Ella161 Ella161 komentáře u knih

Psáno životem Psáno životem Lucy Keating

Hm… autorka měla fakt skvělý nápad, jak příběh vůbec pojmout. Bylo zajímavé číst o tom, jak sama o sobě ve svém příběhu píše, a jak se AB vůbec vypořádala s tím, že její život je vlastně jen fikce (Dává to smysl? Já to pořádně neumím vysvětlit, ale když si přečtete anotaci, tak všechno pochopíte). Děj byl opravdu super, protože každou kapitolu se mohlo něco změnit a moc se mi líbilo, jak autorka pěkně popsala pocity hlavní hrdinky. Třeba to zoufalství bylo skoro hmatatelné. Navíc mi AB připadala jako někdo, kdo skutečně žije. Nepřipadlo mi, že by to byla jen fiktivní postava v knize.

Když už zmiňuji AB, tedy hlavní hrdinku, tak bych jí mohla trochu popsat. Ona byla opravdu posedlá plánováním. Musela mít všechno do detailu a na věci (události) měla dokonce vybrané barvičky, a tím si pak různé úkoly či akce podtrhávala v kalendáři. Takže jo, měla všechno super organizované a jakmile přišel nějaký zvrat, cítila se dost nesvá a nevěděla, co si počít. Je to taková ta klasická hlavní hrdinka, která dostává samé jedničky a je docela nevýrazná. Ale nechyběl jí sarkasmus a smysl pro humor, čímž si mě získala.

Ještě jeden podstatný fakt a možná trochu SPOILER (takže odsud nečtěte, pokud si nechcete zkazit "překvapení"). V knize se vyskytuje milostný trojúhelník. Ten vážně nesnáším. V knihách mi hrozně vadí a když třeba z anotace vyplývá, že tam má být, tak knihu většinou odkládám. Nevím proč, ale prostě to nesnáším. Možná to bude tím, že mě vždy štve, jak je hlavní hrdinka nerozhodná. Jeden den jde na rande s jedním a další druhým. Tohle fakt NE. Každopádně tady mi ani tak nějak nevadil. Jasně, štvalo mě, že byla AB nerozhodná (jak jinak), ale dokázala jsem to překousnout. Oba kluci byli fakt fajn a oblíbila jsem si je. Jednoho více, samozřejmě. A tomu jsem fandila od začátku do konce.

Takže…. knihu doporučuji! Nebylo to žádné wow, ale ani žádný propadák. Je to skvělá oddechovka na teplé dny, jako máme teď.

19.06.2021 3 z 5

Ačkoliv tuhle sérii moc v lásce nemám, tahle krásná ilustrovaná kniha mi nemohla v mé knihovně chybět. A opravdu se mi líbila. Byla krátká (což je docela škoda) a velmi čtivá. Obrázky byly nádherné a výstižné. Jsem ráda, že jsem si knihu objednala.

Vlastně tam o nic moc nejde. Je tam pár kapitol z Cardanovi minulosti. Díky nim jsem ale lépe pochopila, proč se tak choval, co všechno cítil a proč tak moc "nenáviděl" Jude. Jak už jsem zmínila, celá ta série mě nějak neohromila. Jasně, ten svět byl fakt krásně vymyšlený i propracovaný. Jen mi prostě nesedl ten děj. Neměla jsem ráda Cardana, jako fakt ne. Já si ho oblíbila asi až ve druhém díle, myslím. Ale že bych se do něj "zamilovala"? To ne. Jsou i mnohem lepší postavy a leckdy nechápu ostatní, proč ho mají tolik rádi. Skoro vždycky se choval jako nadřazený hovado, kterému je všechno jedno a to nejdůležitější pro něho bylo opíjet se. Avšak postupně jsem zjistila, že je v něm něco víc, že je vlastně celkem hodný. Jen byl takový osamělý. Neměl to lehké, to vůbec ne. A možná i chápu to, proč se rozhodl, že bude vším a všemi opovrhovat. Mám ho ráda, ale mám mnohem raději třeba Rhyse z Dvorů nebo Arina z Kletby vítězů.

