Erzetka Erzetka komentáře u knih

Lapuťák a kapitán Adorabl Lapuťák a kapitán Adorabl Dominik Landsman

Ilustrace, obal, příběh, za mě jedním slovem nádhera. Pobaví se jak děti, tak i dospělí. V práci z této knihy "těžíme" s kolegy už nějaký ten měsíc a "pomáháme, pomáháme" :-D

22.12.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Chris Carter prostě umí. Umí udržet čtenáře v napětí. Čte se jedním dechem. A ten otevřený konec? Sakra, už ať je pokračování.

09.12.2018 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

Za mě obrovské zklamání. Jedna z mála knih, která absolutně nebavila, nechytla ani za polovinou, nedočteno. Bohužel.

09.12.2018 1 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Luc a Ava jedou. Helen Fields jede a musím říct, že umí. Kniha se čte sama. Jsem zvědavá jak se jejich vzájemný vztah vyvine dál. Někdy je pokračování zklamání, což u této série, zatím, není :-)

09.12.2018 5 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Tahle kniha mě zahřála u srdce. Je ze života. Přišlo mi, že jakmile se člověk jen trochu odlišuje, tak se po něm někdo začne vozit. Dámy si získaly mé sympatie hned od začátku. I když to v určitých situacích trvalo, tak se nedaly. Kniha mě velmi bavila.

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Tak jsem si u této "série" posteskla. Za mě Jojo měla zůstat jen u prvního dílu. Tohle mi už přišlo jako takové vaření z vody. Ale dá se. Průměr.

09.12.2018 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Dominik Dán opět nezklamal. Knihy od něj se čtou sami. Stane se tragédie, a to přímo v řadách nejbližších detektivů kanceláře 141, bála jsem se kdo to bude. Jsem velmi zvědavá jaké bude pokračování, snad se dočkáme. Trochu useknutý konec, mám na mysli druhý případ.
PS: opět mě překvapilo, že i v této knize je zmíněno příjmení Molnár - pořád mám v mysli Molnára z knihy Uzel :-)

08.12.2018 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Nesuďme knihu podle obalu. Když jsem ji viděla, tak jsem neměla moc velká očekávání. Anotace už byla zajímavější. A kniha? Velmi podařená! Chytla od první kapitoly a nepustila až do posledního slova. Sam Porter baví od začátku do konce. U konce jsem si trošku posteskla, čekala jsem více rozebrané hovory s Emory. Můžu jen doporučit.
Edit: tahle kniha má "nálepku Mezinárodní bestseller, nepleťte s Edicí Světový bestseller :-)

06.12.2018 5 z 5

Kriedové správy Kriedové správy C. J. Tudor

Byla jsem tak natěšená, že mi už konečně přišla domů a takové zklamání. Přesvědčila jsem se, že ne vždy je "nálepka" světový bestseller opravdu bestsellerem a zárukou povedené knihy.

30.11.2018 1 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Dala jsem na anotaci, recenze zde, ale nebyla to kniha, ze které bych si sedla na zadek. Čte se dobře, přečteno na jeden zátah, ale jako thriller mi to vůbec nepřišlo. Škoda useknutého konce, myslím, že by si zasloužil ještě pár řádků. Za mě průměr.

15.10.2018 2 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Právě dočteno a mám hodně rozporuplné pocity, přijde mi, že jsem letos větší slátaninu ještě nečetla... :-(

17.07.2018 2 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Musím říct, že za mě jedna z nejpodařenějších "dánovek". Četla se jedním dechem. Ano, souhlas s kn23, chybí tam další osazenstvo z kanceláře 141, ale vůbec to knize nevadilo. :-)

15.07.2018 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Jsem na vážkách - zaujala mě obálka, anotace. Nejsem z těch co odloží knihu nedočtenou, ale u této jsem se do dočtení docela nutila... a ten konec? Jako vážně? Za mě odfláknutý, useknutý, čekala jsem větší odvaz.

28.05.2018 2 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Přiznám se, že ze začátku mi to přišlo jako "klasická limonáda", ale sakra... tohle byla bomba, nemám jiné slovo. Autorka mi vytřela zrak. Druhá část s Daphne mi kouzlila úsměv na tváři a vyvanulo mi v mysli, že na každou s.... se vaří voda. Za mě velmi podařené dílo :-)

03.04.2018 5 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Napínavé? Ano. Zápletka? Dobrá, ale... Tohle nebyla "stará, dobrá" Karin Slaughter.

30.03.2018 2 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Čekala jsem pecku, že si sednu na zadek, nicméně za mě dost zklamání. U konce jsem si na zadek sedla, ale ne tak jak jsem očekávala, ze mě dost přehnané.

03.12.2017 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Přečteno na jeden zátah :-) Joona Linna opět nezklamal. Konec dává tušit zajímavému pokračování. Za mě podařené.

26.04.2017 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Paní Poledňáková a detektivka? Hnala mě zvědavost. Přečteno, ale... Jak se píše výše, tak má být kniha plná napětí, sympatických postav, humoru, ironie, no to tedy nevím, vůbec to na mě tak nezapůsobilo.

22.01.2017 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přiznám se, že ke knihám s logem Světový bestseller jsem docela skeptická... Knihu jsem právě dočetla a za mě paráda. Chytla od první strany.

02.01.2017 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Po přečtení asi 70 stran jsem knihu odložila, začátek vlažný, řekla bych i trošku nezáživný. A pak? Během jednoho odpoledne dočteno jedním dechem. Půvabnosti příběhu mi kazí trošku ošizený a pro mě useknutý konec.

25.10.2016 4 z 5