Pracka v láhvi

Pracka v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25896/pracka-v-lahvi-25896.jpg 4 90 18

Jeden z mnoha detektivních románů populárního anglického autora líčí dramatický příběh krásné a ctižádostivé dívky z londýnského předměstí.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Svoboda

The Paw in the Bottle , 1970

kopeceli
26.02.2024 5 z 5

Tato detektivka byla kdysi moje první v daném žánru. Stále si pamatuji to nadšení.
S chutí jsem se k ní vrátila a protože jsem si vybavovala pouze závěr, četla jsem ji jako poprvé. Mě se opět líbila, zajímala mne, i když jsem už věděla, kam dospěje.

Naďa2411
25.01.2024 5 z 5

V této aknize je hlavní postavou Julie, které zemřeli při náletu rodiče. Žije v Londýně, po válce byla zaměstnaná jako pokladní v kavárně, kde dopoledne uklízela , večer brala kódované vzkazy, v podivném utajované podniku pro majetné pány. Poté byla zapletená do obchodu s drahými prsteny. Pak je doporučena jako služebná - špeh, i když tuší, že jde o nekalé zaměstnání. Domácí je pěkně přísná a její muž je velmi bohatý. Julie má za úkol zjistit přístup do trezoru. Julii je nabídnuta velká renta za mlčení u tajemství, které zjistila u manžela panovačné dámy. Záleží na Julii jakou cestou se vydá. Příjemná akniha s detektivní zápletkou, ve které chamtivost, sobeckost a naivita nejsou hlavní postavě - zlatokopce cizí. Místy se v knize děj vleče, ale po vraždě a jejím vyšetřování se to trochu rozjíždí, přesto se mi kniha velmi líbila.

katerina5544
31.07.2023

Bohuzel odkladam, postavy jsou nesympaticke a nebavi me to.

SSTknihy
19.04.2023 3 z 5

Klasická detektivka od uznávaného autora. Na dnešní dobu sice už poněkud zastaralá, ale neurazí. Vlastně jde tak trochu víc o společenský román se sociálními prvky a detektivní zápletkou než akční krimi. Na konci 70. let knihu zfilmovala Česká televize v hlavní roli s Milenou M. Steinmasslovou a Petrem Čepkem a co si pamatuju, bylo to dokonce ještě lepší než kniha.

Vydra57
31.03.2022 2 z 5

Chamtivost a primitivismus- cesta do pekel.

evineckY
03.04.2021 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu. Kdy má člověk dost a nikdy není spokojen

Jaruš7
20.03.2021 3 z 5

Svého času top v detektivní branži.
Napínavé, ale dnes, pocit uvěřitelnosti chybí, city labilní, závislost jen majetnická, jaksi lehce bezcharakterní postavy bez životní mety.
Když pocit hebkosti na kůži je ten, kterým se dá upsat zločinu, pak konečná zhouba může mít příjemné následky.
Pracka v láhvi - past, jediné poučení .
Audiokniha.

DzordanoChruno
28.12.2020 1 z 5

Prvá polovica knihy sa čítala dobre, druhá bola už utrpením a k záveru už hlúpostí pribudlo toľko, že bol problém vydržať do konca. Všetci sú podliaci, ženy sú hlúpe a ziskuchtivé (inak toto sa u autora objavuje často, musel mať hrozné životné skúsenosti). Polícia je tu len okrajová a totálne nečinná, aby sa neplietla do deja, no ten sa tým stáva stupídnym. Slabšie autorovo dielo.

Tatopulos
18.12.2019 5 z 5

Spíš než detektivka je to psychologický a sociálně-kritický román. Z knihy je jasné, že Chase "obdivoval" kapitalismus a tržní vztahy. Julie Hollandová není příliš sympatická postava a na konci její hlad po majetku vyvrcholí. Postava stoika Wesleyho působí tajemně, mysticky, nutí ptát se nás, kdo vlastně Wesley je ? Julie Hollandová z toho vychází jako emoční mrzák.

jaroiva
13.11.2018 3 z 5

Spíš než o detektivku jde o román s mírně detektivní zápletkou. Zajímavá změť nesympatických postav. Zase něco jiného než další knihy autora. Bavilo mě to, ale nijak zvlášť mě nepotěšilo.

SteveP1
01.10.2018 4 z 5

Výborné čtení, skvěle napsáno. Autor dovede udržet čtenáře v napětí od první do poslední stránky.

ujira
11.02.2018 4 z 5

Bohužel Chase nepatří ke klasikům detektivního žánru a je to znát na knize,není to nadčasový příběh s detektivní zápletkou, i když se snaží o víc , spytuje konání hlavní hrdinky a její touhu po bezstarostném životě a bohatství a nabízí i možnost volby vymanit se z její dráhy, výsledek je jakoby už bez života a působí strnule.

PetK
12.01.2018 2 z 5

Nezaujalo, nechytlo, nedoposlouchala jsem... Dala jsem snad jen tři čtyři kapitoly.

Marfiel
07.01.2018 5 z 5

Detektivní zápletka z prostředí poválečného Londýna. Skvěle napsaný realistický román, u kterého jsem měl jen jeden problém. Vlastně nebylo komu fandit. Každá z postav měla v sobě něco zhoubného, co ji předurčovalo k tragickému konci. Popis postav mi trochu připomínal naturalismus Émila Zoly.

tony64
18.12.2016

Chamtivost-nejčastější průvodce člověka.Mnoho z nás se pozná v této jedné z našich předností.Autorovi se navíc podařilo mimoděk zachytit mnohé z charakterových vlastností žen,jež jsou jejich ctnostmi a pro nás,muže prokletím.

Koka
31.10.2015 5 z 5

Vynikající vykreslení charakterů, atmosféry doby, rozdílných hodnot, pro které stojí žít i umřít. A s morálním poučením v závěru, platným dodnes. Ale řídí se jím někdo?

Macek58
09.03.2015 4 z 5

Lehce získala, lehce ztratila ....dobré čtení..

opicejudy
24.08.2011 5 z 5

Sice jeden z mnoha románů,ale pro mě jasná jednička!Známé taky z televizního zpracování, ale knížka je lepší.

detektivní a krimi romány chamtivost

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985
1975  86%Chytit tygra za ocas
1975  82%Pracka v láhvi
1977  90%Třikrát ve slepé uličce
1994  78%Piksla červů
1997  83%Dvojitý pohřeb

Kniha Pracka v láhvi je v