Horečka nenávisti

kniha od:

Horečka nenávisti obálka knihy
Mé hodnocení:

KoupitKoupit eknihu

Horečka nenávisti je již šestý detektivní román, jehož zápletku řeší tvůrce psychologických profilů Tony Hill a vrchní inspektorka Jordanová. McDermidová opět dovedně spojuje nejmodernější techniku s tradičními policejními metodami. Zároveň ukazuje, jak krutou daň si i na tom nejtvrdším policejním důstojníkovi vybírá blízkost brutality, protože Tony a Carol tentokrát vyrážejí po stopách sériového vraha, který se zaměřuje na mladé lidi, mezi nimiž zdánlivě neexistuje žádná souvislost. Jde především o příběh o rodičích a dětech a jak Tonyho vlastní rodinná krize, tak i jeho neurčitý vztah s Jordanovou jsou dovedně vtaženy do skvěle vykonstruované zápletky. Ostatně Hilla, jasného vítěze soutěže o nejbizarnějšího a nejnekonformnějšího vyšetřovatele, dokáže McDermidová představit, aniž by čtenáře pohoršila, a to i v takových chvílích, kdy se vciťuje do nitra zrůdné mysli zločince. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35969/horecka-nenavisti-35969.jpg 4.563
Série

Tony Hill / Carol Jordanová 6.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, BB art
Orig. název

Fever of the Bone, 2009

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Horečka nenávisti

Přidat komentář
felia
31. ledna

Mám raději, když detektivové příliš nemudrují a více stříli. Kdyby autorka omezila tu přehršel citů a planého mudrování, byla by kniha útlejší a já, jako čtenář, spokojenější

Jiparis
11.07.2020

Kdyby nebylo toho, že oběťmi jsou děti, bylo by to perfektní čtení. Samotný námět je originálně řešený a líbilo se mi propojení s rodinným příběhem Tonyho.


ivoiro
26.06.2020

Juuuu, tak to byla hodně divoká jízda. A jdu rychle dál.

banejo
07.12.2019

Z této série první kniha, kterou jsem četla a líbila se mi

zdendula31
16.10.2019

Zatím nejslabší v sérii...

moudivlacek
27.02.2019

Když někoho dospělého brutálně zabijí, je to hrozné. Když zabijí dítě, je to katastrofa pro rodiče. Navíc Carol a její tým mají nového nadřízeného, no - jednoduše řečeno - zlatý Brandon, který odešel do důchodu. A nemá problém i tým, nový šéf nestojí ani o Tonyho.
Ale praxe je jiná, mnohem tvrdší a rozhodně vrah nemá žádné zábrany a vraždí stále víc a víc. Podaří se Carol a týmu jej zastavit? Navíc Tony je nucen připustit, že ho mrtvý otec zajímá, to co zjistí, změní jeho názor na otce. A možná změní i jeho budoucnost.

Kerberos
28.06.2017

Tony a Carol jsou dobrá dvojka,zase slušná detektivka

ArwenAragorn
29.12.2016

****
Přestože mám knihy s Carol a s Tonnym nejraději, tato mě tolik neoslovila. O jednu hvězdičku méně

1