Esie Esie komentáře u knih

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nachvíli jsem se vrátila do dětsví. Ještě, že si moc nepamatuju film, protože to co si z něho pamatuju bylo příšerné a knihu bych asi nečetla. Kouzelný příběh. Nakonci mi bylo tak líto Atreje, že toho malého rozmazleného haranta (promintě, ale na mě tak Bastian působil celou knihu) nemohl přivést na správnou cestu. Kniha mě nadchla a myslím si, že se k ní určitě ještě v budoucnu vrátím. :)

10.09.2014 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Co k tomu napsat...Občas jsem se ztrácela a musela číst znova, ale jedna postava mě absolutně uchvátila a to malá Bojarová. Na ní budu ještě dlouho vzpomínat.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Krásně podané hnusné téma s nečekaným a pro mě dost drastickým koncem. Celou knihu jsem si říkala, proboha to mu to nikdo nevysvětlí, to mu nic ani trochu nedojde a za všechno může Fíra.

Chování nočních motýlů Chování nočních motýlů Poppy Adams

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli přebalu a vůbec jsem netušila jestli se to bude dát číst. Naštětstí se kniha hrozně dobře čte a konec pro mě byl absolutním překvapením.

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Krásná kniha, ale občas to místama vázlo. Já si nemužu pomoc, ale plné hodnocení tomu dát prostě nemužu.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Je to takové pohodové čtení na víkend. Není to nic přeborného, ale neurazí. Vlastně kniha celkem slušně splnila co jsem od ní očekávala.

Jeden den Jeden den David Nicholls

Na knihu mě navnadil film. Strašně jsem se těšila a o co bylo větší zklamání, když jsem začala číst. První polovina knihy byla pro mě nudná a pomalá. Skoro už jsem si říkala, že knihu odložím a prostě se k ní vrátím. Naštěstí jsem to neudělala a druhá půlka knihy mě pohltila a já jí slupla na jeden zátah. V první půlce mi lezl Dexter neskutečně na nervy, ten jeho věčný frajírkovský postoj a Emmy mi bylo líto, proto jsem byla nakonec ráda, jak se karty obrátily. Ikdyž jsem věděla, jak tento příběh skončí přesto jsem po poslední větě osmnácté kapitoly nachvíli knihu zavřela a prostě jsem se jen dívala do zdi. Nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtění, až na ty chyby, ale za ty autor nemůže.

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Neskutečně působivý a kouzelný příběh. Kniha je velice čtivá a doslava vás vtáhne do děje. Ani jednou jsem u knihy neměla pocit, že bych se nudila.

10.09.2014 5 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Musím říct, že jsem od toho čekala daleko víc a trochu mě kniha zklamala a pořád jsem jí srovnávala s filmem. Možná v tom byl ten problém, ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Styl psaní mi sedl a kniha se mi strašně dobře četla. Už na začátku mi bylo jasné, že ten jejich sen o domku a králících se nesplní a slaboduchého Lennieho mi bylo hrozně líto. Konec mě dost zaskočil to jsem vůbec nečekala, ale aspoň Lennie zemřel se svou krásnou a jednoduchou představou

Franny a Zooey Franny a Zooey Jerome David Salinger

Tak tohle bylo zklamání, ale opravdu. Neustále modlení a tlachání o ničem a tlachání o náboženství nejsou nic pro mě kamarádko

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Ze začátku velmi čtivé a řekla bych, že i dost jsem se zamýšlala nad tou knihou, ale později pro mě jen utrpení knihu dočíst. Nudné, nečtivé a hlavně mi přišlo něco až absurdní. No nevím jestli budu od autora ještě něco číst nebo mě takhle kniha absolutně odrabila

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Styl vypraveni mi moc nesedl. Knihu jsem vlaste cetla hodne dlouho, nejak jsem se nemohla dopracovat do konce, ale poslednich priblizne 100 stran bylo pro me famoznich a proto 4 hvezdicky

Svět gotické katedrály Svět gotické katedrály Ernst Ullmann

Kniha se ze začatku dobře četla, ale později aspoň pro me, už je zklamání. Také obrazová přiloha mi nepřišla nikterak kvalitni. Jednoduše kniha mi až tak moc nedala.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Od Terryho Pratchetta jsem četla jen Maškarádu a tohle(Barvu Kouzel). Maškaráda mě navnadila na čtení dalších dílu Zeměplochy, ale u Barvy kouzel to nějak drhne. Kniha mi přišla nezajímavá místami až nudná a o dost méně zábavná, ale stejně přečtu ze Zeměplochy ještě aspoň jednu.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě hodně překvapila, kdybych jí nedostala na Vánoce vůbec bych se k ni nedostala. Skvěle psaná. Styl autorky mi sedl, ale co mě nejvíce překvapilo, nebyla přeslazená, což se u knih toho charakteru hrozně moc cení.

Trainspotting Trainspotting Irvine Welsh

Tato kniha z drogového prostředí mě teda nedostala. Neustálé měnění postav v kapitolách a skotský dialekt mě osobně neoslovilo. Jediné co jsem si při dočtení knihy řekla bylo : Proboha co to bylo za k*****

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

OBSAHUJE SPOILER!
Nádherná kniha. Vůbec jsem nečekala, že mě až tak moc vtáhne do děje.
První čast byla ze všech nejlepší. Uplně jsem ty události měla před sebou a cítila ten vzrušující vzduch přicházející revoluce. Co dodat hodně poutave a živé.
Hned jak jsem začala číst druhou část byla jsem krapet zklamaná a překvapená, že má Sašenka rodinu. Myslela jsem, že bude nějak více napojena a Stalina a jeho službu, že to bude pořád taková neunavná bolševička, ale ejhle ona to byla jen žena. I tak vše nabralo rychlý spád a díky shodě náhod byla celá rodina zatracena. Kolotoč mučení a taktik byl neuvěřitelný a přišlo mi to až absurdní.
Třetí část me hodně zklamala. Hned jak jsem to začala číst bylo mi jasné, že otec od Katynky je Carlo a Roza Sněžěnka. I tak, ale bylo vzrušující přihlížet odkrývání pravdy. Stále žijící Lala mě pobavila. Až jsem si řekla, to snad né, ale co už, když to autor chcel mít až tak sentimentální. Sašenčina mučivá smrt mě teda hodně překvapila. To jsem vůbec nečekala. V tu chvili jsem jí i přala místo toho ty 3 gramy olova.Co se mi, ale nelibilo a dost mě to rušilo byla jedna stále opakující se chyba právě ve třetí části. A to zaměněné jmeno Katynky za Sašenčino.

Pan Burák Pan Burák Adam Ross

Nehodnotím, protože jsem to nedočetla. Neměla jsem sílu něco tak hrozného dočíst. Po asi 70 stranách jsem to vzdala. Tohle už se mi dlouho nestalo, abych narazila na takhle špatnou knihu. Ti kteří to dočetli si zaslouží uznání.

10.09.2014

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Pět hvězd, to prostě jinak nejde. Už dlouho jsem nenarazila na knihu, ze které bych byla tak nadšena. Prostředí jakoby temného středověku, úžasné. Taky každá kapitola vyprávěna vždy jinou postavou mě přímo nadchnuly. Hned začínám s dalším dílem.

10.09.2014