eva-lupen eva-lupen komentáře u knih

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Poslechnuto jako audiokniha. Skvěle načteno Bárou Hrzánovou. Tohle se mi líbilo ještě víc než Hrdý Budžes. Obdivuju Báru jak se dokázala vtělit nejdřív do školačky a pak do puberťačky. Nádhera.

29.03.2016 5 z 5

Nikdy by mne nenapadlo tohle číst, pokud bych nejela na cesty a nekoupila si to jako audioknihu (celou trilogii, byla v akci, celé to má 35 h a moc pěkně to načetla Tereza Bebarová). Myslela jsem, že to bude nějaká naivita, ale moc příjemně mne to překvapilo. Asi se kouknu i na film, pro porovnání, i když je mi jasné, že to nebude úplně ono.

07.02.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Kniha mne docela zklamala. Podle recenze jsem čekala něco víc napínavého a vtipného, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to dočetla. Vůbec si nedovedu představit, jak podle tohodle natočí film.

30.05.2015 2 z 5

Baby Driver Baby Driver Jan Kerouac

Musím říct, že tahle knížka je pro mne ještě čtivější a zajímavější než knížky jejího otce. Příjemně mne překvapila.

10.04.2015 5 z 5

Poutníci Poutníci Kathleen Winsor

Tuhle knížku jsem si koupila někdy v osmnácti a nedočetla ji. Pak jsem to zkusila znova po třicítce a zdála se mi skvělá. V těch osmnácti jsem hodně četla westerny a tohle teda western není, ač se to může na první pohled zdát. Jak se děj přesunul do New Yorku přestalo mne to bavit. Teď mi to přijde jako skvělá knížka, protože znalosti autorky jsou neuvěřitelné. Časem jsem četla i Věčnou Ambru, ale to je proti tomuhle červená knihovna. Dlouho mi ani nedošlo, že je to od jedné autorky :-).

01.04.2015 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Přečteno, a na další díly se chystám. Není to sice žádný zázrak, ale špatné také ne. Milostné zápletky mne v téhle sérii zrovna nezaujaly, ale zajímavý je německý úhel pohledu a život v Německu v tomhle časovém období.

26.03.2024 4 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

Úplně super kniha. Ze začátku mne tedy docela vyděsily podrobnosti o starém Egyptě, protože mne to nějak děsilo vždycky, ale ve výsledku mne to vlastně děsit přestalo a naopak to bylo moc zajímavé. Kvantovou fyziku znám, i když ji nechápu, tak je to pro mne něco jako nekonečný vesmír. Prostě to asi je, i když to nedává logicky smysl. Skvěle tam je vysvětlené i moderní umění, které jsem také doteď nechápala. Celá kniha je vlastně o hledání té správné životní cesty, u níž opravdu člověk nikdy neví, jestli je to opravdu ta jeho správná. Konec mne překvapil i potěšil zároveň. Určitě je nad čím přemýšlet a sama nevím jakou cestu bych Olive přála. Ať se člověk rozhodne jakkoliv, vždycky je něco špatně. Přeskakování mezi časy a místy mne z míry nevyvádělo, jsem na to zvyklá z jiných knih a problém s tím nemám, je ke konci jsem se musela vrátit na začátek, jestli to opravdu sedí. A ono jo. Náročnější čtení na pochopení, hodně na zamyšlení, ale zároveň romantika.

01.03.2024 5 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Poslechnuto jako skvěle načtená audiokniha. A bylo to lepší než jsem čekala! Opravdu krásný příběh nejen Laty, ale i Velké Pardubické, jezdců a koní. Vůbec není na škodu, že knihu napsal Angličan. Napsal ji opravdu skvěle. Jen tedy není pravda, že se tu na Latu zapomnělo. V knize Vladimíra Davida Od startu do cíle z roku 1974 i v její aktualizované verzi z roku 1987 Taxis a ti druzí, se o ní píše. Já o ní vím od dětství, takže minimálně milovníci koní na ni nezapomněli a určitě nezapomenou. A vůbec se jí nedivím, že byla ráda, že se žádné další vítězky nedožila. Každý je přece rád výjimečný. :-)

