Ewik Ewik komentáře u knih

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Kniha mě vážně chytla hned od první stránky. Z počátku jsem si myslela, že přesně vím, jak všechno skončí, ale chyba. Mé očekávání se jaksi nedostavilo. Hlavní hrdinka se mi líbila a soucítila jsem s ní, neměla to lehké, jenže jak se příběh rozvíjel, mělo to i svou druhou stránku. To co Rush udělal bylo sice hnusné, ale nutno poznamenat, že on to zase dělal z lásky k sestře. Jako mladému naštvanému klukovi se snad ani nedá vyčítat, že chtěl, aby sestra poznala tátu.
To jak si Blaire pak všechno sama dedukovala bylo naprosto absurdní. Ano, svou mámu milovala - která holka ne, ale udělala z ní téměř světici. Ty její závěry mě fakt vytáčely.
Nedokázala jsem přestat číst, dokud jsem se nedostala na poslední stránku knihy. Už se moc těším na druhý díl a doufám, že Blair se trošku "pochlapí".
Vyborná četba na letní odpoledne.

04.07.2015 5 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Neuvěřitelné svědectví o bídě v Severní Korei. Zajímalo by mě, jak ještě dlouho bude trvat, než se zbídačení a zničení obyvatelé pokusí o nějakou změnu. Ale vlastně proč by měli, že? Když všude jinde na světě je bída a všude řádí války, zatímco oni si za zvuku národních a propagandistických písní žíjí tak skvěle.
Při četbě mě úplně mrazilo v zádech. Můj mozek se s tím ještě nějak nedokázal srovnat. Vůbec si nedovedu představit, jak bych v takových podmínkách dokázala přežít alespoň 1 den. Vše bylo ještě navíc doplněno autorovými kresbami, ze kterých mi občas tuhla krev v žilách. Ale s každou stránkou jsem mu čím dál víc fandila, aby se jemu i rodině útěk zdařil a mohl začít znovu.

04.07.2015 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Knihu jsem právě s troškou sebezapření dočetla. Příběh mi nepřišel nic moc a věčně nadržená hlavní hrdinka, která jako by vypadla z románu Jane Austenové (jen víc erotičtější), mě moc neoslovila. Pravdou zůstává, že prožít dokonalou romanci s vysněným mužem , zůstává tajným snem snad každé ženy. Někomu se to poštěstí, jinému o něco méně. Dostala mě však hláška: Rozesmála jsem se jako hyena. :-) to bylo povedené.
Kniha mě začala víc bavit až u konce, ale ten byl poněkud rychlý a uspěchaný.

05.06.2015 3 z 5

Čertík Fidibus Čertík Fidibus Günter Spang

Moc pěkná dětská kniha. Jako děti jsme milovali tenhle příběh. Maminka nám ho četla pořád dokola a nikdy se neomrzel. Přináší zpět krásné vzpomínky.

02.06.2015 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

Bohužel musím přiznat, že knihu jsem louskala hodně dlouho. Nutno dodat, že touto knihou Zusak odstartoval svoji spisovatelskou dráhu, takže kdo v tom hledá druhou Zlodějku knih, bude velmi zklamán.
Je to příběh dvou bratrů, kteří se potýkají se svým radostmi i starostmi. Hledají své místo pod sluncem a prožívají úspěchy i zklamání. Každý by se v tom mohl najít, ale vážně nic výjimečného. Byla jsem docela ráda, když jsem knihu dočetla.

01.06.2015 2 z 5

Diplomatova žena Diplomatova žena Pam Jenoff

Velmi čtivá kniha, i když musím přiznat, že kniha Velitelovo děvče se mi líbila mnohem víc. Přesto příběhu nechyběl spád, napětí a samozřejmě dobrý konec.

01.06.2015 4 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Kniha se mi moc líbila. Romantický příběh zasazený do nebezpečné a zlé doby. Moc jsem si přála, aby Velitel a Emma zůstali spolu, i když bylo jasné, že to nelze. Přečetla jsem na posezení a s každou kapitolou se tešila víc a víc na rozuzlení příběhu.

01.06.2015 5 z 5

Oko za oko Oko za oko James Patterson

Nejsem moc čtenář detektivek, ale u této knihy mi to nedalo a musela jsem to dočíst do konce. Každá kapitola byla napínavá, nebyly zde žádné zbytečné "okecávačky" a neustále mě to nutilo číst dál. Jediné, co mě občas rušilo, byly chyby a překlepy.

