Bílý tesák

Nesmrtelný příběh Bílého tesáka, křížence psa a vlka, který neohroženě překonává nástrahy drsného života v arktické přírodě, ale je málem zahuben lidskou krutostí a zlobou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31105/bily-tesak-31105.jpg 4.51212
Originální název:

White Fang (1907)

Žánr:
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Přidat komentář
Dominika13
18. srpna

Nádherná klasika. Příběh o duši vlka a člověka.

TerkaLangoš199
30. července

Knihu jsem četla jako malá a pamatuji si, že se mi líbila. Teď - skoro po deseti letech - z ní mám ještě větší radost. Tesákova psí věrnost a vlčí nepřístupnost má velké místo v mém srdci.

Dolina
22. července

Jedna z nejhezčích knih co jsem četl. Opravdu hodně mě to dojalo.

vterinka
30. června

Nádherná, čtivá kniha, která zobrazuje důsledek týrání zvířat na jejich chování. Jakožto milovník zvířat jsem měla sto chutí s knihou praštit, když jsem se dostala k Hezounovi a začala jsem proklínat sama sebe, že jsem to vůbec začala číst. Naštěstí měl osud Bílého tesáka šťastný obrat a ještě šťastnější konec, takže knihu hodnotím velice pozitivně a myslím, že i já sama jsem se zamyslela nad způsobem chování ke zvířatům. :-)

Marekh
11. června

Kniha se mi líbila a určitě knihu doporučuji.

Thrawn
04. června

Opravdu skvělá kniha :-)

ViciCzech
04. května

Skvělá kniha.

Javajka
25. dubna

Naprosto úžasná kniha❤️

Szekynka
18. dubna

Povinná četba, která by ale vůbec neměla být povinná.
Kniha se čte sama. Perfektně popsaná divočina a příběh.

Marbo
01. dubna

Příběh jednoho psa. Avšak krom toho,London vykreslil tehdejší svět a někdy to není věru nejhezčí čtení.
Hezký návrat do dětství.

Šedávlčice
22. února

Bílý tesák je úžasný. Mám ho moc ráda. Doporočuji si
ho přečíst :-)

xxxZlatonka
12. února

Dodnes z toho mám depresi, a to jsem Bílého tesáka četla asi před 7 lety. Nechápu, jak to může mít někdo za oblíbenou knížku od dětství, vždyť je to strašně kruté...a nebo jsem byla až moc citlivá a teď bych už na to nahlížela jinak. Přestože ve mně moc pozitivních pocitů nezanechala, dávám průměrné hodnocení, přece jen to ve mne pocity vyvolalo, šlo to číst a dávalo to smysl, a o to přece jde.

RudýOnkel
08. února

Člověk by neměl lpět příliš na popisu přírody, ale nějak jej přeskočit a zabývat se především vztahem mezi lidmi, psy a vlky. Kniha zaujme jen někoho, který se dokáže vcítit do postav a chápání. Jednoduchá na porozumění, dobře se čte, výborný úvod a je vysvětlenmo vše, co bylo skryto

Příběh 8/10

Romance 2/10
Akce 7/10
Humor 1/10
Napětí 6/10

Venny345
29. ledna

Tak tohle mě hodně zklamalo.
Neustále popisy krajiny byly často až zbytečné. Pořád jsem přeskakovala stránky..
Bohužel jen 1* :(

Kateshiki
28. ledna

Fascinující příběh vlka na půl psa od začátku, kdy byl ještě v matčině lůnu, po zrození jeho potomků.

ninka6
27. ledna

Překrásná kniha.

NinušFantasy
08. ledna

Kniha se mi moc líbila. Nechápu jak mohli ti lidé Bílého tesáka tolik týrat. Jsem ráda že příběh dobře dopadl. Bílý tesák si to zasloužil. :)

doktorking
29.12.2017

Nádherná knížka pro všechny kteří miluji divokou přírodu.Myslím že knížka ani s věkem neztrácí na kráse a dala by se přiřadit k nesmrtelné klasice.

teeyinka
27.12.2017

Nádherná kniha o divočině, zákonech přírody, svobodě, ale i lidské krutosti a lásce.

ThrisaManx
29.11.2017

Už jsem dříve slyšela, že knihy z edice Omega jsou špatné. Teď jsem se o tom mohla přesvědčit. Překlad Bílého Tesáka se velmi nevyvedl a to množství chyb bilo do očí a naprosto kazilo zážitek z knihy. Slova navíc, chybějící slova, chybějící písmena....Kniha mě nebavila. Pokud po ní ještě někdy sáhnu, pak rozhodně v jiném vydání, protože jakkoli se obálka vyvedla, o obsahu se to nedá říci. Příběh je jinak pěkný, i když příliš drsný a pro mou citlivou duši to bylo občas až moc.

