ellypusik ellypusik komentáře u knih

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha se četla dobře stejně, jako 5 dílů předtím. Mělo to švih a Robert Brynzda umí pořád překvapovat! Četlo se mi to skvěle a každá kapitola mě něčím dostala. Konec jsem vůbec nečekala ani neměla žádné typy.
Přesto, že mi bude Erika Fosterová chybět, těším se na novou edici s Kate Marshallovou.

03.08.2020 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Příjemné oddechové čtení. Autorka umí moc pěkně a čtivě popsat pocity mladých lidí, co zažívají první lásky nebo možná i obecně všech lidí, kteří se díky svým emocím dostanou na úplné dno. Některé scény mi přišly až přemrštěné, ale on takový ten svět je, takže za mě moc milé čtení.

03.08.2020 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Je to už za hranicí? Kdo určil, co je tabu a co je ještě přípustné? Román Lolita je velice rozporuplný. Skupina lidí ho bude asi navždy odsuzovat, druhá část jej bude milovat. Mezi tu patřím i já. Lolita je klasa! Mistrovské dílo! Jak na to Nabokov přišel? Netuším, ale vím, že to byl génius. Jeho originalita spočívala v tom, že otevřel Pandořinu skříňku lidské společnosti. Každý má nějakou úchylku, ale jen málo kdo o ní dokáže otevřeně mluvit. Nabokov popsal objektivně a nezaujatě příběh muže, který se ztratil v předčasně vyspělém a přesto pořád v dítěti. Obyčejném dítěti, které mileneckou lásku nedokáže pochopit. Těžko říct, kdo je v tomto příběhu doopravdy ten predátor a kdo je oběť.

13.07.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tři příběhy zajímavě propletené do sebe. Velmi mne zaujal tento nápad, vidět ten stejný čas, stejné místo ze třech různých perspektiv. Člověk si pak připomene, že každý vidí svět jinak a tato knížka to potrhovala. První povídka mě zaujala nejvíce. Byla velmi čtivá. Druhá mně osobně přišla nejslabší, zápletka mi přišla přetažená za vlasy a postavy mi úplně nesedly. Třetí povídka byla zase o něco lepší a konec byl opravdu pěkný. Ve zkratce doporučuji jako oddechovou vánoční četbu ke krbu a horké čokoládě.

05.04.2020 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha, která přestože je krátká, dokázala říct vše, co bylo třeba. Text byl jednoduchý a přesto plný životních mouder. Doplňující fotografie a namalované obrázky oživily příběh a přidaly na dobrém dojmu. :) Za mne jednoznačně pecka!! Když zakoupením alespoň trochu pomůžu opuštěným psům, dvojnásobná pecka!.

24.02.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Jennifer Greene

Takový odlehčený romantický příběh s nádechem erotiky. Po náročném dni to může být ideální čtení.

16.12.2019 2 z 5

Cena útěchy Cena útěchy Catherine George

Příběh byl sice pěkne napsaný, ale pořád je to už celkem ohraná klasika něžné panenské dívky, která potká staršího bohatého krasavce. Když od toho moc člověk nečeká a čte to stylem "oddechová četba po náročném dni", je to příjemná knížka.

16.12.2019 2 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Přestože byl příběh klasickým romantickým "dojákem", byl skvěle a velmi poutavě napsaný. Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu přečetla tak rychle. Navíc romantika smíchaná s erotikou byla příjemná změna od klasického standartu.

16.12.2019 3 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Kniha úžasná! Pro mne mnohonásobněji lepší než film. Plno krásných metafor a mouder něžně zakomponovaných do děje! Doporučuji!

30.09.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná humoristická komedie plná ironie a nadsázky. Opravdu jsem se pobavila i si zarelaxovala. Moc doporučuji!

18.09.2019 5 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Kniha stojí za přečtení. Spisovatel jednoduchou mluvou, všemi stravitelnou, dokázal skvěle popsat život nejchudší spodiny a sociální dno. Zároveň díky jeho knize vidím, že nic není nemožné a tento člověk byl opravdu bystrý a citlivý, když si dokázal všimnout tolika detailů a následně je i tak autenticky rozebrat. Určitě palec nahoru, nedoporučuji snad jen těm, kteří nesnesou pořádnou dávku vulgarismů a oplzlostí.

30.08.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha mne opravdu nadchla! Jakmile jsem si zvykla na spisovatelův osobitý styl psaní, byla to nádhera. Tolik literárních směrů smíchané do jednoho jsem ještě nezažila. Romantismus, novoklasicimus, symbolismus. Velmi i doporučuji jako maturitní četbu, jelikož se o tom dá krásně povídat. Příběh není dlouhý, ale obsahuje velmi mnoho.

01.06.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tak tato kniha mne totálně dostala! Opravdu jsem od toho už moc nečekala, když je to patý díl a opak je pravdou. Snad nejlepší kniha z celé ságy!! Mnoho napětí a vzrušení. Konec mě dojal! Vážně skvělá knížka, jen tak dál!!

15.05.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha mne dostala! Opravdu je velmi fascinující, - SPOILER - jak Brynzda dokáže v každé knize otevřít nějaké ostýchavé téma, ať to byla prostituce, homosexualita, pedofílie nebo nebezpečnost sociálních sítí. Líbí se mi jeho nápady a dojímá mě jaký rozhled ve světě a literatuře konkrétně má.
Úpřímně, děkuji za takového autora!

21.04.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opravdu čtivé a poutavé! Příběh byl velmi složitý a zamotaný, stále temnější události z minulosti vyplouvaly na povrch. Do poslední stránky jsem neodtrhla od knihy oči.

09.04.2019 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Velice krásná kniha. Nejvíce mne zaujal konec knihy, kdy jsem i pochopila plný význam názvu: Petrolejové lampy. Je to s příběhem více spjato, než to na první dojem působí.

09.04.2019 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Velice zajímavé a poutavé!

07.02.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velice čtivé a poutavé. Do poslední chvíle jsem si vrahem nebyla vůbec jistá! Krásně spisovatel ukazuje lakomství lidí. Co z člověka dokáží peníze udělat.

13.01.2019 4 z 5

Pensylvánský upír Pensylvánský upír David Wellington

Kniha mne nezaujala. Žádné velké napětí ani překvapení.

19.12.2018 1 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Kniha není určitě pro každého a začátek je, alespoň podle mě velice náročný a častokrát jsem knihu chtěla odložit. Jakmile se však čtenář dostane zhruba do půlky, pochopí význam knihy, začne poslouchat o Sophiině příběhu a od textu už se neodtrhne! Podle mě by kniha nemusela být tak dlouhá a je plná zbytečně rozepisovaných detailů, ale zároveň to vše tvoří neuvěřitelnou a neumírající dokonalou tvorbu o krutosti života.

24.11.2018 3 z 5