Jak se dobýval Divoký západ

Jak se dobýval Divoký západ https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25153/bmid_jak-se-dobyval-divoky-zapad-kcR-25153.jpg 4 18 5

Klasický western Jak se dobýval Divoký západ i jeho slavnou filmovou podobu znají ve světě všichni milovníci dobrodružství, romantiky a historie. Na pozadí historie dobývání amerického středozápadu líčí román osudy rodiny Prescottů a Rawlingsů, potomků newyorských farmářů, kteří se na počátku devatenáctého století rozhodli vydat po řece Ohio do neosídlených končin. Průběh tohoto novodobého stěhování je zachycen v několika etapách - od prvních vyprav do divočiny po řekách, přes období hřmících stád bizonů a divokých rudých nájezdníků a putování v pověstnych vozech krytych plachtami, zlaté horečky a občanské války až k okamžiku, kdy se objevila železnice a divočinu přeťaly ocelové rovnoběžky. A konečně příchodem zákona na konci století byla historie „klasického“ Divokého západu dovršena.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

How the West Was Won , 1963

kokrokr
09.06.2022 4 z 5

Knihu jsem četl někdy před deseti lety a v paměti mi zůstaly už jen střípky děje. Teď jsem ji přečetl podruhé a znovu se ujistil, jak je to zajímavý příběh.

Luigi1
23.07.2020 5 z 5

Tento western nám ukazuje jak se západ osídloval..Na západ se stěhují rodiny včetně i rodina Precottovi a popisuje se jejich život a osud.Doporučuji

astroweb
18.08.2016 4 z 5

Jednou za čas western ? Proč ne, tenhle byl z těch lepších tohoto autora.

Owain
11.04.2016 5 z 5

Výborná knížka, jak se osudy hrdinů navzájem propojují , plus vše okolo, prostě super !

Eviik
29.06.2015 5 z 5

Krásná kniha, kterou nechcete odložit. Doporučuji.

Divoký západ dobývání, dobyvatelé

Louis L'Amour