Erzetka Erzetka komentáře u knih

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Nezáživné, protahované, konec vyloženě odfláknutý, velké skoky od jednoho tématu k druhému, oproti předchozím dílům jsem se natrápila, abych knihu dočetla. Tohle pokračování se nepovedlo.

08.04.2019 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

„Nejsi rozbitý, Kadene, jen trochu poškrábaný.“ - tak jako každý z nás... každý si v sobě neseme něco z minulosti, minulost skrývá jak Allie, tak i Kaden. Oddechovka na půl odpoledne. Dobrý počtení.

14.02.2019 4 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Harry opět na scéně, řeší dva případy - případ Sklenář, který skončí ve vlastních řadách a miliardář, který chce najít někoho kdo možná nikdy neexistoval - to je ta pravá výzva pro Harryho. Za mě nejlepší kniha v této sérii. Bavila od prvního do posledního písmenka.

08.02.2019 5 z 5

Pád Pád Michael Connelly

„Starej, dobrej“ Irving je zpět na scéně. Případ smrti Irvinga mladšího se prolíná s případem starým přes dvacet let. V knize je opět zřetelně ukázáno jakou moc má politika, policajtika - jak by řekl Harry.

05.02.2019 5 z 5

9 draků 9 draků Michael Connelly

Za sebe bych řekla, že o překvapení v této knize není nouze. Konec s Eleanor mi vzal vítr z plachet, tohle a tak najednou jsem vážně nečekala. Čtu postupně sérii, další překvápko v podobě Mickeyho Hallera - jako fakt? :-) mmm, zase jsem seděla na zadku :-D a ten konec a Ignaciova chyba? Dobré počtení.

04.02.2019 4 z 5

Poslední šance Poslední šance Michael Connelly

Opět výborný Harry Bosh. Nezklamal. Kdo také nezklamal je Irving, ó jak mě ta osoba vytáčí - má moc, ukazuje charakter a další knihy budou jistě minimálně zajímavé. Korupce kvete v každé době, ať už šéf nebo právník, s**ně se najdou všude. Ale Harry se nedá a to se mi líbí.

31.01.2019 5 z 5

Ztracené světlo Ztracené světlo Michael Connelly

Opět bravurně napsané. Sice mi k Harrymu sedí víc policista než soukromé očko, ale proti guštu... Zapomenutá vražda, krádež dvou milionů dolarů, zmizelá agentka FBI...k tomuhle a k jednání Miltona a ostatních mě napadá jediné - dej někomu moc, ukáže ti charakter... No a konec s Maddie? Jdu na další díl.

29.01.2019 5 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Při přečtení anotace mi přeběhl mráz po zádech, spojení malého dítěte, vraždy, vyšetřování... řeknu to asi tak - starý dobrý Harry Bosh je zpět, po předchozím díle, který mi nesedl ve spojení s agentem McCalebem, tohle bylo dobré, víc než dobré. Škoda Julie, „škoda“ zabitého vraha. Posledních pár stránek překvapilo, jsem zvědavá kam se Harry posune v dalším díle.

27.01.2019 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Nevítaný nováček v elitním týmu, tak se cítí Jina, chvilkami mi to připomínalo G. I. Jane :-) Levi i ostatní členové týmu sympaťáci, našli si k sobě cestu všichni. Prostě team spirit. Taková fajn oddechovka na jeden dlouhý zimní večer. Jedna z nejlepších od Lindy.

27.01.2019 5 z 5

Citlivé místo Citlivé místo James Patterson

Hohoho, tak tohle mělo grády. Dlouho jsem se dostávala k této knize, pokračování knihy Přímý zásah. A mě to bavilo, najdete zde všechno na co jste u Pattersona zvyklí. Budete napnutí jako malé gaťky jak to vše dopadne. Jasné, něco už se přehrává, ale to ke knihám patří. A komu se to nelíbí, tak ať nečte sérii s Alexem. Za mě fajn počtení na zimní večer, krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál.