To jsem trochu odbočila. Nicméně… uvítala bych, kdyby tady byla třeba více Jude, ale i tak mě tahle dodatková kniha okouzlila a možná právě tuhle knihu mám nejraději z celé série. Ještě jednou, ta kniha je fakt nádherná! Jak obálka, tak i ilustrace. Moc doporučuji, i těm, kteří sérii nečetli nebo se jim moc nelíbila.

12.06.2021 5 z 5

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Ty jo. Troufám si říci, že tohle je jedna z nejlepších YA fantasy vůbec! Už od začátku to bylo neuvěřitelně čtivé. Autorka nás nejprve seznámila se světem, který vymyslela (a že to měla skvěle promyšlené) a hned tam nastaly nějaké akce. Hlavně ta jedna hned ze začátku mě fakt dost vzala. Jak to mohla udělat? Už takhle ze začátku hned brečet není nic příjemného

Celý ten děj byl neuvěřitelně skvělý! Vážně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Už je to nějaká doba, kdy jsem tak moc tu knihu hltala. Tady to ale nešlo jinak! V každé kapitole se stalo něco, co mě přinutilo číst dále. Prostě jsem to nemohla ukončit, aniž bych věděla, jak to bude dále pokračovat. Nedokážu vyjádřit, jak na mě kniha zapůsobila. Prožívala jsem u ní tolik pocitů. Radost, zuřivost a hlavně smutek. Bože, ani nevím, kolikrát a jak dlouho jsem u knihy brečela. Nečekala jsem, že se to vyvine takhle. Nečekala jsem, že mě ten příběh až tak ohromí.

Postavy? Naprosto krásně vymyšlené! Moc jsem si oblíbila Aurélii, Zana (ehm, tady je to trochu zamotané, ale kdybych k tomu řekla více, tak bych Vám dala velký spoiler, za což byste mě určitě zabili. Ale tak ráda bych to řekla!), Nathaniela i Kate a Kellana. I některé další, ale hlavně tyhle. Ach jo. Aurélie a Zan byli prostě…. nemám slov. Milovala jsem jejich společné chvilky i to, jak skvěle si rozuměli a doplňovali se. Všechny tyhle postavy byly tak statečné! Nešlo si je neoblíbit.

Vážně si tohle musíte přečíst! Pokud máte rádi tenhle žánr, nesmí Vám tahle série v knihovně chybět. Vím, že se hodně opakuji, ale to je tak krásně propracovaný příběh! Určitě Vás nezklame, pokud se pro něho rozhodnete.

10.06.2021 5 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Za mě tedy jedno velké NE. Narazila jsem na knihu náhodně v knihkupectví a všimla si, že jí napsala česká autorka. Ráda čtu knihy od českých autorek, protože některé jsou vážně dobré. Měla jsem fakt radost, protože i anotace se mi opravdu zamlouvala. Jenže... tohle byla katastrofa. No dobře, nebyla to úplně nejhorší kniha, ale dle mého názoru zbytečně vyhozené peníze. Možná že kdybych to četla někdy za pár let, tak by se mi i líbila.

Hlavní postavy prostě hrůza! Ani jeden mi nebyl sympatický. Tomáš byl pěkný egoista, kterému sláva stoupla do hlavy. Hodně riskoval a to se mu nevyplatilo. Nepřeji nikomu nic hnusného, ale to, co se mu stalo... no trochu si to zasloužil. Kdyby nebyl (s prominutím) debil, tak vše bylo jinak. Říkám Vám, že bych fakt nechtěla být v jeho kůži. Co jedno špatné rozhodnutí může způsobit je fakt děsné. Nechtěla bych s tou vinou žít po zbytek mého života. Jo a to, jaké měl manželství, ten jeho přístup k němu... to nebylo vůbec v pořádku. "Ženuška" je doma, stará se o děti, chce od ní naprostou věrnost, ale to pro něho neplatí. Fakt hnus.

