-Endy- -Endy- komentáře u knih

Hal Hal Aoi Makino

Nenáročně zpracovaná, přitom didakticky-etická (:-D) manga pro náctileté dívky s atraktivní tématikou šikany v japonském stylu. Starší/zkušenější mangisty neurazí, mladší ročníky (věřím) nadchne...a ta jejich obrovská kukadla! :)))

25.07.2016 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Snad ještě o kousek lepší než Poslední přání, emočně vypjatější...s...hm...osudovým epilogem ;) (ale o tom až po přečtení všech dílů)

07.07.2016 5 z 5

Durotan Durotan Christie Golden

Já jsem přesně ta warcraftovsky nevzdělaná lama, která si četbu knihy naprosto užívala :-D
Ano, oplývám nějakým tím základním chápáním WoW-univerza, je mi jasné, na co si u téhle knížky lidé stěžují a ne, zatím se k nim nepřidám...ALE - rozhodně to nalákalo můj zájem o četbu původních knih a o to, jestli pak ze mě bude stejný hnidopich :-D
A teď vážně - boha jeho, který Kája Mařík dělal ten překlad???

05.06.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Je mi líto, ale fakt se nepřipojím k 4 a 5 hvězdičkovým nadšencům.
Kniha se mi většinou nelíbila, nezačetla jsem se, netěšila jsem se na další kapitoly. Popisné a úvahové pasáže mi neseděly.
Výborná byla linie "internát" ;)

12.05.2016 2 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Moc ráda bych to viděla zfilmované :) ...hřbitov a všechno a všichni, kteří jsou k němu vázáni...to by mohl umět třeba Burton, hm? ;)

05.04.2016 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Je to dobrý, pořád se líbí i mým studentům :-D A to už je dneska docela co říct ;)

22.02.2016 4 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Docela milá, ale povrchní jednohubka.
Příběh by se spíš hodil do nějakého souboru povídek; takhle samostatně vydané mi to spíš přijde jako tahání peněz z lidí, protože je to "prostě Martin".

13.01.2016 3 z 5

Orlando Orlando Virginia Woolf

Stovky let bez děje...

20.12.2015 1 z 5

Plástev v ohrožení Plástev v ohrožení Josef Pecinovský

Vidím to spíš jako oslí můstek k (doufám) velkému finále.

17.08.2015 3 z 5

Knihy v naprosté většině případů bývají lepší než filmy, ale povídka s takovým potenciálem, jako je tento, je zkrátka nedostačující.

10.07.2015 3 z 5

The Diamond as Big as the Ritz / Diamant velký jako Ritz (dvojjazyčná kniha) The Diamond as Big as the Ritz / Diamant velký jako Ritz (dvojjazyčná kniha) Francis Scott Fitzgerald

Vždyť je to vlastně horor :-D

10.07.2015 4 z 5

Poltergeist Poltergeist Kat Richardson

Doufala jsem, že prvním dílem skončila urputná snaha autorky dokázat nám, že má všechno to "šero a vlnění a duchovno a nepopsatelno" precizně promyšlené, a ono je to naopak ještě kontinuálnější a zvlněnější a tak nějak urputnější. Přitom téma mělo docela slušný potenciál.

07.07.2015 2 z 5

Svět ledu a ohně Svět ledu a ohně George R. R. Martin

Oh Bože! Jaká suprkalifragelistikexpialidózní snůška imaginární historie, jejíž znalost vám v reálném životě bude totálně k h...u :-D To prostě chcete!!!

19.06.2015 5 z 5

Larsson rozhodně nebyl žádný sexista; dle mého názoru dějové složce vládnou ženy a jak!

Erika (i když její příběh nemá s hlavní dějovou linií v podstatě nic společného)
Monica (prostě drsná sporťanda)
Annika (soudní přelíčení jedním hltem)
Lisbeth (originální, výjimečná, nezapomenutelná postava, fenomén mezi ženskými hrdinkami)

O hvězdu méně dávám za možná až příliš podrobné životopisy členů Sekce (a jiných - uklízečů apod.) a rozvláčnou historii v podstatě kdečeho...i když to asi přidává na věrohodnosti a komplexnosti - takže je dost možné, že to je vlastně můj osobní problém a že to bylo jaksi moc složité na mé mozkové spoje :)))

05.03.2015 4 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Hluboká analýza do procesu vyšetřování vražd...a ono vyšetřování se vleče tak pomalu a tak precizně, až to...no, ne že nudí, ale spíš prudí :))) Jenže vy to stejně chcete dočíst, protože je to fakt výborně napsané.

15.02.2015 4 z 5

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

Tak já nevím, asi už jsem zinfantilněla čtením momentálně populárních "young-adult postap"...chtěla jsem to porovnat a faktem je, že tahle knížka už mě prostě tolik nechytla. Možná se jedná o záležitost, kterou by člověk měl toto sci-fi téma začínat a ne končit.
A tyhle zvraty typu Truman Show a Equilibrium už vlastně taky znám...chjo, já vím, neumím ocenit kvalitní četbu :-D

11.01.2015 3 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Za mě to na 5 hvězd není, no. Chyběl/y mi:

- propracovanější charaktery postav
- vizuálnější popis prostředí
- detailnější rozbor pravidel

Ale není to ani na 3 hvězdy. Různé možnosti náhledu na konec děje zvedají úroveň :)

06.01.2015 4 z 5