Hořká sezona

Hořká sezona https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374291/bmid_horka-sezona-1WD-374291.jpg 4 93 22

Kovac a Lisková série

< 5. díl

Nikki Lisková ze svého přeložení do oddělení pro odložené a nevyřešené případy rozhodně radost nemá – chybí jí akce, frmol při celonočních službách, nejvíce ze všeho jí však chybí její starý parťák Sam Kovac. Ten sám toto odloučení snáší ještě hůř. Z chmur ho vytrhne až obzvlášť brutální dvojitá vražda: známý univerzitní profesor a jeho manželka byli ve svém domě rozsekáni obřadním japonským samurajským mečem. Oproti tomu případ Liskové – nevyřešená vražda vyznamenaného detektiva z oddělení sexuálních zločinů – nebudí příliš pozornosti, po dvaceti pěti letech je jen malá naděje, že by byl vrah najednou dostižen. Když se však stopy dvou zločinů, které dělí čtvrtstoletí, náhle zkříží, musí Kovac s Liskovou rychle nalézt odpovědi, než vrah znovu udeří.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Bitter Season , 2017

Emberas
27.08.2023 5 z 5

Napínavé detektivní příběhy Kovace a Liskové se v závěru spojí a je z toho kvalitní detektivka.

čef
07.11.2022 4 z 5

Několik propletených kriminálních případů z minulosti i přítomnosti spojených osobami jednoho kriminálního oddělení a dvěma pěstounskými rodinami z nezvedenými nevlastními i vlastními potomky. Úvod trochu pomalejší, poměrně brzy se však příběh rozjede přijatelnou rychlostí a závěr je počtem mrtvých přímo zdrcující. Hodnotím jako trochu nadprůměrné nikoliv však výjimečně skvělé.

šipek
15.10.2021 5 z 5

Tak za mě výborná detektivka. Dva zločiny , dva týmy vyšetřovatelů a vše se proplétá knihou až se na závěr spojí. Vřele doporučuji milovníkům detektivek.

broskev28
28.10.2020 4 z 5

To jsem si tedy pomohla - kniha Tami Hoag s názvem Ledové srdce mi podle anotace připadala příliš brutální, tak jsem zvolila raději Hořkou sezónu (přiznám se, že krátký tvar sezona mi nějak nesedne, tak se mu vyhýbám). A jen tak mimochodem: podobně jako u předešlého detektivního příběhu T.H. mě napadá, zdali bych v originále našla Nikki Lisk, nebo Nikki Liskovou . . .
Ať tak či tak, jsem nadšená: z úžasného vypravěčského stylu, reklamním sloganem zhuštěno na dva v jedné. Ze skvělého vyjadřování především N. Liskové, z jejích hovorů s kolegyní, s Kovacem a také s novou šéfovou, která se prozatím ukazuje jako velmi rozumná a zkušená žena-policistka. Z ryze lidských, resp. mateřských pohnutek, které byly příčinou odchodu Liskové od kolegy Kovace. A samozřejmě z vlastního příběhu (je libo množné číslo?).
Hořká sezóna rozhodně není procházka růžovým sadem, ale určitě stojí za to skousnout ta hořká sousta a naopak, vychutnat si ta výtečná, když přijde jejich čas.

Taylor pokrčil rameny a promnul si ztuhlý krk. "Zkraje to vypadalo jako dobrý nápad."
"To jo, no . . .," Kovac kývl. "Už léta si říkám, že tohle bude stát na mém náhrobku."

Ava365
26.07.2020 3 z 5

Zajímavý nápad. Vlastně čteme 2 detektivky naráz, které se v konci protnou. Bohužel je to trochu nepřehledné a rozvleklé. Od této autorky existujou lepší knihy.

LeHor
07.02.2020 3 z 5

Přečteno, ale bylo to zdlouhavé a místy jsem se nutila do čtení. Až konec se rozjel a proto 3*.

Awča
16.11.2019 4 z 5

Šikovně napsaná čtivá detektivka. Nic víc nic míň. Čtení mě bavilo, ale k žádné z postav jsem si nevytvořila hlubší pouto.

Jiparis
23.08.2019 4 z 5

Prijmout do rodiny deti k osvojeni je narocny krok a ne vzdy se podari.Pribeh, ktery as kolem rozviji he napinavy a nuti k zamysleni.

BlackFun
11.07.2019 5 z 5

Skvělý a komplikovaný příběh, který má silné rozuzlení, které jsem neodhalila ani náhodou. Myslím, že jsem našla novou oblíbenou autorku.

ArwenAragorn
11.05.2019 5 z 5

Nikky Lisková vyšetřuje 25 let starou nevyřešenou vraždu uznávaného detektiva, Kovac aktuální brutální vraždu manželů. Později se oba případy neočekávaně propojí.
Skvělá, velice čtivá detektivka se zdařile zpracovanými postavami, bez hluchých míst. Oba vyšetřují jsou mi sympatičtí. Vrah mě překvapil, motiv jsem fakt netušila.
Tuto knihu doporučuji k přečtení.

Mil@n
18.03.2019 3 z 5

Konečně dočteno.
Nebyla to moje první knížka této autorky, takže jsem věděl do čeho jdu, nicméně, už jsem dlouho nepřeskakoval odstavce.
Víc jak 3* dát nemůžu.

Erzetka
15.01.2019 5 z 5

... „S pomocí knih se dostanete kamkoli,“ odpověděla Jennifer a pousmála se. „Jste kýmkoli. A v knize mívá život smysl.“... Kvůli tomu denně čtu dobré knihy. A knihy od Tami Hoag jsou víc než dobré knihy. Kovac a Lisková každý pracují na samostatném případě, ale jejich cesty se opět protnou.

ivoiro
05.01.2019 5 z 5

Další výborná kniha z této série. Nelze jinak než 5 bodů.

konicekbily
18.12.2018 4 z 5

Snažím se číst seriály pěkně popořádku, ale tentokrát jsem podlehl tlaku mých oblíbených knihovnic a vzal jsem si knihu nejnovější. V soukromém životě vyšetřovatelů mám tedy asi mezery z nečtených předchozích dílů, ale narazil jsem na další "odpočinkovou" autorku.

SimonaP
09.11.2018 3 z 5

Nic moc, nenadchne, neurazí, už teď skoro nevím, o čem to bylo...

Pavlnka
15.10.2018 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za začátek, který mi moc nesedl, ale ten konec mě fakt dostal. Ještě druhý den jsem přemýšlela, co by kdyby........

veveronka
27.08.2018 4 z 5

Kniha rychle přečtená jako vždy

Hella
25.08.2018 5 z 5

Mimořádně poutavá detektivka s přesně zapadajícími díly obtížné skládačky, věrohodnými akcemi i rozuzleními a sympatickými vyšetřovateli. A cože to říká Nikki na hezouna Taylora? Že by nemohla chodit s někým, koho by mohla teoreticky sama porodit? :-) Tak schválně jak to bude v příštích dílech... ;-)

astra3
08.07.2018 5 z 5

To byla jízda plná krve a úchylů. Napínavé a čtivé. No prostě Amerika plná možností.

kneslova
28.05.2018 5 z 5

Té knize nejde nic vytknout, Výborně napsaná detektivka, sympatičtí vyšetřovatelé, čte se to samo.

sérioví vrazi brutalita policejní vyšetřování

Tami Hoag
americká, 1959