Já a moje příšera

Já a moje příšera https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/2753/ja-a-moje-prisera-2753.jpg 4 78 12

Mýtus Lochnesské příšery opět ožívá! Napínavý příběh dvou dětí začíná ve chvíli, kdy děti najdou u moře malého vodního koníka. Koník Crusoe je malý, ale roste tak rychle, že je mu za chvíli malé jezírko na zahradě. Podaří se dětem spolu s dědečkem a rodiči Crusoa odvézt na bezpečné místo a ukrýt ho před zraky lidí?

Dobrodružné Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Water Horse: Legend of the Deep , 2007

LunaL.
17.02.2023 4 z 5

Klidná, hezká pohádka, která pohladí po duši líbila se mi i jako dospělému.

ComicGuy899
03.07.2020 4 z 5

Chutná detská rozprávka, ktorú si užijú aj tí starší.
Kniha, ktorej potenciál naplno oceníte až keď budete starší.
Od Kinga-Smitha sa dá nájsť aj lepšie čítanie, ale pre milovníkov Škótska, legiend a fantasy rozprávok si to miesto v knižnici nájde.

Corpy
28.06.2019 4 z 5

Moc hezká pohádka podporující lásku ke zvířatům, kterou jsem s radostí četl i já, jakožto dospělý. Daroval jsem tuto knížku své malé sestřičce, která z ní byla nadšená. :-)

Elkeli
26.01.2019 4 z 5

Příběh jak pro děti, tak určitě i pro dospělé. Řekla bych že každý, kdo má rád fantasy příběhy, se v tom určitě najde. :)

Kočičídívka10
21.07.2017 5 z 5

Moc doporučuji všem, co milují dobrodružství. Moc se mi to líbilo.

Natiška
23.11.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.Hlavně je úplně jiná než film.

Natiška
30.09.2016 5 z 5

Tuto knížku dočtěte až do konce a pak jsi pusťte filmovou verzi jsou tam rozdíly a o to je to zajímavější. Dětem se to hodně líbí :)

Jass
25.05.2016 4 z 5

Rozhodně krásná knížka pro děti, moc doporučuju, četli jsme ji s bráchou (6 let) a rozhodně nadchla. Vtipný kousek, jako oddechovka určitě pobaví i starší - jako čtení na jeden večer.
S názorem, že je film lepší než kniha se rozhodně neztotožňuji. Film nebyl špatný, ale byl až příliš akční a tak trochu kýčovitý, na rozdíl od knihy, která je opravdu upřímná.

Varjohukka
23.10.2014 3 z 5

Pro děti určitě super fantasy pohádka :)

BubuRybova
25.08.2014 4 z 5

Vím, že jsem to jako menší četla a nemohla se od toho odtrhnout, až teď jsem zjistila, že je i film :))

Janamarie
21.01.2012 4 z 5

Příběh stimuluje kladné emoce, podporuje dobré chování dětí ke zvířatům, rozvíjí fantazii a smysl pro dobro. Doporučuji

Denaille
13.07.2011 3 z 5

Kniha opravdu pro děti a mládež, do které já se už bohužel nepočítám, takže mě tahle kniha nemohla nadchnout. Navíc jsem ji četla jenom kvůli filmu, a zjistila jsem, že je film tentokrát o hodně lepší. :)

zfilmováno fantasy pro děti příšery, monstra Lochnesská nestvůra (Nessie)

Dick King-Smith
britská, 1922 - 2011
2008  77%Já a moje příšera
1998  87%Prasátko Babe
2003  83%Martin a jeho myši

Kniha Já a moje příšera je v