No a Johanka? Pro tu je snad i škoda slov. Naivní, povrchní, namyšlená (opět pardon za to slovo, ale tohle jí přesně vystihuje) blbka. Respekt k rodičům? Nulový. A to jí dali všechno, co si umanula (možná v tom tkvěl ten problém). Její chování jsem opravdu nechápala. Nemám takové lidi ráda v reálném životě a ještě o nich číst? Ne, díky. Každopádně musím uznat, že mi jí občas bylo líto. Kdyby nebyla tak naivní! Mohla si za to ale sama. Navíc jsem fakt nechápala, že po tom všem, co o Sebovi zjistila a co si s ním prožila, ho furt chtěla a neopustila ho. Však bylo jasné, že jí jen využívá! To, co po ní chtěl bylo extrémně nechutné a hnusné. Na jejím místě bych tohle fakt nedělala. Jen proto, že potřebují peníze! Našla by se i slušná práce.

Jediné plus knihy bylo snad jen to, že se četla rychle. Takže... Fakt mě to zklamalo. Od knihy jsem měla celkem velké očekávání, ale tohle? Už se k tomu raději nebudu vyjadřovat, protože mi tenhle příběh opravdu zkazil náladu. Tímto se omlouvám všem, kterým se kniha líbila.

27.05.2021 odpad!

Milosrdná vrána Milosrdná vrána Margaret Owen

Úplně nevím, jak tuhle knihu hodnotit. Jsem z ní zmatená a několik věcí ani po přečtení nechápu.

Určitě je skvělý nápad celý tenhle svět. Skvělá myšlenka, ale já se v tom docela ztrácela. Třeba začátek. Autorka nás prostě "hodila do rozjetého vlaku" a my jsme se v tom měli zorientovat. Nedokázala jsem si zapamatovat všechny kasty, natož jejich schopnosti. Byla jsem z toho zmatená a několikrát jsem musela listovat zpátky, abych se ujistila, že to chápu dobře. Samozřejmě jsem tohle po pár kapitolách vzdala a prostě jsem četla, i když mi některé věci nebyli jasné.

Další mínus je, že se mi první čtvrtina knihy četla strašně pomalu. Já jsem "rychločtenář" a i Massovou mám přečtenou za den, ale tahle kniha mi díky tomu trvala dva dny. Musela jsem si u toho dávat pauzy a neměla jsem to nutkání číst dál a dál. Do čtení jsem se občas i nutila, protože jsem to nemohla jen tak odložit (nesnáším nedočtené knihy).

Každopádně po první čtvrtce knihy mě to konečně začalo bavit. Četlo se mi to i značně rychleji a občas jsem cítila i takové to napětí a potřebu číst dál.

No a všechny postavy jsem si oblíbila. Hlavně Tavina a Fie. Vždycky mi zvedli náladu nebo mě donutili se rozesmát.

Závěr je takový, že tohle není nejlepší fantasy, kterou jsem kdy četla. Jenže i tak jsem si ty postavy dokázala oblíbit a zajímá mě, jak bude jejich cesta pokračovat. Takže doporučuji, ale nečekejte od toho nic velkého.

10.05.2021 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Tahle kniha byla všude na instagramu, takže si myslím, že většině z Vás novinka neunikla. Bylo kolem toho velké "halo" a já si řekla, že si knihu koupím také. Zaujala mě anotace a přiznávám, že i pozitivní recenze a všechny ty příspěvky o knize mě nalákaly.

Po přečtení anotace jsem očekávala, že to bude hlavně o vztahu mezi Nathanielem a Elisabeth. Tak to ale vůbec nebylo. Což mě na jednu stranu opravdu mrzelo. Nathaniela jsem si zamilovala hned. Ta jeho povaha je tak dokonalá, že prostě neexistuje možnost, aby Vás neokouzlila. Milovala jsem ty situace, kde konečně byl on. Bohužel jich tam ze začátku moc nebylo a docela mě to zklamalo. Chtěla bych více Nathanila, více informací o jejich rozvíjejícím se vztahu, více informací o jeho pocitech, více informací o jeho rodině.

