Esie

Legenda o OstojoviLegenda o OstojoviZ. Smetánka

Úžasná sonda do mysli i života raně středověkého člověka. Kniha je velice dobře napsaná a čtení přímo odsýpá. Pokud Vás zajímají všední věci života středověku, tak takhle kniha Vám toho hodně řekne…

22.12.2014

Vraní dívkaVraní dívkaE. A. Sund

Prvních 50 stran jsem četla asi týden. Pořád jsem se do toho nemohla nějak dostat. Pak jsem si řekla dost, sakra zajímalo mě kdo je vraní dívka, no a zbytek jsem přečetla během jednoho dne. To samo o sobě něco vypovídá. Kniha je nudná a děj se pomalu nikam neubírá. Všechno to nějak tak pomalinku pluje na svojem bestsellerovém mráčku. Právě to slovo bestseller mě přesvědčilo si knihu přečíst, ale kdybych jí nepřečetla, tak si vážně myslím, že o nic nepříjdu. Kdo je Vraní dívka jsem věděla kolem půlky knihy. V podstatě Vás v knize nic nepřekvapí, akorát párkrát se možná pozastavíte nad zvráceností jednotlivých činů. Kniha mě pomalu začala bavit snad až kolem stránky, kdy vraní dívce začne přeskakovat. Teprve tehdy z příběhu můžete vycítit nějaké napětí a tíseň. Co se týče druhého díla, ještě pouvažuju jestli budu číst, ale zajímalo by mě, kam se až Vraní dívka dostane.

05.10.2014

TrainspottingTrainspottingI. Welsh

Tato kniha z drogového prostředí mě teda nedostala. Neustálé měnění postav v kapitolách a skotský dialekt mě osobně neoslovilo. Jediné co jsem si při dočtení knihy řekla bylo : Proboha co to bylo za k*****

Stopařův průvodce GalaxiíStopařův průvodce GalaxiíD. Adams

První díl je naprosto úžasný až je mi líto, že ostatní díly ztrácí na kvalitě(A to jsem teprve u třetího dílu)Akorát občas mě štve Arthur Dent, zato Zafod, to je kapitola sama o sobě :)

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.

20.03.2015

Franny a ZooeyFranny a ZooeyJ. D. Salinger

Tak tohle bylo zklamání, ale opravdu. Neustále modlení a tlachání o ničem a tlachání o náboženství nejsou nic pro mě kamarádko

Dobrý ročníkDobrý ročníkP. Mayle

Je to takové pohodové čtení na víkend. Není to nic přeborného, ale neurazí. Vlastně kniha celkem slušně splnila co jsem od ní očekávala.

10.09.2014

Chování nočních motýlůChování nočních motýlůP. Adams

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli přebalu a vůbec jsem netušila jestli se to bude dát číst. Naštětstí se kniha hrozně dobře čte a konec pro mě byl absolutním překvapením.

10.09.2014

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJ. Boyne

Krásně podané hnusné téma s nečekaným a pro mě dost drastickým koncem. Celou knihu jsem si říkala, proboha to mu to nikdo nevysvětlí, to mu nic ani trochu nedojde a za všechno může Fíra.

GejšaGejšaA. Golden

Knihu jsem si půjčovala stím, že když o ní každý mluví, tak ať vím o čem je řeč.A hned od začátku jsem nelitovala.Příběh byl velice poutavý a já se od knihy nemohla odtrhnout.Malou Čijo jsem si zamilovala,ale japonská kultura je mi teda záhadou.

Malé ženyMalé ženyL. M. Alcott

Kniha se mi moc líbila.Dobře se četla,ale něco mě přece jen dost zklamalo a to konec knihy.Nechápu proč se tak pěkná postava, jako nespoutaná Jo musela takhle moc změnit.Poslední dvě kapitoly mě hodně zklamaly.Snad to bylo kvůli té době, že Jo takhle skončila.

Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáE. Cline

Co to, jako mělo znamenat? Kde ses schovávala celý můj život? Hon na Hallidayovo vejce jsem prožívala, jako bych ho sama hledala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediná věc co mě tak trochu štvala byla, že si autor mohl někde odpustit tolik odkazů kulturu 80.let, ale dokážu mu to odpustit a dávám plný počet bodů.

12.03.2015

Hladový oheňHladový oheňE. A. Sund

Nějak nevidím posun vpřed. Kniha je stejně zmatená, jako první díl a stejně nudná a nesympatičnost postav tomu nepomáhá. Přečtu ještě i třetí díl a teprve potom si udělám pořádný obrázek.

12.03.2015

Hra o trůny 1Hra o trůny 1G. R. R. Martin

Pět hvězd, to prostě jinak nejde. Už dlouho jsem nenarazila na knihu, ze které bych byla tak nadšena. Prostředí jakoby temného středověku, úžasné. Taky každá kapitola vyprávěna vždy jinou postavou mě přímo nadchnuly. Hned začínám s dalším dílem.

Pan BurákPan BurákA. Ross

Nehodnotím, protože jsem to nedočetla. Neměla jsem sílu něco tak hrozného dočíst. Po asi 70 stranách jsem to vzdala. Tohle už se mi dlouho nestalo, abych narazila na takhle špatnou knihu. Ti kteří to dočetli si zaslouží uznání.

SašenkaSašenkaS. Sebag-Montefiore

OBSAHUJE SPOILER!
Nádherná kniha. Vůbec jsem nečekala, že mě až tak moc vtáhne do děje.
První čast byla ze všech nejlepší. Uplně jsem ty události měla před sebou a cítila ten vzrušující vzduch přicházející revoluce. Co dodat hodně poutave a živé.
Hned jak jsem začala číst druhou část byla jsem krapet zklamaná a překvapená, že má Sašenka rodinu. Myslela jsem, že bude nějak více napojena a Stalina a jeho službu, že to bude pořád taková neunavná bolševička, ale ejhle ona to byla jen žena. I tak vše nabralo rychlý spád a díky shodě náhod byla celá rodina zatracena. Kolotoč mučení a taktik byl neuvěřitelný a přišlo mi to až absurdní.
Třetí část me hodně zklamala. Hned jak jsem to začala číst bylo mi jasné, že otec od Katynky je Carlo a Roza Sněžěnka. I tak, ale bylo vzrušující přihlížet odkrývání pravdy. Stále žijící Lala mě pobavila. Až jsem si řekla, to snad né, ale co už, když to autor chcel mít až tak sentimentální. Sašenčina mučivá smrt mě teda hodně překvapila. To jsem vůbec nečekala. V tu chvili jsem jí i přala místo toho ty 3 gramy olova.Co se mi, ale nelibilo a dost mě to rušilo byla jedna stále opakující se chyba právě ve třetí části. A to zaměněné jmeno Katynky za Sašenčino.

10.09.2014

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Kniha mě hodně překvapila, kdybych jí nedostala na Vánoce vůbec bych se k ni nedostala. Skvěle psaná. Styl autorky mi sedl, ale co mě nejvíce překvapilo, nebyla přeslazená, což se u knih toho charakteru hrozně moc cení.

Barva kouzelBarva kouzelT. Pratchett

Od Terryho Pratchetta jsem četla jen Maškarádu a tohle(Barvu Kouzel). Maškaráda mě navnadila na čtení dalších dílu Zeměplochy, ale u Barvy kouzel to nějak drhne. Kniha mi přišla nezajímavá místami až nudná a o dost méně zábavná, ale stejně přečtu ze Zeměplochy ještě aspoň jednu.

10.09.2014

Svět gotické katedrálySvět gotické katedrályE. Ullmann

Kniha se ze začatku dobře četla, ale později aspoň pro me, už je zklamání. Také obrazová přiloha mi nepřišla nikterak kvalitni. Jednoduše kniha mi až tak moc nedala.

