Faustka Faustka komentáře u knih

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Nejprve jsem váhala mezi čtyřmi a pěti; šokující zpověď ženy upoutané k posteli je velmi sugestivní, nicméně co, nebo spíš… kdo mě přinutil se rozhodnout, je Jessiin zneklidňující návštěvník… Raymond Andrew Joubert.

13.09.2011 5 z 5

Prolhaný život dospělých Prolhaný život dospělých Elena Ferrante

Kniha ve které je všechno a ještě něco navíc.
... "Jsem takový otupělý, zřejmě už se modlím jenom ze zvyku. Ale co ty? Modlila ses, i když v Boha nevěříš?" ... "Ano." ... "A bylo to k něčemu?" ... "Ne, je to jako kouzlo, co se nakonec nepovede."

07.07.2023 5 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Kdyby ta Callahanova upíří odbočka nebyla tak natahovaná. Takhle jsou to čtyři poctivé "hopala." Sai Kingu, říkate něco..? .... To je dobře!

15.03.2021 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Všechny čtyři povídky jsou úžasný, bez rozdílu. Jen kdybych měla víc času na čtení. Ach, jo.

14.05.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Na to, že jsem celý prosinec prudila Ježíška, to zase taková bomba nebyla.

08.02.2017 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

„Ó fretná chrochtobuznosti…“ tvé mikturace jsou mi/ co zprudlé žvastopunktsery na plzné včele…“ „Škvrrrk, já zapřísahám tě,“ „svými frůnícími kvrdlovrzy…“ „A krákorně zafras mě svými scvrknuvšími patlocaráty/ nebo tě roztrhám na fidloprčičky svým frkodrťákem, tak bacha na to!“

.. Paráda! Dám si to ještě.

07.07.2015 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Nejvíc mě bavila bezprostřední Evanelle.

„Ti muži. Nedá se s nimi žít, ale zastřelit je taky nemůžeš.“ --- Jak můžeš být tak klidná? Jak by ses cítila, kdyby ti tvůj muž řekl, že za tebou přijde, a potom se ani neukázal?“ --- „Vzhledem k tomu, že je po smrti, by mě to opravdu zaskočilo, Frede.“

03.06.2015 4 z 5

Sny o vůni citronů Sny o vůni citronů Kajsa Ingemarsson

Pohodové čtení, které přináší situace smutné i veselé, jak už to tak v životě bývá. A kdybych měla ve svém okolí restauraci jako Malé žluté citronky, tak určitě zavítám.

03.04.2015 5 z 5

Hledači mušlí Hledači mušlí Rosamunde Pilcher

"Všechno bylo dobré. A co je dobré, to se nikdy neztrácí. Zůstává naší součástí, stává se částí naší osobnosti."

Velmi silný a krásný příběh, který mi připomněl, že život se má žít.

25.09.2014 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nemohla jsem se odtrhnout. Knihy Stephenie Meyer jsem v oblibě neměla. Hostitel to změnil.

11.09.2014 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

"Povídka je, jako když vás neznámý člověk letmo políbí ve tmě."

Mlha..
.."Existují věci natolik temné a děsivé - stejně jako, alespoň předpokládám, věci natolik krásné -, že se prostě nevtěsnají do titěrných dvířek lidského vnímání."

Některá horší, jiná skvělá. Celkově slušný nadprůměr. Ale hlavně, jak se začtete už nepřestanete.

08.02.2014 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Beznaděj je hmatatelné, pulzující zlo, sílící každou další stránkou. Mám obavy co naleznu, až otočím list. Jenže nemůžu přestat … Něco mě nutí pokračovat. Tek!

30.07.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Po přečtení už nikdy nezačnete.

09.01.2013 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Číst to, když má holka "svoje dny", je ta nejideálnější varianta. Neznám učinnější analgetikum. Vcítit se do komplikovanosti ženského těla i duše dokáže pouze King. A vy ostatní chlapci nezoufejte, jsou i jiná... mnohem záludnější tajemství.

11.10.2012 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

„Když hraješ hru o trůny, buď zemřeš, nebo zvítězíš. Žádná střední cesta neexistuje.“ Nejdřív byl první díl seriálu, ale byl to pouze ten jeden, který ve mně rozdmýchal neukojitelnou vášeň pro knižní sérii Píseň ledu a ohně, neboť jak pravil sám autor…“Říká se, že ďábel je v detailech“… a po přečtení knihy… můžu říct, že se nemýlil. A koho jsem si nejvíc oblíbila… všechny… a ať mě vezmou Jiní jestli lžu;) jen pro Tyriona Lannistera mám v srdci měkké místečko… „Smrt je tak strašlivě definitivní, zatímco život je plný možností.“

24.01.2012 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

...."Ale tak to dělaj bohatý: když vás nemůžou ukopat k smrti, zahuběj vás svou laskavostí".
Dolores Claiborne je emotivní zpověď plná vášní, zásadních rozhodnutí… osamělosti a prachových chuchvalců… příběh lásky a nenávisti, ale hlavně je to příběh o nezdolné síle jedné (ne)obyčejné ostrovanky. A na závěr typické Dolorosino moudro: "....jestli chce ženská přežít musí bejt mrcha".

10.12.2011 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Velmi silný, vnitřně bohatý válečný příběh, který ve mně bude rezonovat ještě dlouho... i s tou husí kůží po těle.

10.02.2022 5 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Oblíbený autor mého partnera i mé maminky, tak jsem se tedy konečně odhodlala k tomu, že si "jednoho toho Vondrušku" přečtu. A co mi to přineslo.. ? Třeba poznání, že k české historické krimi musím ještě dozrát.

06.02.2020 3 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Série Duna je pro mě běh na dlouhou trať.
……………….

Malý ptáček tě z dálky volal k sobě,
zobáček do karmínu namáčel.
Zavolal jenom jednou v síči Tabr,
ty na Pohřební planinu jsi šel.

Tak snad to dám. :-)

11.04.2017 5 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

S tím starým byl bych nerad rozmíchán
a milerád ho vídám časem.
Vždyť je to rozkošné, když velký pán
tak lidsky ráčí hovořit i s ďasem.

………………..

Nu, toť Faust,
jenž v srdci mém si komůrku udělal.
Dlít tam bude vesměs tiše,
než znovu ozve se má duše,
chtíc další šprým a švár.

13.03.2017 5 z 5