Emik87 Emik87 komentáře u knih

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Zřejmě vrchol Poirotovské Agathiny tvorby. Skvělý příběh, postavy, zápletka i vyřešení.

18.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tenhle díl považuju za hodně zlomový. Od dětského příběhu se posunujeme do čím dál temnějšího. A také se nám některé postavy přesouvají z temné strany na stranu dobra, další nejsou tím, kým se zdají. No prostě zmatek a někde mezi tím chudák Harry bojuje o život a tentokrát i o kamarádství.

18.02.2024 4 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Cestování s Bergmanem po Evropě má své pokračování. Tady bych řekla, že se měl maličko krotit. Nevím, nevím, jestli by mu bylo umožněno takhle zasahovat do vyšetřování, když je technicky vzato svědek.

17.02.2024 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Začala jsem sérii číst kvůli čtenářské výzvě a autorce. Neměla jsem žádné očekávání, ale i když se příběh někdy malinko vleče, je skvělý. Vyšetřovací tým detektiv se svou asistentkou/kolegyní prostě nemá chybu.

13.02.2024 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Moje oblíbené pohádky. Sice pravda, že hodně strašidelné (Kostěj Nesmrtelný a Baba Jaga), ale i tak mě celé dětství provázely.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Čtení bylo opravdu náročné a trvalo dlouho se dočíst až nakonec. Jedna z knih světové klasické literatury. Do takové situace by se opravdu nikdo nechtěl dostat.

24.02.2024 4 z 5

Kniha se opravdu obtížně čte a chvílemi i obtížně chápe. Přesto by ale bylo dobré, kdyby si ji přečetlo hodně lidí. Příběh je totiž velmi silný.

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Začátek byl moc smutný, Laurenta je mi líto. Pak objevení něčeho neobvyklého a děsivého a nakonec se do toho začnou plést tajné služby. Další skvělý díl. Užila jsem si ho.

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Kniha je malinko složitější, takže se čtenář ne vždycky orientuje. Ale rozhodně za přečtení stojí.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nejslavnější případ Sherlocka Holmese. Temna na blatech a na nich pobíhá strašlivý pes. Prostě skvělé čtení.

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Jeden z mých nejmilovanějších příběhů. Tentokrát má Poirot pomocníka. Bob je prostě skvělý.

20.02.2024 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kniha u které se nejde rozhodnout, jak jí hodnotit. Ještě, že je nadčasová, protože v tehdejší době bych žít opravdu nechtěla. Fanatismus může být opravdu hodně nebezpečný a tenhle příběh je toho důkazem. Musím ale dát plný počet hvězd.

18.02.2024 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Když se dostane k moci slaboch a dá hodně moci sadistce, pak je průšvih ne jen u mudlů, ale i v Bradavicích. Docela chápu, proč lidi nenávidí víc Umbridgeovou, než Voldemorta. Výborně je vykreslená i atmosféra ve škole. Tenhle díl je prostě skvělý.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Asi moje nejoblíbenější Foglarovka. Přátelství dvou kluků, které vznikne tak nějak náhodou ustojí nejednu zkoušku. Prostě klasika, která mě provázela dětstvím.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Druhý případ Josefa Bergmana se mi líbil stejně, jako ten první. Sice maličko složitější, ale já si takové detektivky užívám. Opravdu doporučuju.

17.02.2024 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knížka je na jednu stranu skvělá, ale na tu druhou naprosto odporná. Kolotoč drog, prostituce a abstinování se na čtenáře vyvalí od první strany bez nějakých zábran.
Poprvé jsem knížku četla v pubertě a tenkrát zůstala nedočtená. Prostě to nešlo. Až po letech jsem se znovu odvážila.

17.02.2024 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války Jaroslav Hašek

Asi moje nejmilejší knížka od českého autora. Kdysi jsem jí uměla skoro zpaměti a i dnes si spoustu dialogů a situací vybavím zcela přesně. Je až neuvěřitelné, jak se dá aplikovat i do dnešních dnů.

13.02.2024 5 z 5

Mamička Mamička Jaroslav Seifert

Knížku jsem si přečetla, protože byla v povinné literatuře k maturitě. Nejsem milovník poezie, takže jsem si ji moc neužívala. Objektivně ale musím říct, že jde o moc krásné a procítěné verše.

13.02.2024 4 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Má oblíbená knížka. Krásný příběh s nádhernými ilustracemi. Díky za ni. :)

13.02.2024 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

U téhle knížky jsem se opravdu bavila. Nemám tchýni, tak asi proto. Do příběhu v knize bych se opravu dostat nechtěla.