Elkeli Elkeli komentáře u knih

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Podle mě jeden z těch slabších kousků, bohužel. Do čtení jsem se musela sem tam i nutit, forma psaní a sdělení je jak na houpačce - jednou nahoře, jednou dole. Co oceňuji, tak je příběh samotný - po přelouskání si přeci jen člověk řekne, že je to originální, strašidelné a zapíše se Vám do podvědomí. Vícekrát ale ne :)

26.01.2019 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Po téhle knize jsem sáhla v momentě, kdy jsem si měla poskládat svůj "povinný maturitní seznam četby" - a rozhodně to byla skvělá volba! Líbila se mi. Po přečtení si prostě musíte říct: "no tak to bylo hustý".. za mě 5* :)

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kdo ji pochopí, ten si ji zamiluje :)

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Rozesmála, nadchla, krásně se četla :) za mě jedna z těch lepších od Oscara Wilda.

Zápisky křídlem a kopyty Zápisky křídlem a kopyty Iva Peřinová

Skvěle podaná řecká mytologie zasazená do hezkého příběhu, kterým Vás provede sám Pegas osobně :-) Za mě skvělá a vtipná oddychovka, ke které se vracet prostě chcete.

Papírová města Papírová města John Green

Začátek - super! Konec - super! Prostředek .. uáá .. no trochu se to táhlo, proto ty 4*. Příběh samotný byl ale zajímavý, stejně jako všechny příběhy od Johna Greena :)

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Sto lidí, sto chutí, u této knihy to nebude jinak :) Pro mě ale jedním slovem - srdcovka. Pobrečíte si, zasmějete se, nahlédnete pod pokličku kouzlu lásky a pravého přátelství. Pět hvězdiček zaslouženě :)

Satan Satan Mario Mendoza

Super, napětí děje trvalo až do přečtení posledního slova v knize. Rozhodně stojí za to přečíst si.. a když si po přečtení uvědomíte, že jde o skutečnou událost? brrrr. :)

26.01.2019 4 z 5

Poslední jednorožec Poslední jednorožec Peter S. Beagle (p)

Mně se kniha líbila :) má to všechno, co od fantasy pohádkových-příběhů očekáváte, proto 5*

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Asi nejzajímavější díl z celé série, rozhodně doporučuji :)

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Příjemné pokračování prvního dílu, doporučuji :)

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Rozhodně hezky zpracovaný a napínavý příběh, ideální pro ty, kteří si rádi odběhnou do světa fantasy. Tahle kniha byla jedna z mých prvních s touto tématikou - strašně ráda na ní vzpomínám a těším se, až si jí přečtu v celé sérii znovu.

26.01.2019 5 z 5

Koralína (komiks) Koralína (komiks) P. Craig Russell (p)

Skvělý komiks, krásná kresba a poutavý děsivý příběh :) doporučuji.

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Jeden z prvních komiksů, které jsem měla možnost si prolistovat a asi se tu budu opakovat, jako většina lidí, ale ta kresba? Jednoduše WOW. :) Škoda jen toho rychle utnutého konce.

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Velice příjemně se čte, má chytlavý příběh a myslím, že si většina lidí obě postavy ihned zamiluje :) Pokud hledáte oddychovou young adult knihu, rozhodně doporučuji projít si právě příběhem Henryho a Grace.

26.01.2019 4 z 5

Kapesní slovník česko- psí/pso-český Kapesní slovník česko- psí/pso-český Jean Cuvelier

Roztomilé, moc příjemně zpracované - slovníček pobaví i poučí :)

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Hrozně mě mrzí, že se mi do knihy nepodařilo začíst, ačkoliv jsem tomu dávala nejeden pokus. Obsahově to prostě nesedlo, mé celkové očekávání - které bylo pravděpodobně nadopováno filmem, který je mimochodem fakt povedený - bylo prostě trochu větší, než finální výsledek.

26.01.2019 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pro fandy Harryho Pottera je snad povinnost si tyhle povídky pročíst :) poznámky prof. Brumbála jsou asi jak pro koho, hádám, že je někdo ocení a někdo by je klidně z knihy vymázl, ale za mě celkový dojem super, líbilo se.

Dreamologie Dreamologie Lucy Keating

Moc hezky napsaný příběh se zajímavým dějem, to rozhodně. Škoda jen toho trochu uspěchaného konce :)

Já a moje příšera Já a moje příšera Dick King-Smith

Příběh jak pro děti, tak určitě i pro dospělé. Řekla bych že každý, kdo má rád fantasy příběhy, se v tom určitě najde. :)