Moc se mi líbilo také psychologické vykreslení všech zúčastněných postav, které působily velmi věrohodně a reálně. Příběh se rozplétal postupně, gradoval a nic nebylo tak nevinné, jak se zdálo. Závěr překvapil, těším se na další dílo a doporučuji.

29.05.2015 5 z 5

Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Bílá smrt - Příběh legendárního odstřelovače Zimní války Sima Häyhäho Petri Sarjanen

Na to, že si autor vybral nejlepšího odstřelovače všech dob mi přišlo, že o samotnému Simu Hayhovi tam toho bylo po skrovnu. Nejvíc se samozřejmě autor rozepsal o bitvě mezi finskou a rudou armádou na řece Kollaa a o Hayhových nadřízených jako byl Aarne Juutilainen nebo Ville Válka. Hlavní hrdina byl opravdu tak skromný, že se nám v knize schoval trošku do pozadí, ale i přesto to byl člověk hodný uznání. Bojoval ne z nenávisti, ale pro to, aby mohl ochránit svůj rodný statek a svoji rodinu. Bojoval proto, že věřil.

27.05.2015 3 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

Naprosto výborná kniha. Moc jsem se u ní bavila. Hlášky byly vážně vtipné a děj měl švih a šmrnc. Střídala se jak romantika, tak napětí. Tato série se mi moc líbí, ale opět se potvrdilo, že kdykoli mám nějakého oblíbence, nikdy to nejde tak, jak bych chtěla.
Svět Charley Davidsonové mě vždycky spolehlivě pohltí. Je fantastický, drsný a žhavý. Břitký humor naší "Smrtky" je mi více než sympatický a nedám na něj dopustit.
Čekání na další díly mě asi zabije.

Elita Elita Kiera Cass

Hlavní hrdinka je tu "na odstřel"! America mě v tomto díle nepředstavitelně rozčilovala. To, že holka váhá mezi dvěma klukama je celkem pochopitelné, ale aby svůj názor a své city měnila co chvíli je vážně hrozné. Naštve se na jednoho a v tu ránu své srdce a poroznost směřuje k tomu druhému. Prince Maxona i Aspena mi bylo upřímně líto.
Co mě však naštvalo asi nejvíc byl fakt, že princ Maxon jí projevil důvěru a ona mu to při první příležitosti vmetla do tváře. Ke všemu si myslela, že když celému národu v přímém přenosu sdělí, jak ve skutečnosti vznikla jejich země, všichni jí padnou k nohám a v jediném okamžiku změní systém celé země a změní životy všech lidí. To pardon, ale takhle to asi nefunguje. Toť vše k hlavní hrdince .
Co se týče stylu psaní, není o čem mluvit. Autorka prokázala, že je mistrem slova a díky tomu byla kniha svižná a nutila mě stále číst. Nenudila jsem se u toho a moc se těším na poslení díl. Musím uznat, že i paní překladatelce se to velmi povedlo. Kniha může být sebelepší, ale když se nepovede překlad, tak to stojí za starou belu.
I přesto, že vím, jak to dopadne jsem celá napjatá a moc se těším na filmové zpracování. Jen doufám, že to nezklame očekávání všech fanoušků.

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je jedním slovem pohádková. Kiera z klasického klišé vykouzlila něco ohromného, pohlcujícího a neskutečně sladkého. Jsem nadšená od kouzelné obálky až po tečku za poslední větou. S radostí jsem se ponořila do světa princů, budoucích princezen a palácových stráží, dokud jsem nebyla nucena zvednout hlavu a zjistit, že je konec. Aspen je můj velký favorit, pro mě by byl jasná volba.
Už teď se moc těším na další knihu, je to jako držet v ruce portál do pohádky.

Rudý zákon Rudý zákon Bill Browder

Zajímavé téma, skutečná místa, skuteční lidé, skutečný obraz současného Ruska, kde se nikdo nezdráhá zabít člověka kvůli profitu. Obdivuji všechny statečné a odhodlané lidi, kteří se podíleli na vyšetření případu vraždy Sergeje Magnitského.