Každopádně příběh mě i tak okouzlil. Bylo to něco nového, něco krásného, něco, co bychom my čtenáři chtěli zažít. Tedy alespoň já. Kdo by nechtěl slyšet knihy zpívat? Kdo by nechtěl koukat na knihy, které se mezi sebou "hádají"? Kdo by nechtěl si s knihami povídat?

Elisabeth jsem si také oblíbila. Byla to ta správná a odvážná hlavní hrdinka. A moc, moc, moc jsem si oblíbila Silase! Ten je prostě skvělý a tak nějak dělá ten příběh krásnější.

Já knihu určitě doporučuji, protože se mi opravdu líbila a je jisté, že nezůstane přečtená jen jednou. Nicméně... mezi nejlepší fantasy 2021 bych jí nezařadila. Mnohem více se mi líbila třeba kniha Dědictví krve.

26.04.2021 4 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Překvapilo mě, že mě tenhle díl bavil snad ještě více, než předešlý. Nemohla jsem se od něho odtrhnout a měla jsem strašnou potřebu číst dál a dál.

Zde se našlo hodně zajímavých situacích. Fakt jsem občas nad celým tím příběh pociťovala zoufalství, protože jsme chtěla, aby už konečně pravda vyšla najevo. Nechtěla jsem číst další lži a dohady. Jenže to se mi nepoštěstilo. Možná tohle ten díl dělá tak dobrým. Nebylo to tak, jak bych očekávala.

Hlavní postavy jsem si snad ještě víc oblíbila. Kestrel byla furt stejná. Chytrá, vynalézavá, obětavá a hodná. To, co všechno děla pro ... (nebudu říkat, to si musíte přečíst) bylo neuvěřitelné! Hlavně ani nechtěla, aby to někdo věděl. I přesto, že byla považovaná za tu špatnou, za mrchu, které záleží jen na sobě a svém postavení. Nicméně její odvahu jsem fakt obdivovala.

Arin byl ze začátku stejný, jako v předchozí knize. Jenže postupem času se z něho stával zatvrzelý kluk, který nevěří svým instinktům. Vždycky jsem byla úplně frustrovaná z toho, že ho něco napadlo (něco, co byla pravda), ale pak si vynadal za to, že to tak není. Kdyby prostě víc věřil, věřil by i v to, co věřit chtěl. Kdyby se nenechal tak snadno oklamat, všechno by bylo jednodušší a mně by to ušetřilo spoustu zoufalství i vzteku. Vždycky jsem za to na něho byla neskutečně naštvaná a říkala jsem mu (jo, fakt jsem mu to říkala), ať sakra věří svým instinktům. Na druhou stranu jsem ale jeho pochyby chápala a sama nevím, čemu bych na jeho místě věřila.

Samozřejmě, že tady přibylo spoustu nových postav. Některé jsem fakt nesnášela a některé jsem si oblíbila. Například Verexe, tedy korunního prince. On byl prostě úplně jiný, než jeho otec. Byl hodný, soucitný i chápavý. Ke Kestral se choval moc pěkně a chápal jí. Líbilo se mi, že tak nějak stál při ní a svému otci nic neřekl.

Konec byl zase naprosto strašný! Ne, že by byl nějak hnusně napsaný, ale ...Vždycky mám chuť číst dál. Vždy si říkám, jak nám tohle autorka opět mohla udělat. Už se těším na závěrečný díl, až se konečně dozvím, jak celé tohle skončí. I když mám tušení, které bude tak na 98% správně, ale stejně se moc těším.

29.03.2021 5 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Na tenhle příběh jsem narazila úplně náhodou a po přečtení anotace jsem si ho hned musela objednat. Nic podobného jsem ještě nečetla a velice mě to zaujalo. Autorka vymyslela a popsala skvělý svět, který je plný intrik, strategií, manipulace i bojů. Ze začátku jsem se trochu ztrácela, ale jakmile jsem četla dál a dál, nedělalo mi problém se zorientovat.

