Prokletá komnata

Strhující román, odehrávající se ve středověku, nás přivádí na francouzský venkov, do kraje Auvergne... Ze svého impozantního hradu tu vládne svým poddaným François de Chazeron, pán z Volloru a z Montguerlhe... který má neobyčejnou zálibu v alchymii a v krásných ženách. Když poprvé pohlédne na půvabnou Isabelu, dceru jednoho ze svých leníků, a dozvídá se, že dívka se bude vdávat, vyžádá si starobylé právo první noci. Isabela se pokusí i se svým snoubencem uprchnout, ale de Chazeron ji dožene, a poté co proti její vůli uplatní své právo, nechá ji uvrhnout do lesa mezi vlky. Mezi ženami z Isabeliny rodiny a vlčí smečkou však existuje zvláštní, tajemné pouto... Autorka rozvíjí příběh plný napětí, lásky a nenávisti, touhy po pomstě i přátelství. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23018/ples-vlcic-prokleta-komnata-23018.jpg 476

Ples vlčic 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Le bal des louves, 1. La chambre maudite, 2003

Kniha Prokletá komnata

Květinka008
včera

Mistrně zpracovaný příběh, ve kterém se prolínají historické reálie středověké Francie s prvky fantasy a čtenář to přijímá s naprostou samozřejmostí... A přestože se zde setkáváme i s krutostmi, jsou napsané velmi vkusně a přesto výstižně. Tento první díl mě bavil mnohem víc než druhý a kniha mě vytáhla na tři večery úplně mimo realitu. Kdyby se daly výjimečné knihy hodnotit zlatou hvězdou, tahle by ji za mě měla.

Artep071

Jiný žánr než obvykle čtu, ale bylo to v celku čtivé, trošku slabší a v určitých momentech, zbytečně zdlouhavé, ale nenudila jsem se.

Bades
26.11.2018

Tahle kniha mě přivedla k zájmu o vlkodlačí příběhy. Díky :)

Indilwen
09.01.2018

Velmi čtivý příběh, který v sobě překvapivě nese prvky červené knihovny, hororu i hlubokých myšlenek o podstatě ženství.

Eviik
08.04.2016

Velmi pěkná kniha, která vás vtáhne do děje a nachvíli zapomenete na všední život.

malen
18.08.2015

Po nepříliš přehledném začátku mě kniha chytla a četla jsem ji jedním dechem. Zajímavá a napínavá .. Se zvědavostí a nadšením jsem pustila do druhého dílu a bohužel, zatím jsem moc zklamaná. První díl mě nadchl, ale ten druhý.. No, ještě jsem ho nedočetla, nadšení vyprchalo..

Sidheag2
17.07.2015

Pro mne něco nového. Napínavý děj s nádechem tajemna. Zhltla jsem oba díly a určitě si něco od autorky ještě přečtu.

Illaa
22.07.2014

Tento žánr knih nemám bohužel moc ráda, přečetla jsem si to jen proto, že jsem chtěla jednou zvolit trochu jiný žánr než obvykle čtu. Neříkám, že to bylo úplně špatné, věřím, že někdo právě tento žánr preferuje, ale mě by mnohem více bavilo, kdyby to byl normální historický příběh a ty báje o vlkodlacích, které jsou hlavním tématem knihy si mohla autorka odpustit. Druhý díl asi vyhledávat nebudu.