Enefersis Enefersis komentáře u knih

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Pretty Little Liars mi postavami i celkovým pojetím připomínají Dívčí partu /což je děs a hrůza/, ale to všudypřítomné napětí a zápletka s A. je posunuly o několik levelů výš. Už od prvních stránek jsem se na téhle knize stala doslova závislou. Nalepila jsem se na ni a četla a četla…dokud nás poslední stránka nerozdělila, ale ani pak se pocit klidu nedostavil. Víc tajemněji to ukončit nešlo, že?:D

13.01.2014 4 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Jestli u nás nevydají další díly, asi mě jebne.

01.01.2014 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Úžasná kniha! Miluju ji :) Perfektně napsané, krásný příběh. Ani na chvíli jsem se nenudila a užívala si každou stránku. Nejde popsat ten pocit, jako by kniha byla napsaná přímo pro vás… a já za něj autorce děkuji. Pět hvězdiček je v tomhle případě krutě málo :) A ačkoliv jsem se zatvrdila, že už se nesmím zamilovat do žádné knižní postavy, Puk a Ash se mi vysmáli a pro oba mám ve svém srdci speciální místečko (no, pro Puka asi větší :D)

Spousta lidí je toho názoru, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Skříň- Narnie, Grimalkin- Šklíba z Alenky, nevíra lidí ničící Kdesikdys- Nekonečný příběh atd.atd. Dle mého názoru ale chtěla ukázat svět, z kterého ostatní spisovatelé zachytili jen střípky, v celé jeho pokřivené nádheře. Geniální! Námět sice trochu zavání knihou Daň peklu, ale jelikož ta je oproti Železnému králi úplná slabota, mileráda to JK odpustím :)

Abych to shrnula- Železný král se mi prostě a jednoduše dostal pod kůži. Jedná se o knihu, kdy mi prostě neleze do palice, jak se někomu může nelíbit a i po dočtení jí mám plnou hlavu. Hned zítra si jdu pro druhý díl, začínám mít absťák :D

28.08.2013 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Dost dobrá kniha. Doufám, že se časem dočkáme i filmu, protože by to byla bomba! Autorka má skvělý styl psaní, kniha se čte skoro sama. Příběh mi trochu připomíná Mediátora, ale vážně jen trochu; tohle je mnohem temnější a drsnější. Víc se mi sice líbila první půlka, kdy byla Anča doopravdy Anna krví oděná, ne Casova malá sladká Anna, ale další díl si rozhodně nenechám ujít :)) Veliké plus dávám taky obálce, do které jsem se zamilovala na první pohled.

04.08.2013 4 z 5

Naprosto skvělá série. Více jsem se rozepsala v komentářích u jednotlivých knih, takže tady jen dodávám:
doporučuju všem! :)

04.08.2013 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Nejslabší kniha z celé ságy, aspoň pro mě. Od odchodu Cullenových jsem se nudila až do té doby, než se vrátila Alice. Ale pokud jste příznivci Jacoba a vlkodlaků, je možné, že váš názor bude úplně opačný :)

13.04.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

herhitz: Záleží na tom, jak se to vezme. Film sám o sobě by byl dobrý, jenže s knižní předlohou nemá skoro nic společného. Ponechali jen námět a postavy (někdy ani to ne), na spoustu důležitých věcí zapomněli a závěr změnili úplně. Mně se kniha líbí, takže bych ti doporučila spíše ji. (Ale abych filmu nekřivdila, herecké obsazení a scény, které kupodivu nezměnili, jsou perfektní)

03.04.2013 5 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Pokud se dostanete přes chaotický začátek, zbytek vážně stojí za to. Skvělý originální příběh!:)
Btw. Neskutečně mě „potěšila“ zpráva, že Knižní klub nebude vydávat další díly. Doufám, že je nakonec přeloží, protože nechápu, jaký má smysl vydat první díl trilogie a na další se vykašlat…? Měli si to rozmyslet dřív.

03.04.2013 4 z 5

Dívčí parta Dívčí parta Lisi Harrison

Namyšlené královny školy buzerující ostatní, které nejsou tak „dokonalé“ jako ony, módní policie, nikdy nevyčerpatelné téma hadry a kluci… to fakt ne, díky. Jediná sympatická mi tam byla Claire, ale opravdu nechápu, proč se k nim pořád vtírala a tak moc mezi ně toužila patřit. Ani nevím, proč jsem vlastně četla další díly, u každého se mi akorát zvýšil tlak. :D

03.04.2013 1 z 5

Kniha zajímavá nejen pro skalní fanoušky Stmívání, ale i pro ostatní čtenáře, kteří si nějakým záhadným způsobem mnohem více než Bellu a Edwarda oblíbili jiné hrdiny, kterým nebylo v příběhu dáno tolik prostoru (můj případ). Osobně si myslím, že samotný příběh Carlislea, Esmé, Alice nebo Jaspera je mnohem zajímavější než celá sága dohromady.

