eva.haf

Vánoční hostina lady OsbaldestoneovéVánoční hostina lady OsbaldestoneovéS. Laurens (pseudonym)

Nenáročné čtení s vánoční atmosférou. Čekala jsem více anglického humoru...

Černá skříňkaČerná skříňkaMichael Connelly

Harry jako buldok jde opět po stopě bez ohledu na klacky, které mu házejí pod nohy.

04.11.2020

PádPádMichael Connelly

Mohu se jen přidat k všeobecné chvále, která tu v komentářích zaznívá. Skvělé počtení.

02.09.2020

Zpěvohra raného dětstvíZpěvohra raného dětstvíEmma Jarošová

Jedná se o deníkové záznamy autorky z 50.let prožitých v Jindřichově Hradci. Její styl psaní je neobvykle vzletný až někdy patetický, když popisuje svoje děti nebo přírodu a město. Kniha může být zajímavá pro toho, kdo Jindřichův Hradec zná nebo v něm žije.

02.09.2020

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáMarie Rejfová

Zábavné čtení kde nechybí humor, napětí ani romantika.

19.08.2020

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životChristopher Voss

Rozhodně doporučuji, poučné čtení, rady použitelné v běžném životě, podané tak že se člověk nenudí.

13.08.2020

Dva druhy pravdyDva druhy pravdyMichael Connelly

Ke knize jsem se dostala náhodou a byla to šťastná náhoda. Příběh mě zaujal hned od prvních stránek a nepustil až do konce. To, že jsem začala dvacátým dílem vůbec nevadilo. Plně souhlasím s hodnocením hareny.

13.08.2020

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsmeKód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsmeRobert Plomin

Na knihu jsem se hodně těšila, ale zklamala mě. Neřekla bych, že je to kniha pro laiky. Spousta odborného vysvětlování a moc málo konkrétních informací, které by člověk mohl ve svém životě použít. Chápu autora, že chtěl třicetiletý výzkum náležitě popsat. Mě by asi stačilo přečíst si doslov, kde je vše shrnuto.

09.07.2020

Záhada tří čtvrtinZáhada tří čtvrtinSophie Hannah

Pohodové čtení, když to člověk bere s nadhledem a neočekává nesplnitelné. Moc mě bavil inspektor Catchpool. Pokud jde o zápletku, připadala mi trochu přitažená za vlasy.

08.07.2020

Čtenáři z Broken Wheel doporučujíČtenáři z Broken Wheel doporučujíKatarina Bivald

Po přečtení několika stránek je jasné kam to celé směřuje, ale to vůbec není na škodu. Je to zábavné a příjemné čtení. Opravdový goodfeel román.

18.04.2020

Kudy vchází světloKudy vchází světloLouise Penny

Tentokrát řešil Gamache vraždu jen jakoby mimochodem, hlavním tématem se stalo konečné řešení střetu s úhlavním nepřítelem inspektorem Francoeurem. A tentokrát je to hodně akční. Celé je to trochu nepravděpodobné, jak spiknutí tak to jak se s tím Gamache vypořádá, ale je to ohromně zábavné a napínavé. Po přečtení devíti knih celé série jsem si všechny postavy tak zamilovala, že kdyby to nedopadlo dobře, měla bych to autorce hodně za zlé. Vyřešila to skvěle.

26.01.2020

Pohádky z celého světaPohádky z celého světaKarolína Schwarzová

Krásně ilustrovaná knížka obsahuje 16 pohádek. Jsou mezi nimi pohádky známé například Červená Karkulka, Šípková Růženka, Sněhurka, Křesadlo či Paleček, ale také u nás méně známé jako Dětský ráj, Věrný přítel nebo Šedá myš. Kniha je z řady první knihovnička, určeno menším čtenářům, tištěno velkým písmem s obrázkem na každé stránce. Skvěle se hodí k předčítání dětem před spaním.

15.01.2020

Ako kolibríkAko kolibríkBarbora Škovierová

Dvě třetiny knihy mi hodně vadilo takové to klišé vzájemného nepochopení rodičů a dětí. Pak do příběhu na chvilku vstoupilo nadpřirozeno a konec byl reálný a zajímavý.

06.01.2020

Levandulový pokojLevandulový pokojNina George

Toto je čtení pro potěšení ze čtení, dalo by se říci. Nejlépe mít při ruce tužku a papír, každou chvíli narazíte na větu hodnou zaznamenání.

30.12.2019

Krásné tajemstvíKrásné tajemstvíLouise Penny

Nové zajímavé prostředí oproti předchozím dílům, to bylo fajn. Zase jsem se dozvěděla něco, o čem jsem neměla tušení. Něco, co mě přinutilo hledat další informace. Samotné vyšetřování bylo docela poklidné, to boj s nadřízeným a s vlastními démony hlavních hrdinů byl to. co mě nutilo zhltnout knihu za dva dny.

