Koruna císařovny Josefíny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napoleon je na vrcholu moci, jen v soukromí se mu nedaří: manželka Josefína není s to dát mu dědice. Rozvede se s ní a bez okolků prohlásí, že je třeba „oženit se s břichem, které mu přinese děti“. A tím je rakouská arcivévodkyně Marie Luisa. Císař ji šokuje, jeho záchvaty hněvu ji děsí, ale když porodí syna, nastane zvrat, jaký nikdo neočekával… První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210355/koruna-cisarovny-josefiny-0sZ-210355.jpg 3.621
Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Alpress
Originální název:

The Second Empress, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Koruna císařovny Josefíny

sodmic
02. ledna

Hezka oddechovka do vlaku

Noisette73
25.08.2020

Zpočátku jsem od knihy nečekala vůbec nic už jen skrze tu lacině vyhlížející obálku, ale musím říct, že se to četlo hezky a svižně, Bonaparte byl holomek, chudák Josefína....Taková velká láska to byla....


orinka3
11.06.2020

Oddechový román psaný poněkud bulvárním stylem, ale přesto (nebo právě proto?) zaujme. Barvité líčení života po boku Napoleona, který je vykreslen jako despotický diktátor, co nehledí nalevo napravo. Celá jeho rodina je zvláštní, hlavně Paulína s jejími excesy a nezdravým zájmem o bratra. Haitský komorník její projevy v knize komentuje, ale nezasahuje do nich. Snad až ke konci. Marie Lucie, která byla Napoleonovi dopravena poněkud potupně coby plodná "děloha", si zachovává zdravý odstup i rozum i v klíčových situacích a ve vyšším zájmu se dokáže obětovat. Nakonec všecko dobře dopadne (tedy pro Marii L.) a věrná láska zvítězí.:) Knihu je potřeba brát s rezervou a nečekat od ní historickou věrnost.

Hakl54
03.01.2020

Román se dobře četl, opět jsem si připomněla osudy Napoleona, Josefíny , Marie Luisy atd. Abych nepodlehla romantické iluzi, porovnala jsem si po přečtení knihu s historickými daty. Příjemný odpočinek u knihy mě to však nenarušilo.

VendulaB
02.08.2019

Přestože se (dle doslovu autorky) jedná o historicky přesný román, po celou dobu četby jsem měla pocit, že čtu romanci. Způsob vyprávění totiž příliš připomíná červenou knihovnu. Na druhé straně možná právě tento způsob podání historické látky zpřístupní knihu čtenářům, kteří se historickým románům vyhýbají. Mě osobně kniha spíše inspirovala k tomu, abych si něco o Napoleonovi opět přečetla - tentokrát však v podání jiného autora.

rampapa
07.01.2019

Pěkný historický román. Knížku velmi doporučuji.

Leonor
04.06.2017

(+ SPOILER) Bohužel historicky nepříliš přesné...
Jednostranný pohled na Napoleona ve vztahu k Marii Luise je zcela mylný. Je známo, že Napoleon se k Marii Luise choval až překvapivě jemně. Autorka v doslovu říká, že největší úprava historie v románu je změna v Neippergově manželství. Největší nesrovnalost je však rozhodně jeho milostný poměr s Marií Luisou už před svatbou s Napoleonem. Na druhou stranu si ale velmi cením autentických dopisů mezi Napoleonem a císařovnou Josefínou.

Ewik
23.03.2015

Hezký historický příběh o rakouské šlechtičně, která je donucena se proti své vůli provdat za nafoukaného, zakrslého, megalomanského francouzského generála, který se prohlásí za císaře.
Trošku mi trvalo, než jsem se sžila s tím, jak je kniha napsaná - a to, že každou kapitolu vypráví někdo jiný. Poté to ale bylo bez problémů. Moc se mi líbilo, že autorka zahajovala kapitolu autentickým citátem jednotlivé osoby. Z knihy na mě dýchala krása Francie, z tanečních sálů doléhal smích bavící se aristokracie a z pozadí koukaly oči nepřejících lidí. Napoleon dal Francii přesně to, po čem v době nouze toužil. Lid však neváhal obrátit se protí němu, když se jim něco nelíbilo. Napoleon byl plně oddaný své rodině, ale úplně nejvíc své sestře Paolettě, která jím manipulovala, jak jen to bylo možné a on jí s úsměvem splnil každý její vrtoch.
Krásná historická freska, kterou stojí za to si přečíst.