Horečka nenávisti

Horečka nenávisti obálka knihy
Mé hodnocení:

Horečka nenávisti je již šestý detektivní román, jehož zápletku řeší tvůrce psychologických profilů Tony Hill a vrchní inspektorka Jordanová. McDermidová opět dovedně spojuje nejmodernější techniku s tradičními policejními metodami. Zároveň ukazuje, jak krutou daň si i na tom nejtvrdším policejním důstojníkovi vybírá blízkost brutality, protože Tony a Carol tentokrát vyrážejí po stopách sériového vraha, který se zaměřuje na mladé lidi, mezi nimiž zdánlivě neexistuje žádná souvislost. Jde především o příběh o rodičích a dětech a jak Tonyho vlastní rodinná krize, tak i jeho neurčitý vztah s Jordanovou jsou dovedně vtaženy do skvěle vykonstruované zápletky. Ostatně Hilla, jasného vítěze soutěže o nejbizarnějšího a nejnekonformnějšího vyšetřovatele, dokáže McDermidová představit, aniž by čtenáře pohoršila, a to i v takových chvílích, kdy se vciťuje do nitra zrůdné mysli zločince. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35969/horecka-nenavisti-35969.jpg 4.563

Tony Hill / Carol Jordanová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art

Fever of the Bone, 2009

Kniha Horečka nenávisti

felia

Mám raději, když detektivové příliš nemudrují a více stříli. Kdyby autorka omezila tu přehršel citů a planého mudrování, byla by kniha útlejší a já, jako čtenář, spokojenější

Jiparis
11.07.2020

Kdyby nebylo toho, že oběťmi jsou děti, bylo by to perfektní čtení. Samotný námět je originálně řešený a líbilo se mi propojení s rodinným příběhem Tonyho.

ivoiro
26.06.2020

Juuuu, tak to byla hodně divoká jízda. A jdu rychle dál.

banejo
07.12.2019

Z této série první kniha, kterou jsem četla a líbila se mi

zdendula31
16.10.2019

Zatím nejslabší v sérii...

moudivlacek
27.02.2019

Když někoho dospělého brutálně zabijí, je to hrozné. Když zabijí dítě, je to katastrofa pro rodiče. Navíc Carol a její tým mají nového nadřízeného, no - jednoduše řečeno - zlatý Brandon, který odešel do důchodu. A nemá problém i tým, nový šéf nestojí ani o Tonyho.
Ale praxe je jiná, mnohem tvrdší a rozhodně vrah nemá žádné zábrany a vraždí stále víc a víc. Podaří se Carol a týmu jej zastavit? Navíc Tony je nucen připustit, že ho mrtvý otec zajímá, to co zjistí, změní jeho názor na otce. A možná změní i jeho budoucnost.

Kerberos
28.06.2017

Tony a Carol jsou dobrá dvojka,zase slušná detektivka

ArwenAragorn
29.12.2016

****
Přestože mám knihy s Carol a s Tonnym nejraději, tato mě tolik neoslovila. O jednu hvězdičku méně