Esmera

Esmera https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381968/mid_esmera-LaY-381968.jpg 4 58 21

Pozdní šedesátá léta a strohá církevní škola. To je prostředí, ve kterém dospívá Esmera Santeneová a v němž se musí vypořádat se svými prvními fyzickými touhami. Nejen pocity, ale i první zkušenosti s muži sdílí s kamarádkou Rachel. První zážitky jsou v očích dívek většinou neuspokojivé, ale když konečně ve strohém prostředí Esmera dosáhne „svého“, zjistí o svém těle jednu fascinující věc – síla orgasmu jí doslova a do písmene dokáže měnit život! Esmera se díky svým výjimečným schopnostem stane privilegovaným svědkem evoluce sexuality a fyzického potěšení celé naší společnosti. Kreslíř Zep je talentovaným umělcem s dynamickou linkou, který ztvárňuje fyzično s nadsázkou, jež přitom dodává celému příběhu neobyčejnou smyslnost.... celý text

Literatura světová Komiksy Erotika
Vydáno: , Argo

Esmera , 2015

trudoš
20.09.2022 4 z 5

Povedená erotická novela, i když k úplné spokojenosti mi maličko chybělo. A to příběh řádně zakončit, nenechat jej vyšumět do ztracena. Přičemž nelpím na třeskuté pointě, ale nějaký závěr si Esmera rozhodně zasloužila. Jinak ale naprostá spokojenost. Kresba je jednoduchá a perfektní – Zep, podobně jako Milo Manara, dokáže jen pár linkami vystihnout dráždivou atmosféru a přitom ani nemusí cíleně sklouzávat k pornografii. Vince tomu pak dodává vyváženě potřeštěnou rovinu, třebaže komického potenciálu využívá pouze napůl.
Snad jen, že v závěru působí vyprávění skoro jako filozofický pamflet, nebo právě naopak, výsměch podobným snahám, což mi moc nesedělo. Každopádně, v rámci erotických komiksů u nás vycházejících, z mého pohledu rozhodně to lepší. Scénář se nesoustředí primárně na sex a zápletka má i nějakou osnovu. Byť jsem zastáncem směru, že v erotice má být méně mudrování a více akce, tenhle komiks mě pro jednou přesvědčil, že jde kombinovat oba směry, aniž by to ve finále byla nuda.

Lka
07.03.2022 4 z 5

Zajímavá komiksová kniha, eroticky založená, kterou jsem přečetla za chvíli. Esmera zjistí, že po orgasmu se mění její život.

Bája89
23.02.2022 2 z 5

Náhodně objevená kniha u nás v knihovně, která nepředstavuje žádné dlouhé čtení. Povedené ilustrace dokreslují vzrušující, erotikou nabitý příběh. Přesto mě základní premisa postkoitální proměny zrovna neuchvátila. Možná, že kdybych byla pravidelným čtenářem podobných kousků, tak jsem nadšená. Jako náhodný čtenář si jen řeknu, že to nebyla úplná ztráta času.

kitja
10.09.2021 3 z 5

Moc hezky nakreslenej komiks, s neotřelou myšlenkou (po každém orgasmu se hlavní hrdinka promění v muže / ženu) ale celej sklouzne jen do té nejjednodušší vrstvy. Do té smyslné eroticko pornografické bez další hlubší myšlenky, takže jde jen o jednoduchej a nenáročnej příběh.

Škoda. Kdyby se to nechalo jak je a kniha se rozšířila o dvě další stejně obsáhlé části jako je ta stávající, kde první by řešila ten psychologický rozměr a druhá homosexualitu z mnoha pohledů, mohla to bejt výborná provokativní i hluboká věc.

Takhle to zůstalo jen v mezích červenejch knihoven a erotickejch filmů. A jo, je to fajn, a je to odvážný, ale je to prostě jen komiks pro dospělý a nic víc.

fvalek
15.07.2021 3 z 5

Inu... Tohle není úplně příběhová bomba, ale myslím, že dokáže vcelku pobavit a asi i sexuálně navnadit. Nicméně si myslím, že příběh měl mnohem víc co nabídnout a nemusel být tak přehlcený sexem. Na jednu stranu to mohla být třeba queer/LGBT/transgender bomba, která by měla nějaké poselství tolerance a smiřování s vlastní identitou, nebo to mohla být nějaká filosofická pecka, kde se přemýšlí o pohlaví jako o něčem, co nás nijak nediferencuje, nebo z toho mohlo být prostě cokoliv, hezké drama o tom, kým chce Esmera vlastně být a jak se sžívá se svou mužskou stránkou... Ale ono to je prostě sexem přesycené dílo připomínající skicák nadrženého školáka, který cítí morální povinnost všude přikreslit penis nebo prsa. Ale to je opravdu problém čistě příběhu, kresba je totiž skvělá a celkově i ta "sépiová" barva, která tvoří hezkou retrospektivní atmosféru (jop, teď mě napadlo, že Esmera půjde do výzvy knihy vyprávěné retrospektivně).