25.01.2019 4 z 5

Temnější než noc Temnější než noc Michael Connelly

Tak tohle mi nesedlo, jako by to byl Harry a nebyl Harry. Harry Bosch samostatně baví, dokazuje, že je to Pan detektiv, ale spojení s bývalým agentem McCalebem mě nebavilo. Přišlo mi to zbytečně roztáhnuté, konec takový nijaký. Za mě nejslabší kniha ze série, zatím.

25.01.2019 2 z 5

Neviditelná zranění Neviditelná zranění Věra Fojtová

Jsem na vážkách. Příběh Rút. Co k němu říct? Šestnáctiletá Rút, s maminkou mají krásný vztah, to je tak vše co k tomu po dočtení této knihy řeknu. Konec příběhu Rút mi připadal velmi odbytý. Hodně často zmiňovaný tatínek a přitom žádná zmínka. A příběh o Ervínovi? Vůbec mi nesedl. Srovnání s jinými díly z druhé světové války? To bohužel ne. Za mě horší průměr. Přečteno, ale nezanechá ve mě TO co jiné knihy na tohle téma, o kterém je, podle mě, důležité číst.

20.01.2019 2 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Ze začátku na mě rušivě působilo rozdělení týmu, dá se říct trojí vyšetřování, ale všechno a všichni se vším souvisí. Vyústění s Travisem docela překvapilo, ale v dobrém. Kniha přečtena za pár hodin, zakousne se a nepustí, dokud ji nedočtu, takže nesmím začínat číst večer :-D to je moje zkušenost s Angelou Marsons. Kim mě prostě baví.

19.01.2019 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

...začíná to malým kufříkem, ale je za tím velký a silný příběh, který se Vás dotkne u srdce. Více slov není třeba.

18.01.2019 5 z 5

Hořká sezona Hořká sezona Tami Hoag

... „S pomocí knih se dostanete kamkoli,“ odpověděla Jennifer a pousmála se. „Jste kýmkoli. A v knize mívá život smysl.“... Kvůli tomu denně čtu dobré knihy. A knihy od Tami Hoag jsou víc než dobré knihy. Kovac a Lisková každý pracují na samostatném případě, ale jejich cesty se opět protnou.

15.01.2019 5 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Jak dobře začne, tak o to, pro mě, hůře skončí. Jak je možné, tak moc vodit člověka za nos? Damian byl takový obětní beránek, ukázal, že i po deseti letech od zmizení snoubenky ji stále miloval. Kasandra byla pořádně vyčůraná.
Na obálce je napsáno: „Nejdříve tu byl Stieg Larsson. PaK přišel Jo Nesbø. A teď je tady Remigiusz Mróz.“ Hm, tak to ani náhodou, Stiegovi tahle kniha nesahá ani po kotníky.

13.01.2019 1 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Za mě příběh lásky, která překonala spoustu překážek a nástrah. Ciro i Enza si mě získali. V mládí se potkali a osud chtěl, aby se potkali i za velkou louží. Jen ten konec mě překvapil. Jedna z mála knih, ke kterým se ráda vracím.
Kniha je někdy porovnávána s knihou Chlapec, který rozdával sny. Za mě jsou obě originální, své a poutavé, nelze srovnávat.

13.01.2019 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Christmas, Diamond dog, ostatní i celá kniha mě zasáhla velmi hluboko. Už několikrát jsem se ke knize vrátila a vždy mě dostane. Nádherný příběh. Neuvěřitelné charisma Christmase, darebák jeden :-) a jeho nekonečná fantazie. Nic není nemožné když si chce splnit svůj americký sen.

13.01.2019

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Moc se to u příběhu z války asi nehodí, ale Světla zimní noci je krásná kniha. Noa a Astrid k sobě přece jen našly cestu a jejich přátelství bylo jedním opravdu z těch výjimečných. Úžasný příběh.

03.01.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Teda to byla jízda. Knihu začnete číst a zavřete ji až opravdu dočtete. Děj žene dopředu. Udrží vás v napětí. Některé situace, za mě, docela přehnané - ať už přístup policie, ke konci FBI, samotná „šelma". Ale co ten konec? Takhle ho osekat. Vždyť by si tahle kniha zasloužila ještě pár stránek...

02.01.2019 3 z 5