Ereniss Ereniss komentáře u knih

Paráda! Musím před Larssonem smeknout! Hodnotím knihu jako celek a jako celek to je dokonale propracované dílo, které dostalo čestné místo v mé knihovně.

17.04.2013 5 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Čekala jsem "sladký" román pro ženy, ale dostalo se mi kvalitního a napínavého thrilleru.

03.04.2013 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Myslím, že skvělému prvnímu dílu se nevyrovná, ale i tak bezvadné počtení, těším se na další díl.

11.03.2013 4 z 5

Královna magie Královna magie David Eddings

Jedna z prvních fantasy sérií, co jsem jako dítě četla. Musím si to připomenout po těch letetch, asi si to znovu opráším z police a přečtu. Pro mě kultovní záležitost. Jednotlivé díly ale hodnotím všechny stejně, jelikož to beru jako celek a nedokáži říct, který díl byl lepší a který horší.

06.03.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Vůbec bych touhle knihou neopovrhovala, naopak, líbila se mi moc. Přečtena téměř na jeden zátah, tak přispěji pěti hvězdičkami k hodnocení.

05.03.2013 4 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Já musím dát za 5 hvězd. Tohle dílko mě naprosto nadchlo, nedalo se odložit a přečteno téměř na jeden zátah...A tak se jdu po x hodinách čtení zachumlat do postele a usnout....

08.02.2013 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Zhltla jsem to jako malinu. Nesbo je pro mě král severských detektivek! :)

17.01.2013 5 z 5

Z příkazu krále Z příkazu krále Kate Emerson

Nenechte se zmást, nejedná se o červenou knihovnu zasazenou do dob vlády Tudorovců. Je to poctivý historický román, který čerpá z reálných osudů dvořanů a šlechticů, kteří težili a ztráceli podle toho, kdo zrovna na anglickém trůnu seděl.

02.01.2013 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Je to čtivé, je to jednoduché, taková četba do vany. Přiznám se, jednou za čas na takovou literaturu šáhnu.

28.12.2012 3 z 5

Mezi dvěma královnami Mezi dvěma královnami Kate Emerson

O Tudorovcích toho bylo už napsáno spoustu, mě ale přesto neomrzí. Autorka ví o čem píše a do příběhu o životě jedné dvorní dámy se rychle začtete.

24.12.2012 5 z 5

Šípková Růženka Šípková Růženka Walt Disney

Když jsem byla malá a na téhle pohádce jsem ujížděla, vytýkala jsem rodičům, proč mě nejpojmenovali Růženka :)

20.12.2012 5 z 5

Tajný deník Lucrezie Borgii Tajný deník Lucrezie Borgii Joachim Bouflet

Ti, kdo se více zajímají o osud Lucrezie Borgii, jistě touto knihou nepohrdnou. Přináší nám tak další z pohledů na tuto zajímavou postavu naší historie.

20.12.2012 4 z 5

Temnota kovaná v ohni Temnota kovaná v ohni Christopher D. Evans

No já nevím, možná je to tím, že tento "military styl" není můj šálek kávy, nenadchlo mě to. Něco mi v tom příběhu chybělo, něco, co by mě vtáhlo do děje mnohem víc.

15.11.2012 2 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Takový Rambo v ženském těle. Super odreagovačka, myslím, že by to fungovalo i jako celovečerní film, rozhodně by to nahnalo do kin chlapy, kteří by si nad touto "superženou" poslintali :) Samozřejmě podle toho, kdo by ji hrál :)
Taky jako zde mnozí jsem ráda za změnu prostředí, sever miluji, ale i džnugle má své kouzlo.

10.11.2012 4 z 5

Den draka Den draka Richard A. Knaak

Na oddech dobré, ale nic světoborného.

10.11.2012 3 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Žádný romantický patos, ale pěkné čtení s reálným historickým základem. Takže něco pro mě :)

05.11.2012 5 z 5

Hněv Boží Hněv Boží José Rodrigues dos Santos

Takový portugalský "Robert Langdon", akurát že stojí proti Al-Kaidě. Ze začátku jsem tušila děsný průser a vykrádačku všech možných thrillerů. Nakonec jsem se do toho docela začetla. O islám jsem se nikdy moc nezajímala a korán nikdy nečetla. Takže zase vím něco nového (i když to, že islámští fundamentalisté jsou banda šílenců není nic nového pod sluncem)....

01.11.2012 4 z 5

Heřmánkový palouk Heřmánkový palouk Mary Wesley

Bohužel. Věřím, že pro někoho kniha kouzlo má, ale pro mě ne. Nestála mi ani za dočtení.

17.09.2012 1 z 5

Vládcové ostatků Vládcové ostatků Vlastimil Vondruška

Pěkně napsané. Do knih pana Vondrušky se začtu vždycky moc ráda.

17.09.2012 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

A tak to já se přiznám, já bez Eragona žít mohu. Paoliniho dílko jsem dočetla jen díky tomu, že jsem kdysi začala a chtěla jsem mít tuhle sérii uzavřenou. Po nudném třetím díle, mě ten poslední mile překvapil, ovšem konec byl natažený jak struna od kytary.
Nejzajímavější postavy: Murtagh, Nasuada, Elva

02.07.2012 3 z 5