Den draka

V mlhami zahaleném stínu minulosti překypoval svět Azerothu úžasnými tvory všeho druhu. Mezi rozličnými lidskými kmeny žili v relativním míru a harmonii záhadní elfové i houževnatí trpaslíci – až do doby, než příchod armády démonů známé jako Plamenná legie tuto jednotu navždy rozbil. Nyní soupeří orkové, draci, goblini i trolové o nadvládu nad roztříštěnými královstvími. To je však jen část ohromných machinací, jež nakonec rozhodnou o osudu světa zvaného WarCraft. Pozdvižení mezi nejvyššími čaroději tohoto světa vyústí ve vyslání nepohodlného samotářského čaroděje Rhonina na nebezpečnou misi na orky kontrolované území v Khaz Modanu. To, co Rhonin nakonec odhalí, je rozsáhlé spiknutí, temnější, než si kdy dokázal představit – hrozba, která ho donutí uzavřít nebezpečné spojenectví se starobylými vládci vzduchu a ohně, pokud má svět Azerothu ještě někdy spatřit vycházející slunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72948/den-draka-Lml-72948.jpg 4.1482

WarCraft 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Day of the Dragon, 2001

Kniha Den draka

Luigi1

Jsem rád,že jsem se pustil do této knihy kterou jsem přelouskal nějak moc rychle.Moc se mi líbila.Už se těším na další.

Macheta

No tak tady není moc co řešit, kniha je absolutně dokonalá fantasy smršť napínavá od začátku do konce. Delší dobu se mi nestalo, že bych se do knihy dokázal takhle začíst a nemohl se dočkat dalších dílů. Knaak se stává mým oblíbeným autorem :)

Claudius

Od Dne draka dostanete přesně to, co asi čekáte. Postavy zajímavé, propracované, byť samozřejmě do jisté míry archetypální. Působivý a rozmanitý svět Azerothu, který hraje v příběhu nemalou roli. A samozřejmě samotný příběh, místy předvídatelný, ale dostatečně epický, aby v žádné části nezklamal. Bonusem samozřejmě je, že knížka doplňuje střípek historie vesmíru WarCraftu.
Jedině bych vytkl poměrně obvyklou chybu. Podle mně by Vereesa neměla být pro trpaslíky přitažlivá - jejich ideál krásy by měly být malé, podsadité trpaslice, o nichž přímo v knize padne zmínka, že si nechávají narůst vousy; a ne vysoká, štíhlá (a samozřejmě zcela bezvousá) elfka plavných pohybů.

BraveRenard

jedna z prvních knih co jsem po dlouhé době četl, kniha se četla úplně sama až jsem se lekl že je konec

Tamten

Nezáživné, jasně nalajnované, bez emocí, bez napětí. A když člověk navíc nezná svět Warcraftu, tak se ze začátku dost těžko orientuje.

DK_Ronie

Nemuzu si pomoct, ale pribehy Ronina a Korialstrasze me proste bavi.

Gordonlord
26.11.2019

Postavy mě vůbec nepřirostly k srdci. Jednorozměrné, nudné a s vlastně žádným zajímavým charakterem. Hlavní hrdina byla více méně prázdná onuce ovládaná hlavním zloduchem. Příběh stále ujížděl někam, kde mě to moc nezajímalo a dějové odbočky neměly pro celkový koncept příběhu nijak zásadní smysl, ani ho nikterak neobohacovaly. Navíc příběh na mě místy působil zmatečně a jeho tempo únavně. Když se bojovalo, osud hlavních hrdinů mě absolutně nezajímal. Navíc procento vaty je zde velké. Obálka je skvělá, a některé pasáže s Veresou mě občas docela zajímaly. Knaak se tady fakt nevyznamenal. Christine Golden podle mě Warcraft píše mnohem lépe. Tohle bylo špatné klasické fantasy s kapkou potenciálu.

Pája20
06.09.2019

No co na to říct. Nedávno jsem začal hrát Word of Warcraft a strašně moc se mi líbí ten otevřený svět, ale zase sem si říkal že nic nevím o tomto světě. A jako moje první kniha o Warcraftu musím říct že jsem byl uchvácen a hltal jsem každičkou stránku a bylo to úžasné. nemůžu si příběh vynachválit. A dozvědět se něco o dracích a řádu kouzelníků bylo super

Šepot podzemí
Šepot podzemí