Čertík Fidibus

Čertík Fidibus https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200251/bmid_certik-fidibus-oGq-200251.jpg 5 14 6

Příběh zachycuje přerod malého mořského čerta, který se u vrchního čerta Quaklabraka učí být zlý, v hodného čertíka, který chrání mořský svět. Odměnou mu za to je nejen přátelství velryby Jonatána, ale také dalších živočichů.

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Kinderbuchverlag

Ein Teufel namens Fidibus

jozik_v_tumane
20.01.2022 5 z 5

Byl jsem dojatý, když jsem po 25 letech náhodou narazil na tuto knížku. Hned se mi vybavilo, jak jsem se jako malý kluk s Fidibusem ztotožňoval. Je moc roztomilý. Obrázky jsou nádherné. Příběh má silné morální téma – vzepření se zlu. Graficky si vybavuji i vrchního čerta Quaklabraka. Jedna z těch nejlepších knížek mého dětství.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Mně snad ani jako malou moc ani nezajímal děj, ale byla jsem fascinovaná tím čertíkem. Mně se v té knize opravdu snad líbily více jen ty kresby. Knihu mám pořád schovanou, protože je to milá vzpomínka na dětství a na prarodiče, od kterých byla kniha jako dárek.

Natique
09.10.2020 5 z 5

Krásná pohádka o čertíkovi, který už nechce být zlý. Ilustrace se mohou dospělým zdát oproti dnes vydávaným knihám jednoduché, ale dětem to nikterak nevadí. Příběh je kouzelný a vše dobře dopadne. Takže je všechno v pořádku :-) Doporučuji...

Pavlinek
18.07.2020 5 z 5

Kniha mého dětství která mě doslova fascinovala. Ještě jsem neuměla číst a už jsem v ní musela neustále listovat.. Je to milý příběh a myslím že mě naučil dělat si obrázek o ostatních sama. Dnes mám Fidubuse, Jonatána a Ábela vytetované :)

sarka.b
17.01.2019 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knížek dětství. Putovala celou rodinou a všichni jsme ji milovali :)

Ewik
02.06.2015 5 z 5

Moc pěkná dětská kniha. Jako děti jsme milovali tenhle příběh. Maminka nám ho četla pořád dokola a nikdy se neomrzel. Přináší zpět krásné vzpomínky.

Autorovy knížky

Günter Spang