Kestrel mám ráda. Byla to dobrá strategička a to jsem na ní obdivovala. Byla strašně moc hodná a bohužel dokázala také důvěřovat nesprávným lidem. Každopádně bylo pěkné, že si stála za svým názorem a dokázala říct, co si myslí, i když to nebylo zrovna vhodné a akorát jí to uškodilo. Ale alespoň tímhle nějak bojovala, čímž opravdu bylo poznat, že je dcerou generála. Nevzdávala se a to jsem na ní měla nejraději.

Arina si prostě nešlo neoblíbit. Už z anotace jsem věděla, že ho budu mít určitě ráda. Hlavně kvůli němu jsem si tu knihu koupila. Otrok, který si i na dražbě zachoval alespoň část své hrdosti? Takový hrdina je něco pro mě a téměř jistě mi zaručí, že se mi příběh bude líbit. Byl hodný, soucitný, chytrý ale i krutý, když na to přišlo. Nicméně, fakt jsem milovala společné chvíle s Kestrel, kdy byl sám sebou.

Hlavní zvrat knihy jsem očekávala, ale stejně mi to bylo líto. Bylo mi líto těch lidí, které to odnesli, i když chápu obě strany. Chápu, proč to udělali. Nicméně i tak mi pár slz ukáplo a rozesmutnilo mě to.

Místy byla kniha zdlouhavá, až jsem měla chuť nějaké stránky přeskočit. Jenže to já nedělám, takže jsem se snažila číst rychle a modlila se za to, aby tam už konečně bylo něco důležitého. Já chtěla sakra vědět, jak to bude dál probíhat a ne číst zdlouhavé a nezajímavé pasáže. To je asi jediný důvod, proč knize ubírám jednu hvězdičku u hodnocení.

Kniha je moc čtivá. Dnes mi přišla a za pár hodin jsem jí měla dočtenou. Chtěla jsem si přečíst jen jednu kapitolu a zbytek si nechat na víkend, ale nemohla jsem od toho odtrhnout. Ani najíst jsem se pomalu nešla, až tak moc jsem to toho byla "zažraná". Pokud jste knihu nečetli, tak moc doporučuji a já už se těším, až se vrhnu na druhý díl.

28.03.2021 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Moc milý příběh na dlouhý večer, když si chcete odpočinout či odreagovat :)

20.02.2021 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Ani nevíte, jak jsem se na tuhle knihu těšila. Na humbooku její ukázky byly prostě všude. Už samotná anotace mě strašně zaujala a já se nemohla dočkat, až knihu budu mít u sebe. Měla jsem velké očekávání, které se vyplnilo. Panebože! To byl tak úžasný příběh! Napínavý tak, že jsem se od něho celý den nemohla odtrhnout (i na záchod jsem si jen rychle odskočila, abych se hned vrátila ke čtení). Postavy tak krásně popsané, že si je nešlo nezamilovat. Hlavně Ramsona, který byl prostě úžasný. Během příběhu si pomalu všímáte, jak se jeho chování mění. Vždycky to byl jen takový nepatrný krůček k lepšímu, ale hned jste si ho všimli. Byl neskutečné chytrý, mrštný, strategický a bojeschopný. Nad jeho obchodním vyjednáváním jsem jen žasla. Většinou měl všechno do puntíku naplánované. Byl pomstychtivý, ale i obětavý. A způsob jeho komunikace? Díky tomu jsem se do něho asi “zamilovala”. Ana mi byla moc sympatická. Byla silná, obětavá, empatická, hodná i chytrá. Občas jsem sice nechápala, proč se danou situaci rozhodla řešit zrovna takhle, ale na to jsem si zvykla. Co bych jí vytkla? Její naivitu. Ta mě občas rozčilovala, ale prostě to k ní patřilo. Ve všem se snažila najít to dobré. Každopádně její síla mě vždycky ohromila. Každá ta situace je tam tak pěkně popsaná, že si to snadno dokážete představit. V knize je nespočet zvratů, které jsem nečekala. Díky tomu jsem si několikrát poplakala, ale i hltala stránku za stránkou, jak jsem byla zoufalá, protože jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Zatím je to určitě nejlepší kniha, kterou jsem v tomhle roce četla. Nemohu se dočkat dalšího dílu a toho, až si přečtu, jak s dějem autorka naloží.

