Pracka v láhvi

Jeden z mnoha detektivních románů populárního anglického autora líčí dramatický příběh krásné a ctižádostivé dívky z londýnského předměstí.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25896/pracka-v-lahvi-25896.jpg 4.362
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Svoboda

The Paw in the Bottle, 1970

Kniha Pracka v láhvi

jaroiva
13.11.2018

Spíš než o detektivku jde o román s mírně detektivní zápletkou. Zajímavá změť nesympatických postav. Zase něco jiného než další knihy autora. Bavilo mě to, ale nijak zvlášť mě nepotěšilo.

SteveP1
01.10.2018

Výborné čtení, skvěle napsáno. Autor dovede udržet čtenáře v napětí od první do poslední stránky.

ujira
11.02.2018

Bohužel Chase nepatří ke klasikům detektivního žánru a je to znát na knize,není to nadčasový příběh s detektivní zápletkou, i když se snaží o víc , spytuje konání hlavní hrdinky a její touhu po bezstarostném životě a bohatství a nabízí i možnost volby vymanit se z její dráhy, výsledek je jakoby už bez života a působí strnule.

PetK
12.01.2018

Nezaujalo, nechytlo, nedoposlouchala jsem... Dala jsem snad jen tři čtyři kapitoly.

Marfiel
07.01.2018

Detektivní zápletka z prostředí poválečného Londýna. Skvěle napsaný realistický román, u kterého jsem měl jen jeden problém. Vlastně nebylo komu fandit. Každá z postav měla v sobě něco zhoubného, co ji předurčovalo k tragickému konci. Popis postav mi trochu připomínal naturalismus Émila Zoly.

tony64
18.12.2016

Chamtivost-nejčastější průvodce člověka.Mnoho z nás se pozná v této jedné z našich předností.Autorovi se navíc podařilo mimoděk zachytit mnohé z charakterových vlastností žen,jež jsou jejich ctnostmi a pro nás,muže prokletím.

Koka
31.10.2015

Vynikající vykreslení charakterů, atmosféry doby, rozdílných hodnot, pro které stojí žít i umřít. A s morálním poučením v závěru, platným dodnes. Ale řídí se jím někdo?

Macek58
09.03.2015

Lehce získala, lehce ztratila ....dobré čtení..

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985

všech 72 knih autora

Kniha Pracka v láhvi je v

dalších seznamech1x