Bílý tesák

Nesmrtelný příběh Bílého tesáka, křížence psa a vlka, který neohroženě překonává nástrahy drsného života v arktické přírodě, ale je málem zahuben lidskou krutostí a zlobou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31105/bily-tesak-31105.jpg 4.51344
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

White Fang (1907)

Kniha Bílý tesák

Jaehyun

Tuhle knihu jsem četla k maturitě a upřímně prvních 100 stran pro mě bylo utrpení. Bylo to takové nijaké, nezáživné. Prostě nuda. Četla jsem a nakonec jsem zajistila, že jsem to ani nevnímala. Naopak druhá polovina knihy už začala být celkem zajímavá, něco se tam začalo dít a dočetla jsem ji během chvilky. Takže těžko říct, jsem asi ráda že jsem si ji přečetla ale po druhé bych se do toho už nepustila.

jprst

K většině autorových knih není potřeba obsáhlých komentářů. A kdo začal "Bílým tesákem", ten cestu k autorovým knihám už našel.

Maevie

Co se honí v mysli vlka, který v sobě má špetku psa? Jack London našel způsob, jak se vžít do divokého zvířete. Přivedl na svět vlka, připravil mu dobrodružný život i mnoho zkoušek a čtenářům dal možnost tento nádherný příběh plný zákonů přírody sledovat.

Anoell

Krutá knížka. Na začátku se jedná o krutost přírody, ale tak to prostě chodí a s tím se nedá nic dělat. Jenže pak přijde na řadu krutost lidská. Jsem ten typ člověka, co u filmu ani nemrkne, když je v něm ubližováno lidem, ale jakmile se sáhne na zvířata... a podobně je to i u knížek, takže tohle čtení nebylo zrovna příjemné... Ale kniha se mi líbila, London krásně popsal duši vlka a líbily se mi i popisy přírody. Příběh pro mládež klidně, pro děti nevím... ale určitě jím nepohrdne ani dospělý čtenář.

Hobo

Co k tomu napsat? Dobrodružná kniha par excellence.

sheldon8410

Moje druhá kniha od Jacka Londona a opět jsem nadšená! Tentokrát úplně jinak, než jak tomu bylo u Tuláka, ale obě knížky jsou top a měl by si je přečíst každý. Bílý Tesák odhaluje (podle mě dost věrohodně) duši vlka/psa a ukazuje způsob jeho "myšlení". Opravdu se mi to moc líbilo, v části, kde (pozor, spoiler!) se Tesák pere s buldokem, se mi tajil dech. Doporučuji všem!

DeepSea21

Klasika.Co dodat,rasismus,dvojsmysly.5 hvězd.

ArwenAragorn

Musím přidat ještě komentář k této knize, která doprovázela moje mládí a přečtu si ji i v současné době. Od autora miluji všechny knihy. Tato, plná dobrodružství a nezapomenutelného popisu pocitů nádherného zvířete při sbližování s člověkem mě taky dostala.