Eviik Eviik komentáře u knih

Prokletá komnata Prokletá komnata Mireille Calmel

Velmi pěkná kniha, která vás vtáhne do děje a nachvíli zapomenete na všední život.

08.04.2016 5 z 5

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

Trochu slabší než první díl, ale stále je to dobré fantasy.

29.06.2015 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Zajímavá kniha s neuvěřitelným závěrem, doporučuji.

29.06.2015 4 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Sice krátká povídka, ale o to skvělá, protože v troše textu skrývá hodně pravdy o lidech.

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Poutavý příběh a nejlepší díl z celé série knih o vlčici Kroaně. Skvělé fantasy.

Jak se dobýval Divoký západ Jak se dobýval Divoký západ Louis L'Amour

Krásná kniha, kterou nechcete odložit. Doporučuji.

29.06.2015 5 z 5

Krásná kniha, doporučuji všem, kterým se líbí příběhy o elfech, trpaslících a jiných skvělých bytostech. Filmové zpracování se knize nemůže rovnat.

26.01.2015 5 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Dost dobré české fantasy, nečetla jsem to, ale hltala a musela jsem si hned objednat další díly.

Hondo Hondo Louis L'Amour

Krásná kniha, doporučuji.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Velmi pěkná kniha, která chytí každou dobrodružnou duši :)

19.08.2014 5 z 5

Kniha opět ukazuje krutost Němců k Židům, jejich vydírání a tahání bohatství z lidí, kteří věří, že si za to koupí ubohý život.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Doporučuji, velmi čtivé a pro mě nejlepší kniha od K. Čapka. Na konci knihy jsem se zase divila lidské hlouposti a bylo to smutné.

19.08.2014 4 z 5

Jeden den vězně od budíčku po večerku, vyprávění není moc zábavné jak jsem čekala, ale dá se přečíst a člověk se dozví, jak se s lidmi v gulagách zacházelo.

19.08.2014 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Surovost a bezohlednost lidí nemá v této knize mezí. Velmi pěkné čtení.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kdo má silný žaludek, tak je to kniha pro něho. Mně se moc líbila, ale to nejlepší přijde na konci, takže ten začátek vydržte, protože konec stojí zato.

19.08.2014 4 z 5

Skvělý autor, ale ty předlouhá souvětí.

19.08.2014 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nezapomenutelné básně, které někdy nahání i strach. Musím říct, že filmová adaptace je povedená, hlavně Svatební košile s Karlem Rodenem.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Krásný příběh lásky mladých lidí, kteří se bohužel narodili do strašné doby, kdy být židem znamenalo jízdenku do koncentráků. Zaujala mě odvaha Pavla, když Ester pomohl. Doporučuji.

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Dobrá kniha, smutný příběh Santiaga mě hodně rozesmutněl, ale obdivuji jeho výdrž a životní sílu! Doporučuji.

19.08.2014 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Velmi zábavná a poutavá kniha, pro povinnou četbu nejlepší volba.