Horečka nenávisti

Horečka nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35969/bmid_horecka-nenavisti-ZJU-35969.jpg 4 72 13

Horečka nenávisti je již šestý detektivní román, jehož zápletku řeší tvůrce psychologických profilů Tony Hill a vrchní inspektorka Jordanová. McDermidová opět dovedně spojuje nejmodernější techniku s tradičními policejními metodami. Zároveň ukazuje, jak krutou daň si i na tom nejtvrdším policejním důstojníkovi vybírá blízkost brutality, protože Tony a Carol tentokrát vyrážejí po stopách sériového vraha, který se zaměřuje na mladé lidi, mezi nimiž zdánlivě neexistuje žádná souvislost. Jde především o příběh o rodičích a dětech a jak Tonyho vlastní rodinná krize, tak i jeho neurčitý vztah s Jordanovou jsou dovedně vtaženy do skvěle vykonstruované zápletky. Ostatně Hilla, jasného vítěze soutěže o nejbizarnějšího a nejnekonformnějšího vyšetřovatele, dokáže McDermidová představit, aniž by čtenáře pohoršila, a to i v takových chvílích, kdy se vciťuje do nitra zrůdné mysli zločince.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Fever of the Bone , 2009

ludek.n
18.07.2022 4 z 5

Do čela bradfieldské policie na místo vrchního konstábla nastupuje nový muž James Blake a jak už to často v těchto případech bývá, nezůstane stát kámen na kameni. Chce změny a chce výsledky. Díky jeho zásahu si Tony Hill a Carol Jordanová vyšlapávají každý svou vlastní, nezávislou cestičku, dokud je osud a vrah mladých lidí zase nesvedou dohromady. Val McDermidová buduje atmosféru pomalu a opatrně, ale s o to větším důrazem na emoce. Kromě hlavní linie sériového vraha se řeší i vedlejší případ čtrnáct let staré vraždy a také Hillovy rodinné vztahy k jeho nikdy nepoznanému otci s docela zajímavým vyústěním. Horečka nenávisti se zpočátku tváří hodně nenápadně až ospale. Přestože jsme hned zkraje vtaženi do víru událostí, další pobídky na sebe nechají chvíli čekat a děj nás nechá nějakou dobu splývat s proudem. Když ale Val zavelí a vystřelí k hladině, nestačíte spočítat všechny bubliny kolem. Tolik se toho děje, až se bojíte, že se ztratíte. Nejde přitom o žádné laciné efekty, ale pořádnou hloubkovou masáž, která dopadá na ta správná místa. Léčí, uzdravuje… a zanechává po sobě dojem čtenářského zážitku.

felia
31.01.2021 3 z 5

Mám raději, když detektivové příliš nemudrují a více stříli. Kdyby autorka omezila tu přehršel citů a planého mudrování, byla by kniha útlejší a já, jako čtenář, spokojenější

Jiparis
11.07.2020 4 z 5

Kdyby nebylo toho, že oběťmi jsou děti, bylo by to perfektní čtení. Samotný námět je originálně řešený a líbilo se mi propojení s rodinným příběhem Tonyho.

ivoiro
26.06.2020 5 z 5

Juuuu, tak to byla hodně divoká jízda. A jdu rychle dál.

banejo
07.12.2019 5 z 5

Z této série první kniha, kterou jsem četla a líbila se mi

zdendula31
16.10.2019 4 z 5

Zatím nejslabší v sérii...

moudivlacek
27.02.2019 4 z 5

Když někoho dospělého brutálně zabijí, je to hrozné. Když zabijí dítě, je to katastrofa pro rodiče. Navíc Carol a její tým mají nového nadřízeného, no - jednoduše řečeno - zlatý Brandon, který odešel do důchodu. A nemá problém i tým, nový šéf nestojí ani o Tonyho.
Ale praxe je jiná, mnohem tvrdší a rozhodně vrah nemá žádné zábrany a vraždí stále víc a víc. Podaří se Carol a týmu jej zastavit? Navíc Tony je nucen připustit, že ho mrtvý otec zajímá, to co zjistí, změní jeho názor na otce. A možná změní i jeho budoucnost.

Kerberos
28.06.2017 4 z 5

Tony a Carol jsou dobrá dvojka,zase slušná detektivka

ArwenAragorn
29.12.2016 4 z 5

****
Přestože mám knihy s Carol a s Tonnym nejraději, tato mě tolik neoslovila. O jednu hvězdičku méně

kneslova
02.05.2014 4 z 5

Slušná detektivka, velice dobře se čte, můžete po ní sáhnout bez zaváhání.

raty
17.02.2014 5 z 5

Návrat k Tonymu a Carol je jako návrat ke starým přátelům. Tohle mě opravdu baví a moc mě mrzí, že už mám v této sérii nepřečtenou jen jednu poslední knihu.

Clarisima
18.05.2012 5 z 5

Tony zaslouženě vyhrál, já ho zbožňuju a autorce děkuji za další skvělou detektivku

čef
04.03.2012 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka, bezvadně vystižená atmosféra a vztahy mezi aktéry. Originální motiv a myšlenka důležitosti IT ochrany dat v dnešní době s důrazem na potřebu ochrany puberťáků v sociálních sítích. Čte se na jeden zátah a nutí k přečtení dalších románů autorky.

Val McDermid
skotská, 1955