Mezi dvěma královnami

Volné poračování úspěšného románu Palác rozkoší,se rovněž odehrává na královském dvoře Jindřicha VIII.a opět je plné tajemství a milostných pletek.Když byla královna Kateřina Howardová uvězněna a odsouzena k smrti ,její dvorní dámy,kromě jediné,Anny Bassettové,byly náhle propuštěny.O Anně se původně uvažovalo jako o další královně ale nakonec se za Jindřicha VIII.neprovdala.Ve chvíli kdy se stala šestnáctiletá Anna Bassettová dvorní dámou královny Jany Seymourové ,tušila,že se před ní otvírá životní šance.Neměla sice žádné věno,ale byla krásná a proto doufala,že si u královského dvora najde bohatého manžela s šlechtickým titulem.I její sestřenice Marie,byla přijata mezi dvorní dámy rok předtím a brzy se stala hraběnkou ze Sussexu.A dokonce i král si dvakrát našel manželku mezi dvorními dámami -Annu Boleynovou a Janu Seymourovou.Aniny naděje se však nenaplnily a proto se rozhodla,že svůj osud uchopí do svých rukou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78504/tajemstvi-dvora-tudorovcu-mezi-dvema-kralovnami-78504.jpg 440

Tajemství dvora Tudorovců 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Brána

Secrets of the Tudor Court - Between Two Queens, 2010

Kniha Mezi dvěma královnami

viki77
17.01.2019

Moc hezky popsaný život dvorní dámi u dvora Tudorovců.

Morgaine07
14.02.2018

Moc zajímavý příběh

Mahpeyker
08.01.2017

Dobrá knížka doporučuji :)

orinka3
01.08.2016

Člověk nevěří svým očím. Pořád dokola o tom jednom. Jak se dostat ke dvoru a jak si tam vybrat ženicha. Uff, čekám zlepšení, nějakou akci a co se nestane? Dorazím na stranu 73 a tam....docela nahoře čtu: /sic!/ "ženské orgány se jí zatetelily". Tak takovou pitomost jsem zatím nikde neviděla a bohdá, že neuvidím! Končím s knihou a gratuluju každému čtenáři, který se přes tuto pasáž dokázal přenést. Jednu hvězdičku ponechávám za čtivost, jinak teda fakt nevím nevím...asi jsem nějaká divná, že se mi to nelíbí.

Sarah01
06.04.2015

Volné pokračování předchozího románu Palác rozkoší, opět příběh dvorní dámy, tentokrát Anny Bassett, historicky doložené postavy. Ovšem její život neskončil tak šťastně, jak vyplývá z tohoto románu.

Barunka339
02.06.2014

poutavá knížka...doporučuji!!

Kamiliana
19.10.2013

Této knize z celé trilogie dávám jen čtyři hvězdy... prostě proto, že je nesmírně smutná. Každá žena, která už někdy porodila, pochopí. Optimisticky nevyznívá ani konec, on a ona si na sebe musí mnoho let počkat, ale ona zemře krátce po svatbě. Je to sice dle skutečné události, a tudíž reálné, ale pro mě až příliš bolestné čtení na to, abych se k němu vracela.

Markett
25.06.2013

Mě se tahle knížka opravdu líbila a upoutala. Četla se mi velice dobře a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Moc mě bavila :)