Ewiczka Ewiczka komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Skvělá kniha, nedalo se od ní odtrhnout. Chci vychválit prakticky všechno krom dvou věcí, takže vypíšu jen ty dvě a domyslete si košatěji že knihu opravdu doporučuju, je skvělá, čtivá, zábavná i smutná a geniálně promyšlená :-) A ty mé dva zádrhele - zaprvé pro mě je fakt průšvih dočíst k ději z prologu až těsně před koncem (proto nechápu proč někdo nahlédne na konec knihy než ji začne číst, znechutí mi to čtení tím že spěchám k tomu jak to nakousnuté dopadne. A tady jsem spěchala přes 400 stránek, takže blbý). A druhá je v tomhle žánru dost běžná, většinou hned v prvním díle, štve mě když se zjevně přelomová a důležitá informace v danou chvíli prostě neřekne, ne tím že by se neřekla cíleně, ale prostě se to zahraje do kouta a odsune, aby bylo co řešit v dalších dílech :) Rozumím tomu, ale irituje mě to. Takže zašrtávám spoiler a věřím, že i kdybych měla záda na hadry, tak svým přátelům vykřičím do tváří kdo našeho přítele zabil :) Ale jinak jsem z knihy nadšená a moc se těším na další díly.

29.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Lahoda. Slupla jsem i s druhým dílem během víkendu (po večerech a odpo spánku dítka), stále nemůžu uvěřit, že to je česká autorka. Protože prakticky nemám co vytknout, většinou mne u kniho tohoto žánru iritují nelogická chování postav, případně zjevně nedořešené věci a situace (jasněže si to mohli říct v prvním dílu když k tomu konverzace směřovala, ale otázka na kterou jsme čekali nepadla :) ale proč to nenatáhnout a říct až ve třetím?) atp, jsem asi docela náročná, možná i vzhledem k vyššímu věku než je mnohdy cílovka... Ale tohle je prostě výborný, promyšlený, čtivý, má to spád, logiku,... Trošku pláču po nějaké love story, ale popravdě tam vůbec nechybí. Mně tam nechybí asi nic :) Teda chybí mi další díly, nejen že je chci, ale já je potřebuju!!!

11.03.2019 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Jedna z mých oblíbených, dá se číst stále dokola :)

10.02.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Úžasný druhý díl, nížiny mne fascinují, až mne trochu mrzelo, že tam nezůstali delší dobu. Jediné co můžu vytknout je to, že třetí díl ještě není, natož díly další (předpokládám že to bude plánovaná pentalogie, jinak ten třetí díl bude tlustý jak zlaté stránky...).

11.03.2019 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Čtivá, zábavná, velmi svérázná kniha, kterou už léta miluju (mám dávné, polorozpadlé salátové vydání ještě po naší babičce) a sáhnu po ní každou chvíli :) pokud hledáte detektivku které nechybí humor a tempo, tak do toho pojďte, přece jsme všechny někdy taky sladké debilky :)

30.09.2018 5 z 5

Čtyři poutníci Čtyři poutníci Jakub Trpiš

...taky mám pocit, že jsem naletěla na dobrou reklamu, včetně zdejších i fb recenzí. Zkrátit o třetinu, zpřehlednit a víc propracovat a bylo by to možná i na pět hvězd, aspiruje to být skvělý příběh, ale takhle fakt slabota :( když si přepočítám kolik jsem za tu cenu mohla mít bazarových dobrých knih, tak se fackuju :-O

30.09.2018 1 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Božidara je báječná, četla se skvěle, nutila k zamyšlení... Co víc si přát od dobré knihy?

29.07.2023 5 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Obrovsky zábavná knížka :) První stránky pro mne byly trošku nejasné plus rodinné vztahy vč přezdívek jsem si četla asi třikrát :D , ale jak se člověk začte, tak už knihu neodloží a za pár hodin je hotovo. Je to zábavné, lehké a ve výsledku moc milé čtení, taková romance pro drsnější část dámského publika, za mne top :)

18.02.2023 5 z 5

Zrozena z popela Zrozena z popela Petra Stehlíková

Fénix is the new upír s vlkodlakem :). Knížka je v rámci žánru skvělá, hlavní hrdinka je fajn (atypicky žádná pipka kterou mám chuť po sto stránkách zakopat pod jabloň) a příběh se dobře čte a je napínavý. Druhý díl se s trochou námahy sehnat dá, ač je všude vyprodáno, tak zkuste ilegální server k ULOŽení dokumentů/potměšilé mrknutí. A pak pošlete pár kaček autorce na účet když už jste to ukradli :) ale fakt to nejde sehnat, já vim... za mne nadprůměr nad mnoha úspěšnými opěvovanými emerickými sériemi tohoto žánru :)

08.08.2020 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

(SPOILER) Jsem na tenhle žánr už dost stará, ale i tak ho poslední dobou dost čtu :D No, kniha je kupodivu svižná a dobře se čte, ALE je tam obrovská hromada věcí, která průměrného čtenáře otráví až znechutí a jsou to celkem značné nelogičnosti a do očí bijící faily, jako by kniha a celá série potřebovaly ještě několik zkušebních čtenářů k doladění hluchých, hloupých a nelogických míst :) Ať už teda protivná hlavní hrdinka, která se ale jako kouzlem promění z ukňourané, výbušné, protivné, nezodpovědné puberťačky v nesobeckou, moudrou královnu... nebo mnohdy zkratkovité líčení situací i okolí, ale hlavně klíčových okamžiků - třeba její setkání s otcem (spoileruju?) kde to celé působilo neúplně, nebo vůbec celá situace odchodu od lidí k matce, kdy se sice neustále vztekala že jí nikdo nic neříká a neodpovídá na otázky, ale taky žádné otázky ani nedávala a dělala jen co se jí řeklo nebo se očekávalo najednou kupodivu bez zásadních vzpour a problémů, oproti předchozímu průserářskému životu... Prostě hodně nedotažené, že jsem se často vztekala jestli si ze mne autorka nedělá srandu, ale i tak se to celkově četlo docela dobře.