28.01.2024 5 z 5

Slečna Stinnesová na cestě kolem světa Slečna Stinnesová na cestě kolem světa Lina Jansen

Tak jasně, je to román, i když inspirovaný skutečnou cestou. Ale čekala jsem víc cestopisu, který to tak něco přes polovinu dá se říct i byl, ale od Bolívie to byla spíš červená knihovna a o samotné cestě se toho člověk moc nedozvěděl. Mrzí mne, že se o Clärenore skoro nepíše. Hledala jsem si ji na netu, ale na české wiki vůbec není, takže jen na zahraničních. Ale fotek se najde dost a ona opravdu vypadala jako kluk. Má můj obdiv za to, že si ve 26 letech, a v té době, dokázala takovou cestu prosadit, naplánovat, a také ji zvládnout.

21.12.2023 3 z 5

Velké naděje Velké naděje Christiane Gohl

Druhý díl mne nějak nenadchl. Doba před válkou nuda, spíš takový rychlopopis co se dělo, za války se to trochu vylepšilo, ale stejně žádný zázrak. Čekala jsem od toho víc.

16.12.2023 3 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Poslechnuto jako audiokniha a jsem za to ráda. Bára Hrzánová byla naprosto věrohodná a Aneta Langerová na konci úplně skvělá. Myslím, že kniha by mne moc nebavila číst. Souhlasím s Meg1, některé myšlenky je těžké pochopit, ale ve výsledku je to nádherná kniha, která je sice o Bohu, ale vůbec ne o náboženství.

05.11.2023 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tenhle díl byl pro mne moc předvídatelný, už nějak i odhadnu, co udělají nebo řeknou, a řeknu to dřív než oni (poslouchám to jako audioknihy), ale naštěstí mají stejné nápady jako já (nebo já jako oni), takže mi to nijak nevadí. :-D

02.07.2023 4 z 5

Den jako tenhle Den jako tenhle Kelley McNeil

Knížka podle mého gusta. Jen ten příběh pro mne není ničím šokujícím nebo tak něco, protože mám smysl pro "nesmysl" a propletené světy pro mne nejsou nic neuvěřitelného. Vlastně jsem se celou dobu bála v nějaký rozplyzlý konec, a že to bude všechno jinak, ale dopadlo to mnohem lépe, než v co jsem doufala. Vlastně skvěle!

22.03.2023 5 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Jako všechny díly poslechnuto jako audiokniha, a i tento díl byl skvělý.

20.02.2023 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Opět poslechnuto jako audiokniha a opět skvělé. Milá pohádka, ale občas je to potřeba.

08.01.2023 5 z 5

Šestnáct stromů na Sommě Šestnáct stromů na Sommě Lars Mytting

Moc pěkně napsané a čtivé, ale thrillerem bych to rozhodně nenazvala. I když hodnotím 5*, tak jedné věci v knize nevěřím. Pochybuji, že by tak mladý kluk, takhle uvažoval.

03.11.2022 5 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Čtivé a napínavé dobrodružství, ale pro mne dost neuvěřitelné, že by to takhle všichni zvládli. S jednou botou ;-). Ale třeba jo. Ti kluci určitě, vím čeho jsme byli v tom věku schopni.

30.09.2022 4 z 5

Belgravia Belgravia Julian Fellowes

Tak jako příběh fajn, ale psané stylem levné červené knihovny. Kam se to hrabe na některé knihy od Jane Austenové. Jestli je stejně psané i Panství Downton, tak zlatý seriál.

16.06.2022 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Paráda! Po dlouhé době zase jednou skvělá fantasy. Příběh mne rychle pohltil, až na kapitoly z pohledu Urda, ale bez toho by to člověk nepochopil. Z počátku jednoduchý příběh se stále více zamotává a jde do hloubky. Vlastně bych napsala totéž co ElikaS. Hned jdu na druhý díl.

16.05.2022 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Tak tohle už byl opravdu historický román a ne jen historická červená knihovna. O level výš než předchozí díly ságy o porodní bábě. Opravdu zajímavé čtení, protože se tu prolíná německá historie i s tou naší a je to zase trochu jiný pohled.

01.05.2022 5 z 5