evineckY evineckY komentáře u knih

Hriešne bohatý Hriešne bohatý Meghan March

Sice mi to trošku připomína Harlekýnku, ale za to je to napínavé, zamilované a erotické - co dodat ? Těším se na další díl :-)

09.04.2021 4 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Je mi smutno z toho, jak se u nás provolává sláva všem těm, kteří si to nezaslouží a na opravdové hrdiny, kteří bojovali a umírali za naši zem se plive. Ne, je mi špatně z toho že vrahům a těm, kteří bombardovali domy a továrny se rozdávají medaile. Naši rodiče a prarodiče, kteří zažili válku, už slyšet nebudou a tak pravda zanikne v prachu, který na ní padá a jsou slyšet jen ti, kteří by měli být zticha. Pravda, která má tři úhly pohledu...

06.04.2021

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Sice je to scifi - fantasy, ale jsou tam upííííři a k tomu perfektně namluvená audiokniha :-)

06.04.2021 4 z 5

Pracka v láhvi Pracka v láhvi James Hadley Chase (p)

Poslouchala jsem audioknihu. Kdy má člověk dost a nikdy není spokojen

03.04.2021 3 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Poslouchala jsem audioknihu a vůbec nebyla špatná :-)

03.04.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Další úžasný příběh ze života plný problémů, starostí, ale hlavně lásky, jak mladší generace, tak rodičů od úžasné spisovatelky. Collen se nevyhýbá žádným závažným tématům, ale miluji ji za ty šťastné konce, kterých se dočkáme v reálu málo kdy :-)

29.03.2021 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

(SPOILER) Začátek knihy mně fakt bavil a dlouho jsem se tak nenasmála. Je poznat, že autorka prožívala opravdu pěkné dětství bez jakýchkoli starostí. A v tom je ten problém, který ji nepřipravil na život. Připadá mi totiž nevyzrálá, nedokáže u ničeho vydržet.

ˇˇ Je mi přece těch třicet, to je hluboká dospělost, přestože se pořád cejtim jako malá dvanáctiletá holka, která jen chodí po světě ve skafandru s podobiznou větší holky…ˇˇ

28.03.2021 3 z 5

Čtvrtá ruka Čtvrtá ruka John Irving

Poslouchala jsem audioknihu, která nebyla vůbec špatná a k tomu moc pěkně namluvená. Špetička fantazy o napraveném novináři, který skákal z postele do postele a vinou nehody se něco přihodí. Ale samozřejmě i jeho zasáhne amor a napraví se.

27.03.2021 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Po poslechu audioknihy ˇ(velmi pěkně načtená)ˇ jsem hodně v rozpacích. Ani se mi nechce knihu hodnotit. Jestli tento příběh má být podle pravdy, tak buď je už vypravěčka senilní - vzhledem věku se není co divit, nebo si autor hodně domýšlel. Protože mi to příjde hooodně neuvěřitelné. Oko za oko - tak totiž začínají války. Ze začátku pomsta a pak nenávist.

26.03.2021

Nebezpečné známosti Nebezpečné známosti Pierre Choderlos de Laclos

Přátelství. Jak dovede ublížit falešné kamarádství a intriky. Někteří si vůbec neuvědomují, jaké důsledky napáchají pomluvy a falešné nařčení. Na někom se to podepíše po celý život. Poslouchala jsem audioknihu, která byla skvělé načtená.

19.03.2021 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jak veliké je lidské zlo a jak veliké je dobro. Z pohledu malé holčičky, která to sice nemněla jednoduché bez maminky, ale s naprosto úžasným tatínkem a bratrem

18.03.2021 4 z 5

Jedna jediná noc Jedna jediná noc Kyra Davis

''Jsi mým oceánem a já tobě měsícem.''
Bylo to klišé. Byla to romantika. Ale vadilo mi to násilné vkládání porna za každou cenu. V tom baru - to jako vážně? To musel pracháč zaplatit lidem, aby se na ně dívali a dotýkali ?! Ale konec to vyhladil :-)

14.03.2021 4 z 5

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Šílená doba! Žádný vladař nevěděl, jestli se dožije rána a celý jeho rod s ním. Neměli žádný život. Jenom boj o moc a přežití. Žádná hygiena a každé trošku větší zranění končilo otravou krve a smrtí. Nebylo ušetřeno žen a už vůbec dětí. Jenom sadisti si užívali. I když se vlastně tak moc nezměnilo - pořád je boj o koryta, jenom těch vražd naštěstí ubylo :-(

14.03.2021 4 z 5

David Copperfield - 4. díl David Copperfield - 4. díl Charles Dickens

Miluji Dickense, protože ať popisuje chudobu, nespravedlnost a zlo, vždy se v dobro a lásku obrátí :-)

10.03.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

(SPOILER) Tak jo. Tohle je tak ponurá kniha plná naděje i beznaděje, strachu a boje o přežití. Sice autor neuvedl, co za katastrofu se stalo, ale to je úplně vedlejší. Přežije dobro, nebo zlo. Otec, kterému utekla manželka a nechala mu syna (co to bylo za stvůru) putuje na jih, protože si myslí, že tam bude teplo. A tady je vidět, jaké příklady dáváme svým dětem a co se z nich stává. Co je člověk ochoten a schopen udělat za trochu jídla a záchranu života. Kdy si člověk uvědomí, že peníze a hmotné statky nemají žádnou cenu.
Je vůbec potřeba nějaká katastrofa, aby byl konec světa? Jak se lidi chovají k přírodě, to dostanou. Miliony tun odpadu v moři i vesmíru a bude to čím dál horší, plundrování země a lesů. Stačí, když se podívám z okna a tam, kde jsem chodila na hřiby už žádný les není a to během pár let! Všem je jedno, co se kolem děje, co předá další generaci . Nikdo si neuvědomuje, že jsme tady jen na chvíli a tuhle planetu máme jen vypůjčenou .

-Měl jsem ošklivej sen
O čem se ti zdálo?
O ničem.
A jseš v pohodě?
Nejsem.
Objal ho a chvíli tak zůstali. Bude to dobrý, řekl.
Já brečel, jenže ty ses nevzbudil.
To mě mrzí. Jsem hrozně unavenej.
Já myslel v tom snu.

05.03.2021 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Pravá láska je na celý život. Olga je úžasná. Poslouchala jsem audioknihu.

25.02.2021 4 z 5

Vatikánská princezna Vatikánská princezna C. W. Gortner

Díky Bohu, že nežiju v té době. Ženy byly jen pěšák na šachovnici, kterou přesunovali, jak se to komu hodilo. A církev ? V každé době stejná - jen hrabat majetky .

22.02.2021 3 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Tolik bolesti a bídy ! Poslouchala jsem audioknihy. Jsou tak krásně načtené, že ten konec jsem probrečela.

19.02.2021 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Moc pěkně napsaná, i když smutná kniha, v níž se prolínají dva příběhy - z minulosti a přítomnosti. Ale ten konec ? ! To jako vážně? Chybí mi doslov ...a žili šťastně :-)

18.02.2021 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Připadá vám život těžký? Přečtěte si tuto knihu. Sice si vůbec neumím představit, že bych opustila své dítě, ale nikdy jsem v takové situaci nebyla a žádnou ženu bych neodsuzovala. Je paradox, že postižené dítě je tak geniální, ale mozek nepracuje, jak má.

12.02.2021 4 z 5