Takže já prostě nevím, co si o tom myslet... Je to hezká kniha, počítal jsem s tím, že to bude erotické téma, ale popravdě jsem úplně nečekal, že ten příběh bude takhle primitivní a jedno-dimenzionální. Prostě jen a jen o sexu. Abych ale nebyl příliš přísný, skutečně v příběhu vidím obrovský potenciál, zejména těmi částmi, kde Esmera váhá, jestli se Marcella zbavit, kým chce být, kdo ji přitahuje apod. Možná, že s trošku více otevřenou myslí a fantazií se dá v knize najít i nějaké poučení nebo to lze vztáhnout k vlastní sexualitě, takže za to určitě plus. Celkově pak klobouk dolů za tak bezpředsudkový a otevřený příběh o propojení ženské a mužské stránky osobnosti! :)

BUBO26
22.11.2020 3 z 5

Pomerne jednoduchá jednohubka, veľmi dobre nakreslená, ale s plytkými postavami, plytkým príbehom a logickými dierami. Menovite - to si vážne "nevšimnete", že Váš partner pri orgazme zmenil pohlavie? Alebo sa po orgazme už na svojho partnera ani nepozriete? Veď v celom príbehu si to všimli asi traja ľudia. Jedná sa o zaujímavý príbeh, pekne nakreslený, ale mnoho tomu chýba.

zoubek69
05.07.2019

První vážné prožitky dospívající dívčiny.

bazyk21
05.07.2019 5 z 5

zajímavý příběh a skvělá kresba

Lenka.Vílka
11.06.2019 5 z 5

Začnu tím, že jsem nepochopila, co tím chtěl autor říct. Přiznám se. Protože já pod tím "zjistí o svém těle jednu fascinující věc – síla orgasmu jí doslova a do písmene dokáže měnit život!" z anotace čekala něco jiného, než co se potom v knize dělo. Čili, jestli to mělo nějakého skryté řecké poselství, jak jsem našla v jednom zdejším komentáři, já ho nenašla.

Za mě (a můj asi nízký intelekt a malý rozhled) jsem dostala hezky zpracovanou fantazii (kdo by tohle nechtěl?!). Ale jo, něco ťuklo. Asi "Když dostaneš to, co chceš, dostaneš se na hranici, kdy už nejde víc, budeš potom stále šťastný?" Asi o tom to bylo.

A kresba byla dokonalá. Závidím těm, kdo chodí k zubaři tam, kde mu přes rameno nekoukají babičky (dejte mi na něj číslo, klidně budu dojíždět), a mohli číst v čekárně. Hodně detailní a nádherná. Takže pokud se nechytíte na tom jakémsi poselství, s tímhle si vystačíte. Příjemné lechty lechty :P

Jenom to strašně rychle uteklo!

bara9550
28.05.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla, když jsem čekala v čekárně u zubaře.
Věřte mi, na trhání zubů jsem pak už nemyslela. :)

zdenur
15.02.2019 4 z 5

Dá se přečíst na posezení. Příjemný formát knihy a krásná kresba s erotickým nábojem. Příběh jeden z nejlepších, co jsem v tomto žánru zatím četl. Řadím na čestné místo, výborná záležitost!

kaffa
06.02.2019 5 z 5

mně se esmera i marcello moc líbili :-) nejvíce se mě zaujal příběh, který na rozdíl od jiných autorů (manara) nebyl samoúčelně kostrbatě našroubovaný na situaci jen proto, aby k TOMU! došlo.... už od začátku kniha čtenáčům nic netají a je jasné, o co tu půjde, chybí jakákoliv berlička zdůvodňující směr děje a to oceňuji nejvíce.... tohle dílko dokonce u mě i soupeří o výsostný post s drunnou a to už je co říct!!
moc se mi líbilo i grafické zpracování.... hezké kresby, formát knihy potěšil a zajímavá "dvoubarevnost" skvěle pasovala k 60. létům....
tuhle knihu sem si užila! :-)

-Endy-
24.01.2019 3 z 5

Tak obrázky to byly vskutku pěkné...detailně zabrané, hezky se na to kouká - evidentně i jiným lidem, když to čtete na veřejnosti :-D
Ale ten příběh, já nevím, no...Forrestova Jenny trochu lajznutá Orlandem od Woolfové. No, asi to raději berte tak, že si (nám) chtěl autor udělat radost hanbatými kresbičkami - a koneckonců komu to radost neudělalo, že :)

gaspoda
13.11.2018 4 z 5

Esmera se má

Ditules
28.08.2018 2 z 5

Obrázky jsou výborné, ale ten příběh, to je bizár... :D

Martina410
15.08.2018 4 z 5

Komiks jsem precetla za hodku. Kresba se mi libila, pribeh byl ale slabsi. I tak nelituji koupe, zajimava knizka.

Elsinor024
13.08.2018 3 z 5

Zep zpracovává otázku, na kterou prý podle řecké mytologie uměl odpovědět pouze věštec Teiresiás. A když to udělal, nejvyšší bohyně ho nechala za trest oslepnout.
Hlavní hrdinka knihy Esmera musela projít stejnými zkušenostmi jako thébský prorok a otázku pak zodpověděla šalamounsky.
Zajímavé téma a hodně(!) odvážné zpracování.

dagmar.rub
27.07.2018 3 z 5

...aneb jak v sedmdesáti vypadat na pětatřicet :-)

Nevimm
25.07.2018 4 z 5

Každý o tom někdy snil a kdo né, tak kecá :D 4/5

maygirl
25.07.2018 3 z 5

Moc pěkná kresba, ale co se příběhu týče, čekala jsem něco jiného.

ZEP (p)
švýcarská, 1967
2018  72%Esmera
2008  86%Titeuf to vidí jinak
2011  93%Titeuf. Svět je krutej
2017  98%Titeuf. Má mě ráda?
2017  98%Titeuf. Vítej v pubertě!