04.02.2021 5 z 5

Polibek v Paříži Polibek v Paříži Catherine Rider

Musím se přiznat, že tenhle příběh mě bavil mnohem více, než předešlý. Hlavní hrdinka mi taky byla o něco málo sympatičtější. Hlavně jejím smyslem pro humor a sarkasmem. Hlavního hrdinu jsem si taky oblíbila ( mám takový pocit, že u těhle knížek si ani nejde neoblíbit nějakou postavu), ale co to sakra bylo za jméno? Jean-Luc? Ehm.. nemohli tam dát něco víc normálního? Vůbec jsem si na to nemohla zvyknout a celkem mě to rozčilovalo (Já vím. Jsem velice náročný člověk). Ale musím uznat, že jsem se s ním dost nasmála. Popravdě oba byli fakt vtipná dvojka. Strašně mě bavilo se Serenou poznávat Paříž. A že tam byla krásně popsaná! Dokonce mě nějaké místa zaujaly natolik, abych si vyhledala, jak opravdu vypadají. Sice různé tyhle poznatky o památkách nemám moc v lásce, ale tady mi to vůbec nevadilo. Navíc bylo fakt vtipný, jak se ty dva furt dohadovali. Jak jim ten výlet nevyšel podle plánu (hlavně Sereně), ale i tak si ho moc užili. Tenhle příběh na mě působil mnohem víc vánočně, než předešlý. Opravdu mě naladil na tu správnou sváteční náladu. Já vím, že jsem s tím už ohraná... ale fakt moc doporučuji! Hlavní hrdiny si hned oblíbíte, zamilujete si Paříž a naladí Vás na tu správnou vánoční náladu.

03.12.2020 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jasně, že byl tenhle díl skvělý. Měl spád a zvraty. Konečně nadešel čas války, která mi zlomila srdce, protože vážně nám tohle autorka udělala? I když bylo jasné, že tak to určitě neskončí, stejně jsem brečela jak malá holka. A když přišel na řadu Tamlin, vážně jsem pochybovala, že pomůže. Každopádně máme v knize postavy, kterým se věnuje více pozornosti, než v předešlých dílech. Ano, mám na mysli Nestu a Elain. Elain bylo po celou dobu taková podivínka, za to Nesta... vážně doufám, že se dá dohromady však víte s kým. Co mě trochu mrzí je, že mi v tomhle díle trochu vadil Rhys a hlavně Feyre. Já Rhyse fakt miluju ( byla to láska na první pohled, ovšem), ale mohl by se o Feyre více zajímat. Ehm.. to jsem podala trochu špatně. Vyslechl jí, když potřebovala a to samé platí o jeho pomoci. Myslím tím, že by se jí mohl zastávat. Třeba jak byla ta porada a Tamlin o ní nemluvil hezky, tak skoro nic neudělal, neokřikl ho. Zatímco když Eris počestoval Mor běhnou, tak se na něho Azriel hned vrhl. No a Feyre mě tady docela štve chováním “všechno vím, všechno znám”. Vždycky vnikla do konverzace s nějakou “chytrou” radou či řešením nebo povzbuzením. Strašně mě to štvalo. Nicméně to jsou jen takové malinké výtky. Příběh se mi moc líbil. Hlavně ten konec války, který pro mě byl nečekaný. Opět mi mizely stránky mezi prsty. Je napínavá a donutí vás u toho sedět celé hodiny. Autorka je prostě skvělá.

