Ellkarka Ellkarka komentáře u knih

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Upřímně jsem nevěřila, když jsem zjistila, že tato kniha vyjde.
Žiju kousek od Horní Bečvy a teď v létě tam jezdívám na přehradu. Je úplně jiné kafe číst knihu z prostředí, které znáte na vlastní kůži.
Hodně jsem se v knize našla... Miluji umění. Obrazem, kterým se hlavní postava inspirovala, je umístěn v Kroměříži, kde jsem trávila v dětství každé prázdniny. Vidím teda knihu spíš zkresleně a sentimentálně, a kdybych prostředí neznala, vnímala bych ji jinak.
Zamilovala jsem si ji. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, což se mi u knihy do takové míry nestalo. Popis krutých scén byl velice živě vykreslen a já zatínala zuby hrůzou. Jako bych vše viděla svýma očima.
Co se týče konce, čekala bych ho jiný. Upřímně jsem ho nepochopila, tak jak bych si přála nebo bych chtěla nějaké potvrzení, že jsem ho pochopila správně. Trochu Minefuck.
Co se týče kampaně a dokumentu. Přehnané. Zbytečně akorát knihu poškodila. Dvě osoby z dokumentu znám dokonce osobně a řekněme, že mám na to svůj názor.

22.07.2015 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho obdivuju, už od svých šesti let z filmových pláten a teď ve svých patnácti letech jsem se konečně přesvědčila, že o něm musím poznat všechny ty knižní detaily, které film nemá šanci zachytit. A teď můžu konečně vítězně křičet: ,,Ano!" Protože příběh Harryho je to nejkouzelnější, co znám. Ano, i ve svém pubertálním věku se rozplývám a lichotím této pohádce, kterou jsem měla přečíst už dávno ve svým šesti letech.
Come to me other parts!

26.03.2015 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Úžasná kniha a další legendární pokračování Hunger Games. Myslím si, že speciálně v tomto dílu bylo obzvlášť hodně překvapení a zvratů. Snad se tím autorka snažila o to, aby knížka zapůsobila i přes velkolepí první díl.. No musím říct podařilo se. :)

30.03.2013 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nikoho asi nepřekvapí, když napíšu, že ta knížka je úžasná. Nepatřím mezi ty co by přelouskali knížku za pár dnů nebo za večer, ale u téhle se mi to povedlo. Už se nemůžu dočkat, až začnu číst nový díl :)

02.02.2013 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Větší absurditu jsem nikdy nečetla, ani nikde na ni nezarazila. Fantaskní zpatlanina, která se četla zatraceně dobře. Děj měl spád a kapitolky rychle ubíhaly. "Humor" tohoto typu není pro každého a mě samotné se dostával pod kůži postupně. Příběh mě neskutečně bavil a svou nepředvídatelností neustále překvapoval. Hlavnímu hrdinovi jsem i začala neskutečně fandit a oblíbila si ho.

16.05.2015 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

- Neobvyklé "postapokaliptické" prostědí, které se tak na první pohled nemusí zdát. Přísný režim a nová pravidla.
- Kniha byla příjemně čtivá, občas napínavá a hlavně zamilovaná. Mohli jste si přečíst nespočet momentů, které vás hřáli u srdíčka a nenuceně jste se uculovali. A povzdychovali, jak může být svět tak nespravedlivý.
- Taky jsem zaregistrovala, že se autorce vytýká, že se moc rozepisuje, jednoduše používá dlouhé popisy. Mně to nějak nevadilo a moc jsem si toho ani nevšimla, ale po uvažování se můžu k této vítce možná i trochu naklonit.
- Taky jsme se nemohli vyhnou ani šoku, který se konal na konci knihy. Mě málem urval srdce.

18.06.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha už není tolik zajímavá a poutavá, jak předešlé. V téhle už jen vrcholí boj rebelů a vzbouřenců. Kniha ve mě vyvolává spíš nostalgické vzpomínky na celou sérii. Celkové shrnutí: Mohla jste podat lepší výkon vojáku Katniss Everdeenová!

09.07.2013 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Nádherná knížka a strhující konec, který jsem vůbec nečekala. Šok. Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení.

02.02.2013 5 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Skvělá "relaxace". Až neuvěřitelné napětí propletené jednotlivými scénami a když už si myslíte, že všechno skončí, začne to být ještě víc napínavé a znovu dokola. kniha se mi opravdu líbila a pro milovníky hororů ji vřele doporučuji. Knížka je poměrně malá a rychle se čte. Navíc vám poskytne skvělý pohled na odlišný svět. A potvrzuje se pravidlo, že by jste neměli dávat na vzhled knihy! :D

19.03.2014 5 z 5

Zabijáci úsvitu Zabijáci úsvitu Darren Shan (p)

Tak tolik šoků a nervových zhroucení v jedné knize jsem ještě nezažila. Slzičku jsem sice neuronila, ale tolik napětí jsem nezažila snad nikdy. Shane ty pometlo, to mi nedělej!