Zlodějka knihZlodějka knihM. Zusak

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Poutník – Mágův deníkPoutník – Mágův deníkP. Coelho

Ze začátku velmi čtivé a řekla bych, že i dost jsem se zamýšlala nad tou knihou, ale později pro mě jen utrpení knihu dočíst. Nudné, nečtivé a hlavně mi přišlo něco až absurdní. No nevím jestli budu od autora ještě něco číst nebo mě takhle kniha absolutně odrabila

10.09.2014

O myších a lidechO myších a lidechJ. Steinbeck

Styl psaní mi sedl a kniha se mi strašně dobře četla. Už na začátku mi bylo jasné, že ten jejich sen o domku a králících se nesplní a slaboduchého Lennieho mi bylo hrozně líto. Konec mě dost zaskočil to jsem vůbec nečekala, ale aspoň Lennie zemřel se svou krásnou a jednoduchou představou

Deník Bridget JonesovéDeník Bridget JonesovéH. Fielding

Musím říct, že jsem od toho čekala daleko víc a trochu mě kniha zklamala a pořád jsem jí srovnávala s filmem. Možná v tom byl ten problém, ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení.

10.09.2014

Pí a jeho životPí a jeho životY. Martel

Neskutečně působivý a kouzelný příběh. Kniha je velice čtivá a doslava vás vtáhne do děje. Ani jednou jsem u knihy neměla pocit, že bych se nudila.

10.09.2014

Dívka s pomerančiDívka s pomerančiJ. Gaarder

Krásná kniha, ale občas to místama vázlo. Já si nemužu pomoc, ale plné hodnocení tomu dát prostě nemužu.

ŽelaryŽelaryK. Legátová (pseudonym)

Co k tomu napsat...Občas jsem se ztrácela a musela číst znova, ale jedna postava mě absolutně uchvátila a to malá Bojarová. Na ní budu ještě dlouho vzpomínat.

Jeden denJeden denD. Nicholls

Na knihu mě navnadil film. Strašně jsem se těšila a o co bylo větší zklamání, když jsem začala číst. První polovina knihy byla pro mě nudná a pomalá. Skoro už jsem si říkala, že knihu odložím a prostě se k ní vrátím. Naštěstí jsem to neudělala a druhá půlka knihy mě pohltila a já jí slupla na jeden zátah. V první půlce mi lezl Dexter neskutečně na nervy, ten jeho věčný frajírkovský postoj a Emmy mi bylo líto, proto jsem byla nakonec ráda, jak se karty obrátily. Ikdyž jsem věděla, jak tento příběh skončí přesto jsem po poslední větě osmnácté kapitoly nachvíli knihu zavřela a prostě jsem se jen dívala do zdi. Nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtění, až na ty chyby, ale za ty autor nemůže.

Nekonečný příběhNekonečný příběhM. Ende

Nachvíli jsem se vrátila do dětsví. Ještě, že si moc nepamatuju film, protože to co si z něho pamatuju bylo příšerné a knihu bych asi nečetla. Kouzelný příběh. Nakonci mi bylo tak líto Atreje, že toho malého rozmazleného haranta (promintě, ale na mě tak Bastian působil celou knihu) nemohl přivést na správnou cestu. Kniha mě nadchla a myslím si, že se k ní určitě ještě v budoucnu vrátím. :)

Kráľ UbuKráľ UbuA. Jarry

Kniha mě nudila a nepřišla mi ani ničím zajímavá.Jestli knize na zajímavosti měli dodat sprosté výlevy některých postav, tak se to nepodařilo, aspoň u mě ne.Hodnotila bych i hůře,ale zase musím uznat četla jsem i horší.

LolitaLolitaV. Nabokov

Knihu jsem ze zečátku brala jen jako jednu z těch, které mám na povinné četbě k maturitě, ale pohltila mě a já byla dychtivá co se vlastně s Lo a Hubertem stane.Lo byla rozmazlený fracek a Hubert prostě zvrhlík,i přesto jsem knihu četla jedním dechem.Až na pár Hubertových výlevů byla kniha čtiva a zařadila se mezi mé nejoblíbenější knihy.

1 2