Emik87 Emik87 komentáře u knih

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Přiznávám, že nejsem velkým příznivcem této knihy. Četla jsem jí ve škole jako klasiku a stačilo. Už víc ne.

24.02.2024 3 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

U tohoto dílu jsem taková rozpačitá. Ne, že by nebyl fajn, ale něco mi tam nesedělo. Bohužel ale neumím říct, co přesně. Možná Gamache v krizi?

24.02.2024 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Zase díl, který je malinko slabší, než ostatní. A ani konec to tentokrát nevylepšil.

24.02.2024 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Jako tradičně od pana Vondrušky skvělá detektivka, která se výborně čte.

24.02.2024 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

U této knihy opravdu nevím, jak jí hodnotit. Téma je velmi těžké a hnusné a rozhodně pravdivé...ale styl, jakým je napsaná je otřesný. Oproti například Dětem ze stanice ZOO je kniha opravdu odpad. Dám ale vyšší hodnocení, protože si myslím, že i takto se dají napsat myšlenky např. v deníku.

24.02.2024 2 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Vždycky říkám, že druhé díly jsou slabší než první. Ale tady to rozhodně neplatí. Dokonce se mi Vražedný chlad líbil víc, než Zátiší. Naprosto skvěle popsaný případ. Jen tak dál.

23.02.2024 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

Sice špionážní případy u Agathy nemusím, ale toto je skvělý případ. Má i nádech humoru a nevyhneme se ani velkému napětí.

20.02.2024 4 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Agatha měla evidentně ráda vykopávky. Tenhle příběh je znovu z tohoto prostředí. Je výborný a čtenář si ho užije.

20.02.2024 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

(SPOILER) Tento příběh z ostatních maličko vybočuje a to ne jen Poirotem v důchodu. Kniha byla jedna z prvních, kterou jsem četla a můžu jí číst stále znovu. Doporučuju.

20.02.2024

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Sbírka povídek s geniálním detektivem je jednoduše geniální. Příběhy skvělé a vyřešení jednotlivých případů ještě víc.

20.02.2024 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Foglarovky mám moc ráda a Záhada hlavolamu je asi jedna z těch nejlepší.

18.02.2024 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jeden z nejlepších Agathiných příběhů. Plavíme se s Poirotem na lodi a vyšetřujeme případ. Prostě klasika.

18.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O malinko slabší díl, než ten první, ale i tento je skvělý.

18.02.2024 4 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Zpočátku jsem byla celým projektem nadšená. Ale čím víc jsem knihu četla, tím intenzivněji moje nadšení mizelo. Souhlasím se spoustou věcí, které autorka uvádí, dokonce možná i s většinou. Hodně mi ale vadí její přístup - já to dělám správně, já mám pravdu a cokoliv jiného je špatně. Taková radikalita není dobrá.

17.02.2024 2 z 5

Znamení lyry Znamení lyry Václav Erben

Exner mezi vojáky...poněkud třaskavá kombinace. Ovšem já ji miluju.

17.02.2024 5 z 5

Bláznova smrt Bláznova smrt Václav Erben

Příběh mi přišel opravdu zvláštní a kapitán se pořád nějak ne a ne dobabrat k výsledku. I tak je ale detektivka skvělá a Exner tradičně šarm sám. :)

17.02.2024 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Díla Agathy vždy hodnotím kladně. Ale zrovna tento příběh, ač také výborný, je malinko překombinovaný. Nicméně opět prodchnutý mimo vyšetřováním i humorem. 90%

16.02.2024 4 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Zajímavý způsob ruské satiry. O knížce jsem dlouho neměla ani tušení, ale čtení bylo velmi zajímavé. Dokonce se s některými charaktery můžeme potkat i dnes. :)

13.02.2024 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

(SPOILER) SPOILER!!!!! Na poručíka Borůvku jsem narazila úplnou náhodou při hledání knížek do čtenářské výzvy. Pan Škvorecký odvedl skvělou práci. Poručíka si člověk zamiluje hned od prvních řádků. Jen jsem litovala jeho podřízeného. Ten si připraví důkazy pro usvědčení pachatele (je to spousta stránek textu) a poručík mu to shodí jedinou větou. :D :D

13.02.2024 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Jsem milovník velkého detektiva a tak jsem si knížku vyloženě užívala. Tenhle pohled do zákulisí a vlastně i detektivem milované psychologie čtenáře velmi obohacuje. :)

12.02.2024 5 z 5