25.03.2013 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Tenhle díl ještě docela ušel, i když tomu schází jiskra a Elena je jedna z nejméně sympatických literárních postav, s jakými jsem měla tu čest se seznámit. Ale mám podezření, že při psaní dalších dílů autorka pila nějaký houbový čaj, protože takovou slátaninu jsem ještě nečetla :D

14.03.2013 2 z 5

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

Skvělá kniha. Patří ovšem mezi ty, které se dají číst jen jednou, protože když už víte co a jak, podruhé to není ono. Po upírech, vlkodlacích, démonech, andělech, Zaklínačích a já nevím čem ještě to byla příjemná změna :D Rozhodně doporučuju :)

18.02.2013 4 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Kdyby to byla první kniha s podobnou tématikou, kterou jsem přečetla, možná bych hodnotila jinak. Takhle mi ale Akademie Evernight připadala jako mix Stmívání a Školy noci ve světě Harryho Pottera. Postavy byly nemastné, neslané, příběh taky nepřináší nic nového. Jako oddechovka docela ujde, ale nějak nemám chuť číst další díly.

29.01.2013 2 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Nejvíc se mi líbily básně Havran a Annabel-Lee, ale všechny mají něco do sebe :)

28.01.2013 4 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Půminutové "horory" mě spíš pobavily než vyděsily...:D Opravdu bych chtěla vidět člověka, který by se klepal strachy u takovéhle "povídky":
"Neměl jsem jíst tu Alenčinu polévku. Teď se těch rohů už nikdy nezbavím. Béééé!"
Ale abych jen nerejpala, co se mi na knížce opravdu líbilo, byly ilustrace a krátké komiksy, ty měly své kouzlo.

28.01.2013 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá a kouzelná knížka, po jejímž přečtení jsem hrdá na to, že se pořád umím dívat na svět dětskýma očima:) Obsahuje tolik krásných myšlenek, jeden příklad za všechny...
"Ovšem my, kteří chápeme život, nestaráme se vůbec o čísla." -moje slova, přesně tímhle se utěšuju v hodinách matiky:D

13.11.2013 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

S Narnií jsem byla seznámena až v pozdějším věku, proto ji asi nedokážu plně ocenit. Ale i tak se mi to líbilo, příběh je krásný a jako jeden z mála se povedl i film :))

22.05.2013 4 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Zavržený- úžasná kniha, která mě bavila od začátku do konce. Bohužel, Crescendo za ním o něco zaostává.
Nevím, co bylo špatně. Ale připadá mi, že ten prvotní náboj se z toho jaksi vytratil a autorka se snažila co nejvíc vyždímat z příběhu, který měl skončit už prvním dílem.
Ale i tak byla kniha čtivá, až to hezké nebylo :D Nesouhlasím s některými názory, že je to jen díky písmu a řádkování. Fitzpatricková prostě umí skvěle psát, to je holý fakt. A taky jde poznat, že ve volném čase ráda kouká na kriminálky- nepředvídatelný děj, zrychlený tep a zatajovaní dechu při čtení jejích knih? Běžná záležitost (:
Ještě uvidím, jestli se pustím do dalších dílů. Sérii zas tak nežeru a díky některým velmi ohleduplným čtenářům víceméně vím, jak to celé skončí.. Jinak, obálka je opět dokonalá! :)

09.05.2013 3 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

malagelo: autorka pracuje na celé sérii o Vladu Tepešovi, v Americe zatím vyšly první dva díly- Once Burned a Twice Tempted. Zajímalo by mě, jestli se dočkáme i českého překladu (:

01.05.2013

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil více, každý má něco do sebe. Jen mě trochu mrzí, že Kouzla na obzoru svým způsobem opravdu trochu shodila předešlou knihu (démonci zůstanou démonky a basta! Tse.) To ale nic nemění na tom, že na další díl se velmi těším. Doufám, že ho autorka dokončí co nejdřív :)

28.04.2013 5 z 5