20.12.2013 5 z 5

Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Simpsonovi - Hokus Pokus Brutalběs Matt Groening

Celkově knihu hodnotím pozitivně, sice mi nic nedala, ale i nic nevzala. No, možná těch pár hodin, co jsem ji četla. Smějící se.

18.10.2013 3 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Knížka je úžasná, napínavá, nepředvídatelná, nevím, jak bych ji popsala. Ano, chválím ji. Musím se, ale pozastavit nad tím, jak dlouho jsem ji četla. Dost dlouho i na mě a nebylo by to tím, že by jsem si odkládala to nejlepší donekonečna. Svojí nečekaností a překvapeními mi přišla chvílemi opravdu naivní. Nehledě na konec knihy. Kdo by to byl čekal? Kdo ví, sám si domyslí. Jednoduše mi přijde, že se do toho autorka moc zamotává a spolu s tím i čtenáře. Snažila se do toho dát až nemožné. A nebudem si nalhávat je to pořád obyčejná YA s milostným trojúhelníkem a proto si myslím, že té krve být tolik prolito nemuselo.

19.09.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív mě opojilo nadšení krásné obálky ke koupi. Pak jsem ji jen nedůvěřivě chytla a objevila v ní bichli, kterou se bojím začít číst. Po pár stránkách jsem se začala, ale smát. Knížka má v sobě něco kouzelného. Jen sebemenší větě vás dokáže rozesmát i rozbrečet.

12.07.2013 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Kniha mi přijde nenucená, jak z reálného života. Někdy donutí i k pousmání svou vtipností. Napíná nás až do úplného konce. Zkráceně: Milé čtení :)

09.07.2013 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nádherná kniha s nádherným koncem. Co jiného čekat od Nicholase Sparkse? Ale musím uznat, že Johna jsem někdy měla chuť profackovat. Tak lehce. Zatím jsem ale pořád nepochopila jednu věc. Já jsem nebrečela? Co to se mnou je? I když byl tak úžasný konec? Jsem divná, musím se s tím smířit. Rozhodně tuto knížku ale doporučuji a jestli na ni někde narazíte neváhejte a přečtěte si ji. Musím se přiznat, ale já film ještě neviděla. Takže se na něj už moc těším. Co jsem slyšela, tak kniha a film končí jinak, tak jsem zvědavá.

29.05.2013 5 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Konec byl..ehmm.. nedokončený, ale co! Autorovi už asi bylo jasné, že když se čte už osmý díl, tak nám ani nebude vadit, když hrábneme po dalším. A mě to vůbec nevadí a už se těším. Na Darrenovi (autorovi) se mi hrozně líbí, že můžeš číst další díl ságy klidně po roce a i přes spostu postav na které zapomeneš je znovu nenápadně v textu přiblíží a připomene. Jinak musím pochválit další díl s překvapením a dobrodružstvím. Sága je taková moje stálice ke které se vždycky ráda vracím :)

18.05.2013 4 z 5

Hra lží Hra lží Sara Shepard

Konec mi přišel hrozně utržený. Je to sice série na víc dílů, ale celou knížku nás autorka napíná, jak to skončí a my se to stejně nedozvíme a musíme si přečíst další díl. Knížka se pěkně četla, to musím pochválit.

12.05.2013 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Dávám spíš 3,5 hvězdičky.. Hezký příběh, ale asi jsem se do něho nemohla nějak vcítit, ke všemu to skončilo všelijak, takže mi asi nezbývá nic jiného, než si přečíst další díl. Upřímně nevím jestli ano. :D Dokonce mi i jedna věta připomněla Stmívání: ,,A tak se lev zamiloval do jehňátka." Není to tak přesně, ale nechci to říkat. :) Pro překvapení. Asi mi tam chybělo více napětí nebo jsem od toho očekávala něco víc, když jsem četla recenze a komentáře na knihu, zmiňovalo se, že má knížka smutný konec. To sice měla, ale pro mě asi ne tak dostatečně. :DD Jsem divná.. Asi jsem tak trochu lpěla na tom, že to má pokračování a všechno se zas zpraví.

06.05.2013 4 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Nechápu, jak se to autorce povedlo, ale tenhle díl hýřil překvapeními. Musím doporučit všem, co četli první díl. Já jsem z prvního nebyla vůbec nadšená, ale i tak jsem se rozhodla číst druhý a rozhodně toho nelituji a těším se na další pokračování. Však sama autorka na konci knížky říká, že díky její agentce kniha vznikla, a že ji přinutila přijít s ještě lepším nápadem, než původně.

09.03.2013 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Řekla bych, že kniha naplnila to, co jsem očekávala. A že já toho ani moc neočekávala, jen klasickou americkou adult fantasy.
Příběh sice neustále hýřil dalšími zvraty a neočekávatelnými pohnutkami.. Ale na mě to působilo jako spatlanina. Někdy je míň, víc. Přišlo mi, že sama autorka se do toho zbytečně zamotala, jak chtěla, aby z knížky dýchala strašidelná atmosféra. Na mě to působilo až dětinsky.

23.06.2015 3 z 5