eva.haf eva.haf komentáře u knih

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

Viděla jsem několik dílů seriálu s bratrem Cadfaelem. Tento druh detektivek mám ráda a tak jsem si řekla, že zkusím knihu. A nebyla jsem zklamaná. Několik předchozích komentářů už vyjádřilo to, co si myslím i já. Čtivé, zábavné, skvělé popisy lidí i přírody. Řekla bych detektivka s něčím navíc.

31.05.2019 4 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tentokrát řešil Gamache vraždu jen jakoby mimochodem, hlavním tématem se stalo konečné řešení střetu s úhlavním nepřítelem inspektorem Francoeurem. A tentokrát je to hodně akční. Celé je to trochu nepravděpodobné, jak spiknutí tak to jak se s tím Gamache vypořádá, ale je to ohromně zábavné a napínavé. Po přečtení devíti knih celé série jsem si všechny postavy tak zamilovala, že kdyby to nedopadlo dobře, měla bych to autorce hodně za zlé. Vyřešila to skvěle.

26.01.2020 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Nové zajímavé prostředí oproti předchozím dílům, to bylo fajn. Zase jsem se dozvěděla něco, o čem jsem neměla tušení. Něco, co mě přinutilo hledat další informace. Samotné vyšetřování bylo docela poklidné, to boj s nadřízeným a s vlastními démony hlavních hrdinů byl to. co mě nutilo zhltnout knihu za dva dny.

22.10.2019 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

04.06.2019 4 z 5

Tahle kniha není vhodné čtení do MHD (kde já ponejvíce čtu), pokud nechcete vypadat jako blázen. Každou chvíli se při čtení smějete a hned na to vám vyhrknou slzy. Prostě je to k smíchu i k pláči zároveň. A takové knihy jsou nejlepší.

23.07.2018 5 z 5

Četla jsem mnohem lepší knihy k tomuto tématu. Autorka omílá stále dokola jednu radu. Vezměte každou věc, co máte doma, do ruky a když ve vás nebudí radost, tak se jí zbavte. Působí to na mě jakoby to psala studentka, která má na starosti jen jeden pokoj a jen pár vlastních věcí. Obzvláště když radí udělat celý úklid rychle a najednou. Fakt nejsem superman.

23.05.2016 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ta podoba je prostě neuvěřitelná.

23.06.2016 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Je to síla, rodinné psycho a hned třikrát. Ani se mi nechce takové nenávisti mezi dětmi (sourozenci) věřit. Ale popsané je to velmi dobře. Nemám moc ráda povídky, taky mě ty konce většinou zklamaly, ale chápu proč to je tak napsané. Člověk se pak cítí podobně jako hlavní postavy - blbě.

19.10.2018 4 z 5

Vstup do ráje zakázán Vstup do ráje zakázán Jarmila Loukotková

To není psychologický román, to je thriller. Sice tam nikdo nikoho nehoní se zbraní v ruce, nejde přímo o život, ale o zdravý rozum ano. Napětí se dá krájet. Mladá šestnáctiletá dívka proti sobeckým a zakomplexovaným dospělým, umocněno atmosférou socialismu. Sama bez jakéhokoli spojence. Nakonec v té zkoušce obstojí, to je malá kapka naděje nakonec.
Musím dát pět za skvělý jazyk. Loukotková je PANÍ spisovatelka.

08.10.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jediné čeho lituji je, že jsem na tuto sérii narazila v době kdy jsou napsány jen dva díly. Jinak Havranice a dalších asi 5 čtenářů za ní níže v komentářích celkem obsáhle a výstižně shrnuli vše, co se dá ke knize říct.

06.10.2018 5 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Když jednou začnete, nedá se přestat. V každém díle se dozvíte něco nového, z historie, z psychologie a dalších oborů, je to jako učení hrou. Nevím co budu dělat až přečtu všechny díly...

15.07.2019 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Už třetí díl a stále mě to baví. Baví mě i verše a citáty, které autorka do příběhů vkládá a také to, že se vždy ještě navíc dozvím něco nového. V tomto díle z oboru psychologie (blízký nepřítel).

29.06.2019 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Ne, že by to nebylo originální, napínavé a čtivé. Co mi hodně vadilo, bylo nepochopitelné chování rodičů. Proč by měli být tak krutí a lhostejní ke svým dětem? Co se stalo? Prostě si to odhlasovali? Nějaká válka o vnitrozemí, v knize asi dvakrát zmíněná, takové chování vysvětlit nemůže.

11.07.2018 3 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Když jsem tuto knihu dočetla, bylo mi jako kdyby odešla nejlepší přítelkyně.

28.07.2017 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Zábavné čtení kde nechybí humor, napětí ani romantika.

19.08.2020 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Toto je čtení pro potěšení ze čtení, dalo by se říci. Nejlépe mít při ruce tužku a papír, každou chvíli narazíte na větu hodnou zaznamenání.

30.12.2019 4 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Řekla bych taková sci-fi detektivka. Člověk to nesmí brát doslova. A je to zajímavé téma, připomnělo mi to film Věčný svit neposkvrněné mysli. Detektiv Frost mi byl velmi sympatický. Poohlédnu se po nějakém pokračování.

20.11.2018 4 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Nejlépe číst tuto knihu před Vánocemi, spolehlivě vás dostane do vánoční nálady. Prostě Nepil.

29.11.2017 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nakonec jsem knihu dočetla, ale měla namále. Nemám ráda nesympatické hlavní hrdiny. Elsa - tvrdí se o ní, že je jiná, ale spíš je jen drzá, hubatá a nevychovaná. Babička - potkat bych ji nechtěla. Zajímavé na knize je to míchání fantazie a skutečnosti, takže vyloupnout to, o co tam vlastně jde, je jako luštit křížovku.

24.09.2017 3 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Ke knize jsem se dostala náhodou a byla to šťastná náhoda. Příběh mě zaujal hned od prvních stránek a nepustil až do konce. To, že jsem začala dvacátým dílem vůbec nevadilo. Plně souhlasím s hodnocením hareny.

13.08.2020 5 z 5