22.10.2019

Svatopetrský jarmarkSvatopetrský jarmarkE. Peters (pseudonym)

Dobrý příběh, skvělí Cadfael a Hugh, trochu historie (co mě přiměla zjistit si něco o králi Štěpánovi a jeho rivalce Matyldě) a jako vždy je tam i mladá láska jako bonus.

23.07.2019

Pohřběte své mrtvéPohřběte své mrtvéLouise Penny

Když jednou začnete, nedá se přestat. V každém díle se dozvíte něco nového, z historie, z psychologie a dalších oborů, je to jako učení hrou. Nevím co budu dělat až přečtu všechny díly...

15.07.2019

Zázračné České středohoříZázračné České středohoříJiří Svoboda

Úžasná kniha o úžasné krajině. Velká spousta zajímavých informací a fotografií.

14.07.2019

Mnišská kápěMnišská kápěE. Peters (pseudonym)

Moje třetí knížka od této autorky. Rozhodně si dám i další.

07.07.2019

Jeden mrtvý navícJeden mrtvý navícE. Peters (pseudonym)

Čtu postupně, takže po Zázraku sv.Winifred, přišel na řadu Jeden mrtvý navíc. Příběhy se čtou velmi dobře, je to i napínavé a k tomu navíc milostná zápletka. Těším se na další díly.

03.07.2019

Metoda Bullet JournalMetoda Bullet JournalRyder Carroll

Super, že tato kniha konečně vyšla i v českém překladu. Kdo zná BUJO jen jako pěkně malované zápisníky vězte, že v knize toho najdete mnohem více. To, čím jsem se léta prokousávala při hledání různých postupů jak si organizovat čas a jak na sobě pracovat, je tu shrnuto na jednom místě. Stačí si vybrat co komu vyhovuje.

30.06.2019

FaktomluvaFaktomluvaHans Rosling

Poslední tři komentáře pod tím mým jsou myslím naprosto vyčerpávající a není k tomu co dodat.

30.06.2019

Hladový duchHladový duchLouise Penny

Sousta tajemství, která zůstala nevysvětlena! Ještě, že jsem se tu dočetla v komentářích, že to další díl napraví. Jinak bych byla zklamaná. Všimli jste si, jak postupně v jednotlivých dílech procházíme různými ročními obdobími a s nimi spojenými svátky?

Oživlý kámenOživlý kámenLouise Penny

Už jste se někdy smáli u detektivky? Moc jsem se pobavila.

Nejkrutější měsícNejkrutější měsícLouise Penny

Už třetí díl a stále mě to baví. Baví mě i verše a citáty, které autorka do příběhů vkládá a také to, že se vždy ještě navíc dozvím něco nového. V tomto díle z oboru psychologie (blízký nepřítel).

Vražedný chladVražedný chladLouise Penny

Druhý díl série mě nezklamal i když zápletka byla celkem brzy jasná. Nijak to ale nekazilo požitek ze čtení. Navíc se začíná rozvíjet příběh samotného inspektora Gamache, kterému se nedá než fandit. Doufám, že své nepřátele přechytračí, musím se co nejdříve pustit do dalšího dílu.

12.06.2019

Hra na láskuHra na láskuDanielle Dušková

Poprvé jsem četla knihu kolem roku 1975, muselo to být první neupravené vydání. Tehdy se mi dost líbilo. Poznamenala jsem si citát: Osud se nedá najmout, náhoda ano. Upravené vydání, bych řekla, hodně moralizuje a také nechává dost věcí nevyjasněných.

04.06.2019

ZátišíZátišíLouise Penny

Tento styl detektivek je můj šálek kávy. Jsem ráda, že jsem autorku objevila a že je tak plodná. Těším se na další příběh.

04.06.2019

Zázrak svaté WinifredyZázrak svaté WinifredyE. Peters (pseudonym)

Viděla jsem několik dílů seriálu s bratrem Cadfaelem. Tento druh detektivek mám ráda a tak jsem si řekla, že zkusím knihu. A nebyla jsem zklamaná. Několik předchozích komentářů už vyjádřilo to, co si myslím i já. Čtivé, zábavné, skvělé popisy lidí i přírody. Řekla bych detektivka s něčím navíc.

31.05.2019

OdměnaOdměnaJarmila Loukotková

Zpočátku jsem si říkala, co si to spisovatelka vybrala za hrdinu, takový nesympatický povrchní člověk. S dalšími stránkami jsem ale čtení o něm přišla na chuť, čím dále tím napínavější byl děj. Škoda něco prozrazovat.

01.05.2019