Koupit knihy

René Lodge Brabazon Raymond

James Hadley Chase · James L. Docherty · Ambrose Grant · Raymond Marshall · James Chase Hadley pseudonymy

anglická, 1906 - 1985


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 72 knih

Komentáře (8)

Jaruš7
10.06.2020

Autor na piedestalu v detektivním žánru, pocity odhalující charaktery, jsou tím co čtenáře vtělí do postav.
Machr ve své branži.

Reacher
06.02.2019

Velmi čtivý autor. Jeho hlavní hrdinové se většinou nezadržitelně řítí do beznadějných situací, kdy se jim vše, co tak pečlivě naplánovali, vymyká kontrole a nakonec si stěží zachraňují holý život. Koho láká zločin ať si přečte pár autorových knih, bude úspěšně vyléčen...

JiSo
28.02.2018

Tuším, že to byl první autor, který napsal krimi nejen z pohledu detektiva, ale i pachatele a oběti. Což je jen jedno z jeho plus.

Ječmínek
17.10.2013

Píše čtivé detektivky, které mají spád. Ale to je tak vše.

Francoa
10.10.2012

Poprvé jsem četl jeho detektivní příběh,který vycházel na pokračování v časopise Ahoj na sobotu někdy začátkem 70 let min. století, výborný.Pravděpodobný název Vražda na pláži .Nejraději mám také příběh Chytit tygra za ocas,přečetl jsem ho na jeden zátah.

vnimat_Krasu
04.10.2011

Čtenář má rád své jistoty a James Hadley Chase patří v detektivním žánru ke kvalitě železné jako beton. Čtivé detektivky páchnoucí po whiskey, střelném prachu a zradě jsou pro mě tou nejčiřejší drsnou anglickou školou. Ač v pozdních 70. a 80. letech psal už dosti setrvačné práce (v knihovně na ně dejte pozor), detektivky z jeho nejplodnějšího období patří mezi to nejlepší, co v Anglii v rámci žánru vzniklo.

pajonek

......nevím už jestli jsem četl před tím nějakou chaseovku, ale v roce 1975 jsem za 7 korunek koupil v novinovém stánku nové Románové novinky, kde byla detektivka Chase - Chytit tygra za ocas - to odpoledne jsem už nic nedělal, dokud jsem těch 180 stránek nezvládl, od té doby je Chase na čelním místě mezi oblíbenými detektivkáři !!!

pajonek

u Chaseho jedna kniha ????? odpočinkový, výborný zaplétač příběhů, pro zimní hnusný večer vynikající počinek - přečíst jednu Chaseovku (z velkého množství knih na českém trhu )