Gustik5
10.11.2017

Jedna z nejmilejších knih mého dětství. Moc hezky a neuvěřitelně uvěřitelně psaný příběh z pohledu věrného, majestátního zvířete. Klasika, jež však baví.

Dominik106
02.11.2017

Kniha se mi líbila a doporučuju

Ledvi
30.10.2017

Knihu jsem přečetla již podruhé, poprvé mi bylo nějakých devět let a pamatuji si jak jsem to prožívala.
Tento rok jsem se k ní vrátila a nebylo tomu jinak. Tím spíš si myslím, že jsem do příběhu pronikla zdaleka víc.
Osud se s Tesákem vůbec nemazlí, což můžeme odvodit také z Londonova života, krásné prolínání pocitů a touhu po životě, i přes všechny pády a nesnáze.
4 hvězdy, jelikož konec knihy mi přišel maliko jako klišé.

jani.ruzicko
07.10.2017

Tuhle knížku miluji už od dětství !!! *_* Pro mě je to velká srdcovka a příběh je pro mě věčný! =)

angloumene
06.10.2017

Bílý tesák byl jednou z knih, kterou jsem si vypůjčila během mé první nesmělé návštěvy v městské knihovně. Při četbě nejrůznějších psích dobrodružství jsem pochopila, že kvalitní kousky se dají najít i jinde, než v knihovně rodičů.
Nyní po druhém přečtení na mě tohle dílko působí místy až moc infantilním dojmem. Příběh je velice jednoduchý a chvílemi i předvídatelný. Na druhou stranu autor zjevně cílí na mladší publikum a myslím, že se mu to z hlediska obsahu, čtivosti i vyznění celé knihy velice daří.

intelektuálka
06.10.2017

Tak to já Bílého tesáka miluji už od dětství.

Paulus.1987
29.09.2017

Když jsem Bílého tesáka četl před mnoha lety poprvé, nijak zvlášť jsem z něj nadšený nebyl. V dospělosti jsem dal Jacku Londonovi druhou šanci v podobě románů Tulák po hvězdách a Martin Eden, které mě pro změnu zaujaly velmi. Rozhodl jsem se tedy k Bílému tesákovi vrátit s tím, že v něm třeba najdu něco, co jsem tehdy jako kluk najít nedokázal. A stalo se...
Stejně jako ve dvou zmíněných románech "pro dospělé", ani v tomto totiž autor nevykresluje lidskou společnost v dobrém světle - první člověk udělá z hlavního hrdiny tažného psa a rváče, aby jej nakonec zradil a prodal, druhý člověk z něj udělá krvelačnou bestii pro potěchu davu a třetí člověk mu sice daruje lásku a domov, udělá z něj věrného hlídače, ale také v něm de facto postupně dusí jeho přirozenost.
Tak nějak jsem doufal, že na konci uvidím Bílého tesáka opět svobodného zpátky v divočině, ale nestalo se. Na druhou stranu chápu, že použitý happy end je zvlášť pro mladé čtenáře asi veselejší a stravitelnější. I tak jsem ale velmi rád, že jsem dal románu ještě jednu šanci. A třeba ne poslední.

hana6090
15.08.2017

Původně jsem od knížky čekala dobrodružní příběh ze života vlka. Takže jsem byla trochu překvapená když jsem zjistila že je to spíš popis jeho celého života. Vůbec mě to ale nezklamalo, právě naopak. Příběh byl moc krásně napsaný, a četl se v podstatě sám. Byl to příjemný odpočinek od klasických dobrodružný knih. Tohle je jedna z mála knih, ke které bych se v budoucnu ráda vrátila.

RiodeJaneiro
07.08.2017

Bílý tesák je můj nejoblíbenější román, jaký jsem kdy četl. Nekokážu to popsat, ale ta kniha si mě nějak získala. I když na první pohled vypadá jako obyčejná kniha, stačí se pořádně začíst a je to úplně něco jiného.

Atanone
10.07.2017

Když jsem byla malá,měli jsme doma obrovského německého ovčáka Jerryho. Bydleli jsme na takovém kraji vesnice,že už to byla spíš samota u lesa.První,co mě táta učil bylo jak se chovat ke psům,nejen k tomu našemu,ale i k cizím. Snad proto mám ke psům dodnes vztah a možná i proto byla tato knížka jednou z mých nejoblíbenějších- a vlastně je dosud,jako prakticky všechny Londonovy knihy. Drsné scény jsem pravidelně obrečela,ale po nějaké době jsem po knize zase sáhla.
Cítím vždy jako velikou nespravedlnost a krutost,pokud člověk na sebe nějaké zvíře navykne a pak ho opustí a zradí,nebo mu ublíží. Zvířata neumí lhát-buď vás milují,respektují,nebo ne. A pokud vás milují,tak se vším všudy.