Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích

Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323279/bmid_buddhismus-pro-zacatecniky-v-otazka-h1F-323279.jpg 4 16 8

Kniha vás ve 21 kapitolách provede základními koncepty buddhismu (např. Podstata buddhismu, Meditace, Karma, Umírání, Práce s emocemi, Duchovní vedení, Rodina a děti atd.)

frantisek0724
11.03.2022 4 z 5

Kniha nezůstane příliš dlužná svému názvu, pokud toho o buddhismu mnoho nevíte a chcete se dozvědět něco málo více, kniha vám poskytne jednoduché a srozumitelné odpovědi na základní otázky. Jak jsem již zmínil, kniha je napsaná srozumitelně,vždy krátce vysvětluje jednotlivé pojmy z buddhismu,aby to pochopil i člověk ze západní kultury.

tomas1291
25.10.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která dostojí svému názvu, jenom jsem ke konci začínal být trochu netrpělivý (což je ovšem moje chyba). Co bych vytknul, je někdy haprující korektura či pravopis. A seznam doporučené literatury v angličtině. Co se mi naopak líbilo, byl obsah a forma knihy.

aharbax
14.01.2021 5 z 5

Doporučil bych tuto knihu všem, které zajímá učení východu. Podle mě se jedná o velice přímý, jasný a nevídaně ucelený koncentrát všech důležitých bodů a myšlenek buddhismu :)

drakamena
18.07.2020 4 z 5

Jednoduché a srozumitelné odpovědi na otázky, které by mě ani nenapadlo položit. Zajímavá knížka, která nabízí úplné základy toho, co je to vlastně buddhismus.

Godvind
25.11.2019 5 z 5

Pokud se začínáte zajímat o buddhismus, pak je tato knížka velice dobrým začátkem. Formou otázek a odpovědí přehledně rozčleněných do jednadvaceti tématických okruhů vás nenásilně uvede do nauky. Používá přitom dobře srozumitelný a čtivý jazyk, ukazuje příklady z běžného života.
Autorkou knihy je rodilá američanka, která je od roku 1977 buddhistickou mniškou a přímou žákyní dalajlamy. Výklad je tak schopná přizpůsobit lepšímu pochopení západního publika, aniž by přitom deformovala myšlenky buddhismu.

-Endy-
24.01.2019 4 z 5

Docela se líbilo a prozatím i stačilo.
Praktikující ze mě nebude, to ostatně ani nebyl účel čtení této roztomilé knížky, ale jako základ náhledu na buddhismus jsem si nemohla vybrat lepší čtení - nejsem zahlcena informacemi a přitom si připadám zase o něco moudřejší ;)

Papírek
26.12.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, působí pozitivní energií. Je napsána jednoduše a srozumitelně. Čte se jedním dechem. Zodpověděla téměř všechny mé otázky ohledně buddhismu a pomohla mi zamyslet se a uvědomit si některé věci.

martunka
11.10.2017 5 z 5

Musím uznat, že tato kniha je opravdu velkým přínosem pro všechny, kdo se chtějí o buddhismu dozvědět vše potřebné. Autorka vše vysvětluje laskavým a srozumitelným způsobem. Moc pěkné

Thubten Chodron
americká, 1950
2017  85%Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích
1994  100%Buddhismus IV
1995  100%Buddhismus V

Kniha Buddhismus pro začátečníky v otázkách a odpovědích je v