem se nemýlil

18.06.2020 5 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Kniha je rozhodně zajímavější, než televizní příběh, který byl podle ní natočený. Nečetlo se mi to lehce, protože jsem stále viděl ty dvě nepovedené televizní postavy. Detektivku a její kamarádku patoložku. Vadila mi ta spousta rodinného citu obou hrdinek i hodně krve, ale ta je u současných thrillerů nezbytná. Tak jsem to zvládl za jeden den, proto 4 hvězdičky

18.06.2020 3 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Není mnoho tak pěkných knih, tato kniha se hezky čte, Henninga Mankella jsem až dosud považoval za autora detektivek, které mi vůbec nesedly.

11.06.2020 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Dnes už se pozná detektivka podle toho, že v ní vystupují detektivové. Čtenář je upoután především počtem mrtvol. Už ho příliš nezajímá hloupost detektivů i nedostatky v jejich práci. Tato kniha je napsána pro ženy, proto je v ní hodně citů a lidské neschopnosti. Hloupá kniha, ale rád si přečtu jiná autorčina díla

28.05.2020

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Po dlouhé době se mi do rukou dostal literární skvost, nádherné čtení

23.05.2020 5 z 5