09.06.2020 2 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

A mně se to od ní dobře čte :-) I když si člověk už na začátku představil jak se to asi bude vyvíjet (narozdíl od jiných knih autorky), tak tahle romanťárna byla prostě fajn :) Možná mi i trošku pomohla pochopit single kamarádky po třicítce a jejich smýšlení, které mi někdy hlava nebere :D (viz třeba počáteční pochyby a hledání nedostatků a negativ u partnera i začínajícího vztahu, zajímavé). Je to čtivé, i když v některých místech to tempo dost upadá, ale asi to víckrát číst nebudu, jednohubka v dobrém slova smyslu :)

02.06.2020 4 z 5

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Skvělá! Já teda byla naklepaná na pokračování osudů posádky poutníka, ale i tak se mi to moc líbilo... Ten styl vyprávění, celé prostředí téhle série,... Komu se líbil první díl tak se bude skvěle bavit!

18.01.2019

Lysky na severu Lysky na severu Arthur Ransome

Kéž by jich stihnul napsat více.... Tuto jsem dokoupila v antikvariátu, jinak mám kompletní dílo ještě po babičce, četla ho mamka, já a už se těším jak si budeme číst se synem až povyroste :)

03.10.2018 5 z 5

Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Dlouhá cesta na malou, rozzlobenou planetu Rebecca Marie Chambers

Skvělá kniha která ctí žánr. Jsem moc zvědavá na další díly série.

30.09.2018 5 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Rollins (p)

Knihu jsem neměla přímo chuť odložit, ale v některých místech jsem protáčela oči. Jinak průměrný thriller, od jiného autora bych asi byla spokojená, ale tady už má člověk nějaké očekávání vyšší...

30.09.2018 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

V rámci žánru románů pro ženy mi to připadá nadprůměrné, i když naivitě postav a lehké debilitě příběhu se člověk nevyhne... Sex mě nepohoršuje v žádné z popsaných forem, takže pro fanoušky tohoto žánru doporučuju. Kdo hledá reálné postavy a zajímavé příběhy - tohle není váš šálek kávy :D

18.08.2013 4 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

Něco jako série klíčů a hlavně série o sestrách na ostrově - ale mnohem slabší, natahovanější a hloupější, už od půlky první knížky víte, jak celá trilogie dopadne, kdo s kým a dobro zvítězí, huraa.... Achjo Noro, proč mi to děláš... Já chci další Prvorozené, Zlověstné úplňky, Únik, Smrtící,... Pro mě obrovské zklamání, nedoporučuju.

18.08.2013 odpad!

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

(SPOILER) U bazénu v horkém létě a i tak jsem musela přeskakovat stránky pitomých slintů kdo komu kam dal ruku a jak se u toho cítil :D A to jsem na dovolenkové čtení nenáročná, ale tohle už bylo přes čáru a to hlavně když se rozumný citlivý analfabet začal chovat jako nablbý puberťák taky... Je to zasazeno do skvělého prostředí kde to miluju, místy to hezky plynulo, ale ani v rámci žánru mne to nenadchlo, znovu bych to nečetla :) Dávám si označení spoiler, protože ta myšlenka, že je fešák tím svým nedostakem traumatizovaný a paralyzovaný asi měla být zásadní a směrodatná, tak ať to nepokazím :D

29.06.2020 2 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

I zakončení série mne vlastně zklamalo, mytologie s hadem totálně nedotažená, dyť by se s tím dalo tolik věcí vymyslet, jenže ono to celé velkolepé zakončení vyznívalo spíš jako náhoda, ne že by opravdu objevila něco v historii čím by šlo válčení ukončit! "Bad boy" dostal princeznu a stal se z něj princ krasoň dokonalý milující, král znovu a snad ještě víc než předtím plochá postava, chce moc a království a nic jiného ho nezajímá... A Wendy teda taky se chovala vyloženě "logicky", obětuju se za království (o kterém jsem před pár měsíci nic nevěděla) a budu za mučednici je nějaký ya osvědčený vzorec, tady ale moc nefungoval.... Hlavní a možná i jediná katarze a uspokojení tam pro mne bylo že se Michael-Rhys setkal se svojí matkou, na to jsem čekala od prvního dílu :) K téhle sérii se stoprocentně nikdy nevrátím, ale i přesto kolik tam bylo iritujících málo popisných a logckých pasáží, tak se to svižně četlo.

09.06.2020 2 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tohle je pro mne TOP kniha autorky! Vracím se k ní občas, je čtivá, hezky plyne, nedřáždí mne tam nic nelogického a přijde mi naprosto uvěřitelná a moc dobře propracovaná... Nevím, nakolik mělo vliv že jsem jí poprvé četla těhotná s prvorozeným, ale byla jsem z ní nadšená a stále mne baví.

02.06.2020 5 z 5