17.11.2020 4 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Většina knihy byla nudná. Jako fakt. Bylo neuvěřitelně nudné číst ten začátek a když jsem u toho i prostředek. Ke konci to začalo být dobrý, ale ani tak mi to nevynahradilo zbytek příběhu. Nettie si prošla hroznou věcí. Nechtěla bych tohle zažít a úplně jsem chápal, že kvůli tomu nemohla zpívat a že jí ta hlasovka na konkurzu rozhodila. Je to milá, hodná a sympatická holka. Někdy jednala opravdu unáhleně. Nenechala si vysvětlit danou situaci a pak si z toho vyvodila úplně něco jiného. Ano, narážím na její vztah s Fletchem. Ten mé sympatie moc nezískal. Nádherný vzhled a dokonalý ve všech věcech. To je prostě takové klišé. Více bych jí to přála s Lucou, který se tam často neobjevoval, ale i tak jsem si ho moc oblíbila. Co musím ale vyzdvihnout jsou její přátelé. Ti byli tak neskutečně skvělí! Za každé situace za ní stáli, podporovali ji a hlavně chránili. Chápali její situaci a snažili se jí pomoct. Všechny tři jsem si zamilovala a jejich parta byla skvělá! Děj sám o sobě mě vůbec neokouzlila. Tušila jsem, jak to skončí. Možná je to ale proto, že mě muzikály fakt nebaví. Logické je, že mě i nudilo o tom číst. Jako oddechovka je kniha dobrá, ale žádný zázrak.

07.11.2020 2 z 5

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

(SPOILER) Pěkná kniha. Postavy mi všechny přišly sympatické. K Sladeovi jsem si ale musela najít cestu. Sice se mi zamlouval jeho smysl pro humor, ale štvalo mě, jak celou tu situaci s Kate bral. Myslel si, že po sexu všechno skončí a i když si uvědomoval, že je do ní zamilovaný, stejně se choval hnusně. A to nemluvím o tom, jak se zachoval když zjistil, že je Kate panna. Co to mělo znamenat? To bylo od něho fakt podlý. Příběh měl ale skvělé téma. Tohle prostě miluju, když se seznámí přes něco, čemu ten jeden nevěří. Je to nenáročné čtení, ale doporučuji.

20.08.2020 4 z 5

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Celá série je prostě skvělá. Zdá se mi, že každý další díl je o něco lepší, než předchozí. Naskytnou se nám zde zvraty, které bych nečekala, několik intrik a konečně ten konec, kdy se dozvíme, jak to všechno dopadne.
Jako hezké zpestření byla romantická linka. Ridleymu a Bryn jsem fandil od prvního dílu, kde se jejich city probíraly nejvíce.
Za všechny tři díly jsem si oblíbila nespočet postav, ať už těch špatných či dobrých. Je těžké vzít na vědomí, že se s nimi musím rozloučit. Hlavně s Konstantinem, kterého jsem si oblíbila nejvíce. Bylo mi hned jasné, že je v něm něco víc, než “zlo”. Dozvíte se proč to všechno dělal, ale nemyslím si, že by Vás to nějak překvapilo. Už ze začátku druhého dílu jsem měla takové tušení. Líbilo se mi, jak byl vůči Bryn ochranářský a nápomocný. Ty dva tvořili skvělý tým. Miluju jejich společné chvilky, kdy si vyměňují názory nebo se jen tak škádlí.
Vím, že si sérii přečtu znova, takže nejsem ani tak moc smutná, že je opouštím. Spíš se těším, až se k nim opět vrátím.

12.08.2020 5 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Co to sakra má být? V téhle knize se toho stalo tolik, že se nestačím ani divit. A ten konec? Panebože! Proč to vždycky končí takhle?
Nevím, kde začít, protože tady se toho událo tolik. Za 1. Tenhle díl mi přišel o hodně lepší, než předešlý. Je napínavější, smutnější a překvapivý. Za 2. Oblíbila jsem si tady celkem dost postav ze kterých se vyklubalo něco špatného. V první řadě bych se chtěla zmínit o Kennetovi. Ten mě svým šarmem i škádlením naprosto okouzlil. Bylo úsměvné číst, jak se pokoušel flirtovat s Bryn, která na jeho hru nepřistupovala. Také se chci opět zmínit o Konstantinovy, který mě prostě přesvědčil, že není zlý. Vůbec by mi nevadilo, kdyby s Bryn byli něco víc, ale to by mi pak zase bylo líto Ridleyho. V tomhle díle se často nevyskytoval a chyběl mi tam. Po konci vím, že v závěrečném díle taky asi nebude mít moc prostoru. Ona je tam ta romantická linka vedlejší, ale stejně Vás to zaujme a přejete jim to z celého srdce. Za 3. U téhle knihy budete minimálně slzet. Nechápu, jak rychle to nabralo takový spád. Všechno bylo relativně v pohodě a pak... No přečtěte si to sami. Já se vrhnu na třetí díl.