12.04.2015

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Moc jsem se pobavila. Tady vůbec neplatí, že prní díl bývá nejlepší. Tahle kniha měla opravdu spád, smála jsem se skoro od začátku a hlášky byly vážně povedené. Zápletky s mrtvými jsou spíše vedlejší a popravdě se mi líbí víc než situace kolem Reyese. Místy jsem se s Charley opravdu sžívala. Výborná četba na odreagování, napínavé do té míry, že jsem knihu musela přečíst najednou. Nedokázala jsem se od toho odthnout.
Jediné, co mi vadí je, že v originálu je dílů už 6 a bude trvat asi ještě dost dlouho, než tu vyjdou další díly. :-(

12.04.2015 5 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Výborná kniha. Stihla jsem ji přečíst už 2x a s každou přečtenou stránkou se mi líbí čím dál víc. Doporučila bych nečíst ji na veřejnosti - hrozí výbuchy smíchu a člověk pak působí divně. :-)
Moc jsem si oblíbila strýčka Boba. Ale skoro všechny postavy mi byly něčím sympatické.

12.04.2015 5 z 5

Krásná Filipína Krásná Filipína Brigitte Riebe

Moc hezky psaná kniha. Osud této ženy byl velmi poutavý. Našla se spousta lidí, kteří se jí snažili uškodit a byla spousta lidí, kterým pomohla. Výtečná bylinkářka, jejíž herbář je dodnes platný.

23.03.2015 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Kniha se četla celkem příjemně. Je to dobrá kniha na odreagování, místy jsem se i zasmála. Nemusí se u toho vůbec přemýšlet, čte se to úplně samo. Klasický příběh, kde už není milionář, protože o něj by žádná nezakopla, ale rovnou multimiliardář. :-)
Líbila se mi ta pasáž se psy a policií. To byl sranda.

23.03.2015 3 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Knihu jsem měla problém dočíst. Neskutečně mě iritovala hlavní hrdinka, která přesto, že měla vše, po čem může člověk toužit, stále chtěla víc a přitom pořádně ani nevěděla co. Neskutečně mi to vadilo. Radši sáhnu po jeho jiné knize.

23.03.2015 2 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Pro mě, jako milovnici Japonska a všeho japonského byla kniha velmi inspirativní. Ne málo jsem kdysi snila o tom, jaké by to asi bylo odstěhovat se do Japonska a možná se tam i vdát. Jenže opak je pravdou. Cizinec se nikdy nemůže stát "opravdovým" Japoncem. Nikdy není touto komunitou zcela přijat. Cizinec je pro Japonce někdo, na koho je třeba pohlížet se soucitem, protože po většinou ani neví, že se dopusil nějakého toho faux-pas.
Na druhé straně je Japonsko zemí, která velmi lpí na tradičních hodnotách a i v dnešní době není neobvyklé, že se uzavírají sňatky podle společenského postavení. O to víc se mi kniha líbila, protože paní Ogino se i navzdory všem možným nepřízním a problémům snažila mezi Japonce zapadnout a pro svého muže být maximální oporou. Za své působení v Japonsku narazila na lidi, kteří ji jako cizinku neměli rádi, ale i na lidi, kteří jí hodně pomohli. Přišlo mi líto, že její manželství neskončilo zrovna nejlépe.
Moc hezky napsaná kniha podle skutečného vyprávění. Člověk trošku pochopí mentalitu naprosto odlišnou od té naší. V této zemi není odlišný pouze jazyk, je tu odlišné úplně všechno. Je to nádherná země, kde kolektiv je důležitější než jedinec. Přesto tu zemi nepřestanu mít ráda.

23.03.2015 5 z 5

Koruna císařovny Josefíny Koruna císařovny Josefíny Michelle Moran

Hezký historický příběh o rakouské šlechtičně, která je donucena se proti své vůli provdat za nafoukaného, zakrslého, megalomanského francouzského generála, který se prohlásí za císaře.
Trošku mi trvalo, než jsem se sžila s tím, jak je kniha napsaná - a to, že každou kapitolu vypráví někdo jiný. Poté to ale bylo bez problémů. Moc se mi líbilo, že autorka zahajovala kapitolu autentickým citátem jednotlivé osoby. Z knihy na mě dýchala krása Francie, z tanečních sálů doléhal smích bavící se aristokracie a z pozadí koukaly oči nepřejících lidí. Napoleon dal Francii přesně to, po čem v době nouze toužil. Lid však neváhal obrátit se protí němu, když se jim něco nelíbilo. Napoleon byl plně oddaný své rodině, ale úplně nejvíc své sestře Paolettě, která jím manipulovala, jak jen to bylo možné a on jí s úsměvem splnil každý její vrtoch.
Krásná historická freska, kterou stojí za to si přečíst.

23.03.2015 4 z 5