-Endy- -Endy- komentáře u knih

Esmera Esmera ZEP (p)

Tak obrázky to byly vskutku pěkné...detailně zabrané, hezky se na to kouká - evidentně i jiným lidem, když to čtete na veřejnosti :-D
Ale ten příběh, já nevím, no...Forrestova Jenny trochu lajznutá Orlandem od Woolfové. No, asi to raději berte tak, že si (nám) chtěl autor udělat radost hanbatými kresbičkami - a koneckonců komu to radost neudělalo, že :)

24.01.2019 3 z 5

Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích Thubten Chodron

Docela se líbilo a prozatím i stačilo.
Praktikující ze mě nebude, to ostatně ani nebyl účel čtení této roztomilé knížky, ale jako základ náhledu na buddhismus jsem si nemohla vybrat lepší čtení - nejsem zahlcena informacemi a přitom si připadám zase o něco moudřejší ;)

24.01.2019 4 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Úchvatné zakončení nejlepšího sci-fi, jaké jsem dosud četla.

12.01.2019 5 z 5

Made in Korea Made in Korea Miriam Löwensteinová

Úžasná publikace.
Obzvlášť bych vyzdvihla závěrečné kapitoly Niny Špitálníkové (pod články zkratka "nš") týkající se Severní Koreje - její ledově nestranný minimalismus mě fascinoval. Provedla skvělé a zcela neutrální shrnutí vzniku, historie a principů fungování nejuzavřenější země světa. Určitě si dám další knihy od této koreanistky, třeba zjistím, že zas tak nestranná není :)

Každopádně celá kniha přináší trochu od všeho korejského. Po přečtení je už jen na vás, kterým směrem se vydáte dál a na co zaměříte svou pozornost.

06.12.2018 5 z 5

V Koreji se Korejcům nevyhneme V Koreji se Korejcům nevyhneme Miriam Löwensteinová

S Miriam Löwensteinovou bych si ráda sedla na lavičku, ideálně někde na Jeju, a dlouhé, velmi dlouhé hodiny ji poslouchala vyprávět o jí blízké zemi, kterou já miluji jen z dáli.
A pak bychom si těma našima levýma rukama mohly nakreslit nějakého toho Buddhu s podezřelým úsměvem ;)

25.10.2018 4 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm Anthony Del Col

Příběhově to není vyloženě špatné, ale ta kresba! Tak špatnou kresbu emocí v obličeji jsem asi nikdy neviděla :( Doširoka otevřená pusa pro vyjádření prakticky čehokoliv od nadšení po smrtelnou hrůzu FTW...

18.08.2018 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Právě jsem dočetla jednu z nejlepších knih svého života...

11.08.2018 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Ekhö: Zrcadlový svět 5 a 6 Christophe Arleston

Svatá trojice Mravena-Jurij-Sigisbert je zpět, tentokrát ve Vatikónu (ano, psáno s "ó") a v Texasu.
První část je celkem zásadním dílem v dosavadní příběhové linii, no a přečtení té druhé vás rozhodně zahřeje ;)

18.07.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Karika a jeho styl psaní se mi líbí čím dál víc. Co si mám myslet o pravdivosti Igorova příběhu, který navíc tak trochu ujížděl na piku?...ještě nevím...třeba se tam taky poběžím podívat.

01.07.2018 4 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Japonsko je plné monster, příšer a démonů; komiks s touto tématikou by tedy mohl vydal na velmi obsáhlou knižní sérii. Proto mě mrzí, že do Cyklu vody vpadneme in medias res - o postavách nic nevíme, o Pajanu také nic moc nevíme, sledujeme pouze hon za unesenou dívkou. Přitom třeba jen Noburo (to je prostě týpek!) by vydal na samostatnou grafickou novelu...

...a ta představa, že by to celé mohla být manga...

10.06.2018 3 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Tenisové utkání mezi L a Lightem je jediný sport, který jsem ochotná sledovat :)))

07.06.2018 4 z 5

Tokijský ghúl 9 Tokijský ghúl 9 Sui Išida (p)

Kaneki, ten vizuál ti svědčí ;)

05.06.2018 3 z 5

Strach a chvění Strach a chvění Amélie Nothomb

Výňatek ze života jednoho západního vetřelce, který si potřeboval vyzkoušet drsné pracovní podmínky sararímanů.

29.05.2018 3 z 5

Světlonošova cesta Světlonošova cesta Mike Carey

Mám z toho pocit, že mi něco uniká - a že je to ještě navíc moje vina, protože jsem nečetla Sandmana.

22.05.2018 3 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

...a tohle je nejhůře hodnocený díl série? To jako fakt? Dejte mi sem další!

20.05.2018 4 z 5

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Je to trochu jako tenkrát, když si spolu v hospodě sedli Burton, Jirotka a narativní lama. První nakreslil báječně ponurý vizuál a figurky s vyvalenýma podlitýma očima, druhý těm figurkám přidal saturninovsky laděné povahy se zajímavou minulostí, a pak nechali tu lamu, aby k tomu vymyslela příběh.
No vážně, proč cpát takový potenciál do jedné knihy a zbytečně všechno zestručňovat a flashbackovat? Trilogie jsou přece dneska v módě ;)

20.05.2018 3 z 5

Za mě chladné a chladnokrevné.
Rychle ukončené.
Nejbližší mi byla ona "zapuzená" elektrická ovečka, té mi bylo líto. Soucítím s umělými ovcemi, ale s humanoidními androidy ne...asi bych se měla zamyslet.
Film je lepší než kniha - A TO se teda zrovna často nestává.

19.05.2018 3 z 5

Tokijský ghúl 8 Tokijský ghúl 8 Sui Išida (p)

Netušila jsem, že se toho dá během boje tolik nakecat :-D

29.03.2018 3 z 5

Tokijský ghúl 6 Tokijský ghúl 6 Sui Išida (p)

Rozjezd událostí v novém okrsku.
Zajímavé postavy (hlavně Džúzó a jeho šitíčko).
...za mě je nejlepší část knihy vsuvka o ghúlích drápech (fiktivní encyklopedické znalosti - to já ráda).

25.03.2018 4 z 5

Kick-Ass: Nářez Kick-Ass: Nářez Mark Millar

No ty bláho, to je teda zabijácký nářez :-D
Samozřejmě kromě avizovaných príma věcí, jako jsou tuny krve, sprosťácké superhlášky či poletující končetiny, si všimněte třeba Daveova naprosto okouzlujícího sarkasmu, nápisů na tričkách nebo toho, jak se John Romita vyžívá v kreslení nosů a všeho, co z nich kape, teče nebo doutná!

02.02.2018 5 z 5