10.08.2020 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Jak mám začít? Vzala jsem si tuhle knihu, protože jsem se chtěla odreagovat od románů a ponořit se do jiného světa. Nemohla jsem si vybrat lepší příběh. Děj je napínavý. Donutí Vás číst bez přestávky. Líbí se mi, že je tam taková velká zápletka a já mohu hádat, jak to je či není. Postavy jsou skvělé. Kladné i ty záporné. Jsou tak hezky popsané a vyobrazené, že jsi je nádherně představíte. Lehce jsem se ztotožnila s hlavní hrdinkou Bryn, která je chytrá, nebojácná a hlavně věrná. Miluju její styl mluvy. Často používá sarkasmus. Zároveň však mluví inteligentně i rozvážně. Ridley je tak sladký! Toho si prostě nejde neoblíbit. Vlastně mi byl sympatický už od začátku. Líbí se mi, jak používá sarkasmus či škádlení. Nemohla jsem se dočkat, až konečně bude s Bryn vést nějaký rozhovor. Miluju jejich společné chvilky. Jo a asi jsem se zakoukala do Konstantina. Já vím, že on je ten “padouch”, ale já si nemůžu pomoct. Podle mě je prostě hodný, jen se musí chovat tak, jak se chová. No kdyby ne, proč by vůbec upozorňoval na to, aby byla Bryn na pozoru? Taky mi připadalo, že mu na ní možná malinko záleží. Avšak kdo ví? Tohle je teprv první díl, takže to nemusí být všechno tak, jak se zdá.

10.08.2020 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Úplně nevím, jaký z toho mám mít pocit. Ze začátku to vypadalo celkem slibně, ale postupně mi některé věci nedávali smysl, což se ovšem na konci vysvětlilo. Dokážu pochopit, proč se ostatním kniha líbí, ale já bohužel mezi nadšence nepatřím. Tenhle žánr, kde je nadpřirozeno, není nic pro mě. Určitě však bylo zajímavé, že vše nakonec bylo jinak, než jste čekali, ačkoliv na to, jsem přišla už v půlce příběhu a věřím, že nejsem jediná. Pokud máte rádi nadpřirozeno a podobné věci, tak to bude Vaše kniha. Ovšem je tam spoustu věcí, které se nám hodí do skutečného života. Například.. jak se máme chovat k lidem v kómatu, nebo při vážném zranění. Velké plus je, že se kniha četla sama.

02.08.2020 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Za mě teda nic moc. Neurazí, ani nenadchne. Tiras mi nebyl skoro vůbec sympatický a Skřivánek (na to jméno jsem si vůbec nemohla zvyknout) mi přišla strašně slabá, neprojevovala moc své názory a závislá na Tirasovi. Ke konci to mělo konečně nějaké napětí. Tam jsem dostala pocit, že knihu nemůžu odložit, dokud nebudu vědět, jak to dopadne. V tomhle žánru jsem četla lepší knihy (třeba Holubice a Had). Tuhle knihu hodnotím jako takový průměr. Děj hezký, ale nic, co bych si chtěla přečíst znova.

30.07.2020 2 z 5

Beta Beta Jasinda Wilder

Za mě tedy ne. Ne že bych vyloženě nesnášela násilí a tak.. jenže spát s chlapem proti jeho vůli? Prostě mi to přišlo přitažené za vlasy. Násilné scény se mi vůbec nezamlouvaly a přišly mi fakt smutné. Nakonec se z erotického románu stane akčňák? Ne a Ne a Ne.

21.06.2020 1 z 5